Okładka książki Magiczne księgi

Magiczne księgi

Autor:
Cykl: Saga o Czarnoksiężniku (tom 1)
tłumaczenie
romans
typ
papier
dona
6,85 (341 ocen i 22 opinie)

Opis książki

Akcja pierwszego tomu rozpoczyna się w Bergen w Norwegii pod koniec XVII wieku. Tiril Dahl jest samotnym dzieckiem, które dorasta w cieniu ślicznej siostry Carli. Z czasem wokół obu sióstr zaczynają się dziać bardzo złe rzeczy. Tiril staje wobec niezwykle trudnego dylematu, jej życiu zagraża prawdziwe niebezpieczeństwo. Pomocną dłoń wyciąga do niej młody przedsiębiorca Erling, ale jednocześnie w jej otoczeniu pojawia się tajemniczy, budzący grozę Islandczyk. Jego imię brzmi Móri, ma on w życiu tylko jeden cel: stać się najpotężniejszym czarownikiem wszech czasów.

źródło opisu: Wydawnictwo Pol-Nordica, 1996

źródło okładki: http://www.polnordica.com.pl/pokaz_ksiazke.php?isbn=83-85841-84-9

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
Monika | 2011-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2011

Dawno, bardzo dawno, całe wieki temu przeczytałam całą Sagę o Ludziach Lodu Margit Sandemo. Pamiętam, jak z utęsknieniem czekałam na kolejne tomy.

Teraz, po wielu latach sięgnęłam po inną sagę pani Margit, sagę o Czarnoksieżniku. Bałam się trochę tego "spotkania". To, co podobało mi się tak bardzo wieki temu, nie musi podobać się teraz.

Obawy były zbyteczne! Znów wpadłam po uszy w ten cudowny świat walki dobra ze złem, miłości i magii.

równie wspaniała co SOLL... a Sandemo udowadnia, że jest genialną pisarką i dla mnie jest ona wspaniałą artystką.
Ponownie witamy do świata magii i fantazji oraz spotykamy się, ze znanymi już nam, Ludźmi Lodu.

artemisia | 2014-07-12
Przeczytana: 11 lipca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością M. Sandemo, której książka okazała się ciekawa pomimo moich obaw.
Spodobała mi się główna bohaterka, Tiril, która aż do samobójczej śmierci siostry była radosnym, wesołym dzieckiem. Jednak gdy poznała przyczynę samobójstwa Carli oraz prawdę o niemoralnym, zdeprawowanym przybranym ojcu, uciekła z rodzinnego domu. Jej jedynym przyjacielem jest czarny wilkowaty pies,któremu uratowała życie gdy był szczeniakiem. Niedługo po ucieczce poznaje Erlinga z dobrego domu, a także tajemniczego Móriego, który chce ją ochraniać. Obydwaj coś czują do niej, jednak Móri wyjeżdża do Islandii, a ona sama pod nieobecność Erlinga ucieka wraz z psem Nerem ścigana przez dwóch mężczyzn.
Ogólnie pierwszy tom mile mnie zaskoczył i chyba sięgnę po dalsze części.

Ania | 2010-05-31

Czytałam całą Sagę o Czarnoksiężniku i śmiało mogę powiedzieć, że jest to cudowna opowieść o miłości, magii i mistyce. Wszystkie tomy były równie dobre ;D a Bohaterowie ... ;) Mmm wspaniali . ;P Tajemniczy Móri, wiecznie samotny, ale jakże cudowny Dolg ;DD Szaloni Taran i Villemann, Tiril, Theresa, Erling,Cień wszycy po prostu idealni ;))

Kotkad | 2014-01-14
Przeczytana: 2011 rok

Przed laty czytałam sagę o ludziach lodu i pamiętałam że pochłaniałam tom za tomem, gdy urodziłam dziecko potrzebowałam odskoczni, lektury lekkiej i niezbyt wymagającej sięgnęłam po kolejną sagę Margit Sandemo. Pierwszy tom był dość meczący, nie czuło się tu jeszcze wartkości akcji ale dobrze wprowadził w akcję kolejnych i zachęcił

