Magiczne księgi

Autor:
Cykl: Saga o Czarnoksiężniku (tom 1)
tłumaczenie
romans
typ
papier
dona
6,85 (370 ocen i 25 opinii)

Opis książki

Akcja pierwszego tomu rozpoczyna się w Bergen w Norwegii pod koniec XVII wieku. Tiril Dahl jest samotnym dzieckiem, które dorasta w cieniu ślicznej siostry Carli. Z czasem wokół obu sióstr zaczynają się dziać bardzo złe rzeczy. Tiril staje wobec niezwykle trudnego dylematu, jej życiu zagraża prawdziwe niebezpieczeństwo. Pomocną dłoń wyciąga do niej młody przedsiębiorca Erling, ale jednocześnie w jej otoczeniu pojawia się tajemniczy, budzący grozę Islandczyk. Jego imię brzmi Móri, ma on w życiu tylko jeden cel: stać się najpotężniejszym czarownikiem wszech czasów.

źródło opisu: Wydawnictwo Pol-Nordica, 1996

źródło okładki: http://www.polnordica.com.pl/pokaz_ksiazke.php?isbn=83-85841-84-9

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Monika | 2011-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2011

Dawno, bardzo dawno, całe wieki temu przeczytałam całą Sagę o Ludziach Lodu Margit Sandemo. Pamiętam, jak z utęsknieniem czekałam na kolejne tomy.

Teraz, po wielu latach sięgnęłam po inną sagę pani Margit, sagę o Czarnoksieżniku. Bałam się trochę tego "spotkania". To, co podobało mi się tak bardzo wieki temu, nie musi podobać się teraz.

Obawy były zbyteczne! Znów wpadłam po uszy w ten cudowny świat walki dobra ze złem, miłości i magii.

charu | 2015-01-15

Cała przygoda zaczęła się od przypadkowego tomu pt. "Zapomniane królestwa", który trafił się jako prezent. Historia rodu Ludzi Lodu zachwyciła mnie tak bardzo, że nie było siły, która powstrzymałaby mnie przed poznaniem kolejnej sagi o losach Tiril i islandzkiego czarnoksiężnika Móriego. Jedno jest pewne: Saga o Czarnoksiężniku wciąga dokładnie tak samo.

równie wspaniała co SOLL... a Sandemo udowadnia, że jest genialną pisarką i dla mnie jest ona wspaniałą artystką.
Ponownie witamy do świata magii i fantazji oraz spotykamy się, ze znanymi już nam, Ludźmi Lodu.

Ania | 2010-05-31

Czytałam całą Sagę o Czarnoksiężniku i śmiało mogę powiedzieć, że jest to cudowna opowieść o miłości, magii i mistyce. Wszystkie tomy były równie dobre ;D a Bohaterowie ... ;) Mmm wspaniali . ;P Tajemniczy Móri, wiecznie samotny, ale jakże cudowny Dolg ;DD Szaloni Taran i Villemann, Tiril, Theresa, Erling,Cień wszycy po prostu idealni ;))

Kotkad | 2014-01-14
Przeczytana: 2011 rok

Przed laty czytałam sagę o ludziach lodu i pamiętałam że pochłaniałam tom za tomem, gdy urodziłam dziecko potrzebowałam odskoczni, lektury lekkiej i niezbyt wymagającej sięgnęłam po kolejną sagę Margit Sandemo. Pierwszy tom był dość meczący, nie czuło się tu jeszcze wartkości akcji ale dobrze wprowadził w akcję kolejnych i zachęcił

artemisia | 2014-07-12
Przeczytana: 11 lipca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością M. Sandemo, której książka okazała się ciekawa pomimo moich obaw.
Spodobała mi się główna bohaterka, Tiril, która aż do samobójczej śmierci siostry była radosnym, wesołym dzieckiem. Jednak gdy poznała przyczynę samobójstwa Carli oraz prawdę o niemoralnym, zdeprawowanym przybranym ojcu, uciekła z rodzinnego domu. Jej jedynym przyjacielem jest czarny wilkowaty pies,któremu uratowała życie gdy był szczeniakiem. Niedługo po ucieczce poznaje Erlinga z dobrego domu, a także tajemniczego Móriego, który chce ją ochraniać. Obydwaj coś czują do niej, jednak Móri wyjeżdża do Islandii, a ona sama pod nieobecność Erlinga ucieka wraz z psem Nerem ścigana przez dwóch mężczyzn.
Ogólnie pierwszy tom mile mnie zaskoczył i chyba sięgnę po dalsze części.

