Okładka książki Magiczne księgi

Magiczne księgi

Autor:
Cykl: Saga o Czarnoksiężniku (tom 1)
tłumaczenie
romans
typ
papier
dona
6.84 (323 ocen i 21 opinii)

Opis książki

Akcja pierwszego tomu rozpoczyna się w Bergen w Norwegii pod koniec XVII wieku. Tiril Dahl jest samotnym dzieckiem, które dorasta w cieniu ślicznej siostry Carli. Z czasem wokół obu sióstr zaczynają się dziać bardzo złe rzeczy. Tiril staje wobec niezwykle trudnego dylematu, jej życiu zagraża prawdziwe niebezpieczeństwo. Pomocną dłoń wyciąga do niej młody przedsiębiorca Erling, ale jednocześnie w jej otoczeniu pojawia się tajemniczy, budzący grozę Islandczyk. Jego imię brzmi Móri, ma on w życiu tylko jeden cel: stać się najpotężniejszym czarownikiem wszech czasów.

źródło opisu: Wydawnictwo Pol-Nordica, 1996

źródło okładki: http://www.polnordica.com.pl/pokaz_ksiazke.php?isbn=83-85841-84-9

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
Monika | 2011-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2011

Dawno, bardzo dawno, całe wieki temu przeczytałam całą Sagę o Ludziach Lodu Margit Sandemo. Pamiętam, jak z utęsknieniem czekałam na kolejne tomy.

Teraz, po wielu latach sięgnęłam po inną sagę pani Margit, sagę o Czarnoksieżniku. Bałam się trochę tego "spotkania". To, co podobało mi się tak bardzo wieki temu, nie musi podobać się teraz.

Obawy były zbyteczne! Znów wpadłam po uszy w ten cudowny świat walki dobra ze złem, miłości i magii.

równie wspaniała co SOLL... a Sandemo udowadnia, że jest genialną pisarką i dla mnie jest ona wspaniałą artystką.
Ponownie witamy do świata magii i fantazji oraz spotykamy się, ze znanymi już nam, Ludźmi Lodu.

artemisia | 2014-07-12
Przeczytana: 11 lipca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością M. Sandemo, której książka okazała się ciekawa pomimo moich obaw.
Spodobała mi się główna bohaterka, Tiril, która aż do samobójczej śmierci siostry była radosnym, wesołym dzieckiem. Jednak gdy poznała przyczynę samobójstwa Carli oraz prawdę o niemoralnym, zdeprawowanym przybranym ojcu, uciekła z rodzinnego domu. Jej jedynym przyjacielem jest czarny wilkowaty pies,któremu uratowała życie gdy był szczeniakiem. Niedługo po ucieczce poznaje Erlinga z dobrego domu, a także tajemniczego Móriego, który chce ją ochraniać. Obydwaj coś czują do niej, jednak Móri wyjeżdża do Islandii, a ona sama pod nieobecność Erlinga ucieka wraz z psem Nerem ścigana przez dwóch mężczyzn.
Ogólnie pierwszy tom mile mnie zaskoczył i chyba sięgnę po dalsze części.

Ania | 2010-05-31

Czytałam całą Sagę o Czarnoksiężniku i śmiało mogę powiedzieć, że jest to cudowna opowieść o miłości, magii i mistyce. Wszystkie tomy były równie dobre ;D a Bohaterowie ... ;) Mmm wspaniali . ;P Tajemniczy Móri, wiecznie samotny, ale jakże cudowny Dolg ;DD Szaloni Taran i Villemann, Tiril, Theresa, Erling,Cień wszycy po prostu idealni ;))

Muhikons | 2014-07-28
Na półkach: 2014, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 28 lipca 2014

Fabuła jest ciekawa i z klimatem, ale te sztuczne dialogi i nijacy bohaterowie doprowadzali mnie do szału. Jak na razie jestem zawiedziona, może kolejne tomy bardziej mnie wciągną i przestanę zauważać liczne niedociągnięcia. Magicznej Sadze o Ludziach Lodu do pięt nie dorasta, dziwne, że autorka tak się pogorszyła.