AgaK78 | 2011-10-10
Przeczytana: 09 października 2011

Kolejna Saga Margit Sandemo, którą zaczęłam czytać po przeczytaniu Sagi o Ludziach Lodu ,która to jest moim ulubionym sposobem na oderwanie się od rzeczywistości i sposobem na długie zimowe wieczory. Nie zawiodłam się i Saga o Czarnoksieżniku również mnie wciągnęła i czytam ją z zaciekawieniem.

madziaila | 2010-09-09
Przeczytana: sierpień 2009

Przeczytałam całą Sagę i zakochałam się! ;) Niesamowicie barwna historia Tiril i czarnoksiężnika Móriego. Pełna magicznych stworzeń, ekscytujących wypraw i cudownych przygód. Polecam wszystkim, którzy pragną oderwać się od rzeczywistości. Efekt gwarantowany!

Muhikons | 2014-07-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 28 lipca 2014

Fabuła jest ciekawa, ale te sztuczne dialogi i nijacy bohaterowie doprowadzali mnie do szału. Jak na razie jestem zawiedziona, może kolejne tomy bardziej mnie wciągną i przestanę zauważać liczne niedociągnięcia.

| 2014-06-15

Kolejna książka Margit Sandemo, która bardzo przypadła mi do gustu. Zresztą tak jak i cała Saga o Czarnoksiężniku.

Aiwlys | 2013-01-23
Przeczytana: listopad 2008

Z chęcią sięgnęłam i po tą serię, gdyż Saga O Ludziach Lodu tej samej autorki wręcz mnie zauroczyła. Cóż, zaczyna się bardzo ciekawie, jest wiele nierozwiązanych tajemnic, ale tom czyta się jednym tchem. Polecam.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Ena Lucia Portela
    42. rocznica
    urodzin
    Ćwiczyła na przyszłość, żeby jak najlepiej wykonywać zawód, który wybrała. - Aktorka? - zapytała Yadelis. - Tajna agentka? - zapytałam ja. Nie, nic z tych rzeczy. Aktorki i tajne agentki odtwarzają scenariusze napisane przez innych. Ona chciała tworzyć swoje własne scenariusze, snuć swoje własne kła... pokaż więcej
  • Eleanor Hodgeman Porter
    146. rocznica
    urodzin
    Widzisz, chciałam mieć lalkę i tatuś o nią poprosił, ale kiedy nadesłano zebrane dary, nie było w nich ani jednej lalki, tylko małe, drewniane inwalidzkie kule. I wtedy to się zaczęło.[...] Należy we wszystkim zawsze dojrzeć jakąś dobrą stronę i cieszyć się z niej, obojętnie jaką. I graliśmy w to od... pokaż więcej
  • Tomasz Lew Leśniak
    37. rocznica
  • Brandon Sanderson
    39. rocznica
    urodzin
    Życie ponad śmiercią. Siła ponad słabością. Podróż ponad celem.
  • Jean-Louis Fournier
    76. rocznica
    urodzin
    Nie ma nic trudniejszego, jak zrobić coś, co jest niepodobne do niczego.
  • Paolo Giordano
    32. rocznica
    urodzin
    Już się nauczył, że wyborów dokonuje się w kilka sekund, a ich skutków doświadcza się przez resztę życia.
  • Richard Hammond
    45. rocznica
  • Jean Genet
    104. rocznica
    urodzin
    Ciotki to wielkie immoralistki.
  • Emily Jane Brontë
    166. rocznica
  • Virginia Cleo Andrews
    28. rocznica
    śmierci
    Miłość nie zawsze przychodzi, kiedy się tego chce. Czasami się po prostu przydarza mimo naszej woli".
  • Frans Gunnar Bengtsson
    60. rocznica
    śmierci
    Dać mężczyźnie miecz, to jak dać kobiecie zwierciadło. Nie mają już wtedy oczu dla niczego innego.
  • Ned Vizzini
    1. rocznica
    śmierci
    - Jeśli teraz wyjdziecie, Gilliam pozwoli wam dołączyć do załogi, ahoj! Przeżyjecie wspaniałe morskie przygody!
    - Przygody? - krzyknął Brendan. - Przestrzeliłeś mi ucho, koleś!
    - Wybacz - powiedział Gilliam. - Jeśli to jakieś pocieszenie, w zeszłym roku straciłem pośladek!

Znajdź nas na Facebooku