AgaK78 | 2011-10-10
Przeczytana: 09 października 2011

Kolejna Saga Margit Sandemo, którą zaczęłam czytać po przeczytaniu Sagi o Ludziach Lodu ,która to jest moim ulubionym sposobem na oderwanie się od rzeczywistości i sposobem na długie zimowe wieczory. Nie zawiodłam się i Saga o Czarnoksieżniku również mnie wciągnęła i czytam ją z zaciekawieniem.

madziaila | 2010-09-09
Przeczytana: sierpień 2009

Przeczytałam całą Sagę i zakochałam się! ;) Niesamowicie barwna historia Tiril i czarnoksiężnika Móriego. Pełna magicznych stworzeń, ekscytujących wypraw i cudownych przygód. Polecam wszystkim, którzy pragną oderwać się od rzeczywistości. Efekt gwarantowany!

Aiwlys | 2013-01-23
Przeczytana: listopad 2008

Z chęcią sięgnęłam i po tą serię, gdyż Saga O Ludziach Lodu tej samej autorki wręcz mnie zauroczyła. Cóż, zaczyna się bardzo ciekawie, jest wiele nierozwiązanych tajemnic, ale tom czyta się jednym tchem. Polecam.

Muhikons | 2014-07-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 28 lipca 2014

Fabuła jest ciekawa, ale te sztuczne dialogi i nijacy bohaterowie doprowadzali mnie do szału. Jak na razie jestem zawiedziona, może kolejne tomy bardziej mnie wciągną i przestanę zauważać liczne niedociągnięcia.

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Robert Ludlum
    88. rocznica
    urodzin
    Prawda zawsze jest w oczach. I często w głosie, ale trzeba słuchać uważnie.
  • Edward Lee
    58. rocznica
    urodzin
    Nie musisz brać ślubu z drzewem, by zerwać jabłko.
  • Eve Ensler
    62. rocznica
  • Anthea Turner
    55. rocznica
  • Pär Lagerkvist
    124. rocznica
    urodzin
    Wszystko na świecie, wszystko, co się dzieje i czym ludzie się zajmują, ma na swój sposób jakiś sens. Ale samo życie nie ma żadnego sensu i nie może go mieć. Bo wtedy nie mogłoby go być.
  • Raymond Carver
    77. rocznica
    urodzin
    Moje życie płynęło sobie, płynęło, a potem stanęło w miejscu. Nie tyle stanęło w miejscu, ile zatrzymało się z hukiem. Myślałam, jeśli dla niego nic nie jestem warta, to nie jestem nic warta dla siebie ani w ogóle dla nikogo. To było najgorsze z tego, co czułam. Myślałam, że pęknie mi serce. Co mówi... pokaż więcej
  • Edward Bulwer-Lytton
    110. rocznica
  • Claire Castillon
    40. rocznica
    urodzin
    Można mnie zabrać wszędzie, przystosowuję się do temperatur i ludzi, zawsze nadaję na tej samej fali, w tym samym rytmie. Prawdziwy kameleon.
  • Robert Brylewski
    54. rocznica
    urodzin
    Odkryłem uzależnienie ludzkości gorsze niż wszystkie narkotyki, uzależnienie od stawiania kropki na końcu zdania. Zaczynamy zdanie od "ja", a na końcu musimy postawić kropkę, żeby podkreślić, że tam zawiera się nasza niewzruszona racja. Jeśli nie zostawisz sobie furtki z napisem "nie wiem", trafiasz... pokaż więcej
  • Beatrice Sparks
    3. rocznica
    śmierci
    Dobrze, że krwawiące ludzkie serce to tylko metafora, bo inaczej nasza planeta ociekałaby czerwienią.
  • Władysław Łoziński
    102. rocznica
    śmierci
    Co za świat, co za świat! Groźny, dziki, zabójczy. Świat ucisku i przemocy. Świat bez władzy, bez rządu, bez ładu i bez miłosierdzia. Krew tańsza od wina, człowiek tańszy od konia. Świat, w którym łatwo zabić, trudno nie być zabitym. Kogo nie zabił Tatarzyn, tego zabił opryszek, kogo nie zabił oprys... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku