Magiczne księgi

Cykl: Saga o Czarnoksiężniku (tom 1)
Wydawnictwo: Pol-Nordica
tłumaczenie
Anna Marciniakówna
Trolldom
rodzina, niebezpieczeństwo, pomoc
dona

Akcja pierwszego tomu rozpoczyna się w Bergen w Norwegii pod koniec XVII wieku. Tiril Dahl jest samotnym dzieckiem, które dorasta w cieniu ślicznej siostry Carli. Z czasem wokół obu sióstr zaczynają się dziać bardzo złe rzeczy. Tiril staje wobec niezwykle trudnego dylematu, jej życiu zagraża prawdziwe niebezpieczeństwo. Pomocną dłoń wyciąga do niej młody przedsiębiorca Erling, ale jednocześnie w jej otoczeniu pojawia się tajemniczy, budzący grozę Islandczyk. Jego imię brzmi Móri, ma on w życiu tylko jeden cel: stać się najpotężniejszym czarownikiem wszech czasów.

źródło opisu: Wydawnictwo Pol-Nordica, 1996

źródło okładki: http://www.polnordica.com.pl/pokaz_ksiazke.php?isbn=83-85841-84-9

Sklep
Format
Cena

• Klaśnięcie jednej dłoni
  • Niewypowiedziane słowa
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Zero

8 (2 ocen i opinii)
Niewypowiedziane słowa
Agata Kołakowska

7,1 (10 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

7,63 (19 ocen i opinii)
Zazdrośnice
Éric-Emmanuel Schmitt

6,57 (21 ocen i opinii)
Wojna umarła, niech żyje wojna. Bośniackie rozrachunki
Ed Vulliamy

Dotrzymana obietnica
Jill Anderson

7,22 (27 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Monika | 2011-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2011

Dawno, bardzo dawno, całe wieki temu przeczytałam całą Sagę o Ludziach Lodu Margit Sandemo. Pamiętam, jak z utęsknieniem czekałam na kolejne tomy.

Teraz, po wielu latach sięgnęłam po inną sagę pani Margit, sagę o Czarnoksieżniku. Bałam się trochę tego "spotkania". To, co podobało mi się tak bardzo wieki temu, nie musi podobać się teraz.

Obawy były zbyteczne! Znów wpadłam po uszy w ten cudowny świat walki dobra ze złem, miłości i magii.

charu | 2015-01-15

Cała przygoda zaczęła się od przypadkowego tomu pt. "Zapomniane królestwa", który trafił się jako prezent. Historia rodu Ludzi Lodu zachwyciła mnie tak bardzo, że nie było siły, która powstrzymałaby mnie przed poznaniem kolejnej sagi o losach Tiril i islandzkiego czarnoksiężnika Móriego. Jedno jest pewne: Saga o Czarnoksiężniku wciąga dokładnie tak samo.

równie wspaniała co SOLL... a Sandemo udowadnia, że jest genialną pisarką i dla mnie jest ona wspaniałą artystką.
Ponownie witamy do świata magii i fantazji oraz spotykamy się, ze znanymi już nam, Ludźmi Lodu.

8_oclock | 2015-07-25

Dawno temu czytałam całą Sagę o Czarnoksiężniku (nie chce mi się już wprowadzać poszczególnych tomików) i bardzo mi się podobała. Bardziej, niż Saga o Ludziach Lodu, którą też połykałam.
Ciąg dalszy SoC to Saga o Królestwie Światła (i coś jeszcze), ale to było moim zdaniem najsłabsze, momentami już się nudziłam.

