Blask twoich oczu

Tłumaczenie: Iwona Zimnicka
Cykl: Saga o Czarnoksiężniku (tom 2)
Wydawnictwo: Pol-Nordica
Lyset i dine oyne
dona

Tiril, Erling i Móri muszą się rozdzielić... Tiril, ścigana przez dwu mężczyzn, ucieka na morze, które wynosi jej łódź na brzeg samotnej wysepki. Mijają miesiące, a Erling wciąż rozpaczliwie szuka zaginionej dziewczyny. Czarnoksiężnik Móri wraca na Islandię, by zrealizować swe zuchwałe marzenie o zdobyciu magicznej księgi, Rödskinny. Śmiertelnie zagrożony przekazuje telepatyczne przesłanie...

Tiril, Erling i Móri muszą się rozdzielić...
Czarnoksiężnik Móri wraca na Islandię, by zrealizować swe zuchwałe marzenie o zdobyciu magicznej księgi, Rödskinny. Śmiertelnie zagrożony przekazuje telepatyczne przesłanie Tiril, która postanawia zrobić wszystko, by mu pomóc...

źródło opisu: Wydawnictwo Pol-Nordica, 1996

źródło okładki: http://www.polnordica.com.pl/pokaz_ksiazke.php?isbn=83-85841-85-7

Monika | 2011-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2011

Drugi tom Sagi o Czarnoksiężniku. Drugi tom pięknej historii o magii i miłości. Sporo miejsca w książkach Pani Margit zajmują zwierzęta, co tylko podnosi dla mnie ich wartość.

Kotkad | 2014-01-14
Przeczytana: 2011 rok

Przed laty czytałam sagę o ludziach lodu i pamiętałam że pochłaniałam tom za tomem, gdy urodziłam dziecko potrzebowałam odskoczni, lektury lekkiej i niezbyt wymagającej sięgnęłam po kolejną sagę Margit Sandemo. Akcja drugiego tomu wciągnęła mnie już bardziej niż pierwszej, przygody Moriego w zdobyciu mrocznej księgi

Aiwlys | 2013-01-23
Przeczytana: styczeń 2009

Ten tom także bardzo mi się spodobał. Cały czas trzymała kciuki za Tiril i jej psiaka, miałam wielką nadzieję, że nic im się nie stanie. Za to w tym tomie Mori mnie naprawdę zirytował, czy on zawsze musi myśleć tylko o jednym?

Laura | 2012-03-20
Przeczytana: 20 marca 2012

Margit Sandemo mogę czytać z dołu do góry :)

Kinga Finke | 2014-04-24

Kolejny bardzo dobry tom.
Musze przyznać, że zakończenie świetne- od razu chwyciłam za kolejny tom i nie mogłam się doczekać tego jak potoczą się wydarzenia.
Cieszę się, że mam na półce wszystkie tomy i nie muszę czekać na wyjście kolejnego, bo z niecierpliwości bym umarła.
Pochłaniam tomy jeden za drugim.

Agata | 2012-05-18
Przeczytana: październik 1997

Ciąg dalszy przygody z Tiril i Mórim :)

Vivan | 2012-12-28
Przeczytana: 06 sierpnia 2006

-olka | 2012-02-23
Przeczytana: 2001 rok

Przeczytałam całą sagę bardzo fajna lekka literaturka

Mashe | 2014-05-27
Na półkach: Przeczytane, Margit Sandemo