AgaK78 | 2011-10-10
Przeczytana: 09 października 2011

Kolejna Saga Margit Sandemo, którą zaczęłam czytać po przeczytaniu Sagi o Ludziach Lodu ,która to jest moim ulubionym sposobem na oderwanie się od rzeczywistości i sposobem na długie zimowe wieczory. Nie zawiodłam się i Saga o Czarnoksieżniku również mnie wciągnęła i czytam ją z zaciekawieniem.

madziaila | 2010-09-09
Przeczytana: sierpień 2009

Przeczytałam całą Sagę i zakochałam się! ;) Niesamowicie barwna historia Tiril i czarnoksiężnika Móriego. Pełna magicznych stworzeń, ekscytujących wypraw i cudownych przygód. Polecam wszystkim, którzy pragną oderwać się od rzeczywistości. Efekt gwarantowany!

konto_usuniete | 2014-06-15

Kolejna książka Margit Sandemo, która bardzo przypadła mi do gustu. Zresztą tak jak i cała Saga o Czarnoksiężniku.

Kotkad | 2014-01-14
Przeczytana: 2011 rok

Przed laty czytałam sagę o ludziach lodu i pamiętałam że pochłaniałam tom za tomem, gdy urodziłam dziecko potrzebowałam odskoczni, lektury lekkiej i niezbyt wymagającej sięgnęłam po kolejną sagę Margit Sandemo. Pierwszy tom był dość meczący, nie czuło się tu jeszcze wartkości akcji ale dobrze wprowadził w akcję kolejnych i zachęcił

Aiwlys | 2013-01-23
Przeczytana: listopad 2008

Z chęcią sięgnęłam i po tą serię, gdyż Saga O Ludziach Lodu tej samej autorki wręcz mnie zauroczyła. Cóż, zaczyna się bardzo ciekawie, jest wiele nierozwiązanych tajemnic, ale tom czyta się jednym tchem. Polecam.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Piotr Rowicki
    39. rocznica
    urodzin
    A może rzeczywiście stwórca położył się i zasnął?
    Może jest tak, że każdy ma swojego boga i mój od miesiąca drzemie. Zdaje mu się, że ledwo głowę przyłożył do poduszki. Wstawaj! Gdziekolwiek jesteś. Nie może tak być, tak dalej być nie może.
  • Donna Leon
    72. rocznica
    urodzin
    Zawsze bałem się ludzi, którzy w swoim mniemaniu posiedli prawdę. Są gotowi zrobić wszystko, nawet pozmieniać fakty i tak je wymodelować, by do niej pasowały.
  • Maurice Maeterlinck
    152. rocznica
    urodzin
    Każda bowiem ich czynność wiąże się nierozerwalnie z błękitem nieba, z rozkwitem łąk, pól i lasów, z najrozkoszniejszą porą w ciągu całego roku.Pszczoły to dusza, dusza lata, to zegar znaczący okres dosytu i bujności życia, to skrzydło polatującej woni, to samoświadomość promieni słońca, to pobrzęk... pokaż więcej
  • Michael Jackson
    56. rocznica
    urodzin
    Sukces zawsze przynosi uczucie osamotnienia. To prawda. Ludzie myślą, że jesteś szczęśliwy, że masz wszystko. Myślą, że możesz pojechać, gdzie chcesz i robić to, na co masz ochotę, ale w tym tkwi sedno sprawy. Człowiek tęskni za czymś co miałoby prawdziwą wartość.
  • Nancy Holder
    61. rocznica
    urodzin
    -Przyjaciele chcą nam pomóc wydostać się z Francji! Stworzymy nowe Zgromadzenie, najdroższy, oparte na świetle, zapomnimy o okropnościach, które czyniły nasze rodziny-mówiąc to poczuła,że jej zęby chwieją się w dziąsłach.-Morderczyni!-ryknął na nią wściekle- Zdrajczyni!.
  • Isayama Hajime
    28. rocznica
    urodzin
    Tego dnia ludzkość przypomniała sobie strach, kiedy to "oni" rządzili światem. Upokorzenie... Życia w klatce...
  • Mary Norton
    22. rocznica