Margarit Sandemo nie jest literatką, ale ma w sobie coś (wyobraźnię, umiejętność przemawiania do emocji), co powoduje u czytelników wpadnięcie w nałóg i trudności z oderwaniem się od jej świata i jej książeczek - obserwowałam to u siebie, obserwowałam u koleżanek - obojętnie, czy jest się w trakcie jakiejś fantastycznej sagi, czy pojedyńczych książeczek obyczajowych (też takie były). Nie jest to kiczowate, ponieważ Autorka nie udaje i nie ma pretensji (w przeciwieństwie do wielu współczesnych pisarek i pisarzy). Myślę, że sto lat temu z podobnym zapałem czytelniczki śledziły jakąś powieść w zeszytach (odcinkach). Polecam ;-)

Ania | 2010-05-31

Czytałam całą Sagę o Czarnoksiężniku i śmiało mogę powiedzieć, że jest to cudowna opowieść o miłości, magii i mistyce. Wszystkie tomy były równie dobre ;D a Bohaterowie ... ;) Mmm wspaniali . ;P Tajemniczy Móri, wiecznie samotny, ale jakże cudowny Dolg ;DD Szaloni Taran i Villemann, Tiril, Theresa, Erling,Cień wszycy po prostu idealni ;))

Kotkad | 2014-01-14
Przeczytana: 2011 rok

Przed laty czytałam sagę o ludziach lodu i pamiętałam że pochłaniałam tom za tomem, gdy urodziłam dziecko potrzebowałam odskoczni, lektury lekkiej i niezbyt wymagającej sięgnęłam po kolejną sagę Margit Sandemo. Pierwszy tom był dość meczący, nie czuło się tu jeszcze wartkości akcji ale dobrze wprowadził w akcję kolejnych i zachęcił

artemisia | 2014-07-12
Przeczytana: 11 lipca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością M. Sandemo, której książka okazała się ciekawa pomimo moich obaw.
Spodobała mi się główna bohaterka, Tiril, która aż do samobójczej śmierci siostry była radosnym, wesołym dzieckiem. Jednak gdy poznała przyczynę samobójstwa Carli oraz prawdę o niemoralnym, zdeprawowanym przybranym ojcu, uciekła z rodzinnego domu. Jej jedynym przyjacielem jest czarny wilkowaty pies,któremu uratowała życie gdy był szczeniakiem. Niedługo po ucieczce poznaje Erlinga z dobrego domu, a także tajemniczego Móriego, który chce ją ochraniać. Obydwaj coś czują do niej, jednak Móri wyjeżdża do Islandii, a ona sama pod nieobecność Erlinga ucieka wraz z psem Nerem ścigana przez dwóch mężczyzn.
Ogólnie pierwszy tom mile mnie zaskoczył i chyba sięgnę po dalsze części.

shee | 2016-01-05
Na półkach: Fantastyka, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 04 stycznia 2016

Jako nastolatka zaczytywam sie Saga o ludziach lodu, nie moglam sie doczekac kiedy dostane nastpeny tom. Teraz po wielu latach dostalam w prezencie sage o czarnoksieznkiku. Przyznam sie, ze na poczatku niekoniecznie mi sie podobalo, juz mialam przestac czytac. Stwierdzilam, ze widocznie gusta sie zmieniaja i to co podobalo sie nastolatce niekoniecznie podoba sie doroslej kobiecie.
Dobrze jednak, ze nie wylaczylam kompa i jednak mimo wszystko czytalam dalej. Okazalo sie, ze jednak znow dobrze sie bawie czytajac przygody bohaterow Norwegii i Islandii.
Na pewno przeczytam pozostale tomy :)
Polecam :)

AgaK78 | 2011-10-10
Przeczytana: 09 października 2011

Kolejna Saga Margit Sandemo, którą zaczęłam czytać po przeczytaniu Sagi o Ludziach Lodu ,która to jest moim ulubionym sposobem na oderwanie się od rzeczywistości i sposobem na długie zimowe wieczory. Nie zawiodłam się i Saga o Czarnoksieżniku również mnie wciągnęła i czytam ją z zaciekawieniem.

madziaila | 2010-09-09
Przeczytana: sierpień 2009

Przeczytałam całą Sagę i zakochałam się! ;) Niesamowicie barwna historia Tiril i czarnoksiężnika Móriego. Pełna magicznych stworzeń, ekscytujących wypraw i cudownych przygód. Polecam wszystkim, którzy pragną oderwać się od rzeczywistości. Efekt gwarantowany!