Papa Wojtyła. Pożegnanie

9788308042038
jan paweł 2, papież, pożegnanie
religia
marfa

Przejmujące świadectwo wielkości Karola Wojtyły. Poruszająca książka napisana przez watykanistę, publicystę dziennika „La Repubblica” opisująca ostatnie dwa miesiące życia Jana Pawła II. Nie jest to jednak kalendarium wydarzeń, ale emocjonalna opowieść o cierpieniu, chorobie i umieraniu Papieża; opowieść o niezwykłej atmosferze i ludzkich emocjach, jakie wywołała jego śmierć.

BIETKA | 2016-08-27
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 27 sierpnia 2016

Książkę tę otrzymałam w podarunku i prawie od razu przeczytałam.
Autor, Marco Politi, włoski dziennikarz jest znawcą i wnikliwym obserwatorem watykańskim.. Jego publikacja, to wstrząsająca opowieść - studium cierpienia z etapu ostatniej, prawdziwej Drogi Krzyżowej naszego wielkiego Rodaka, słowiańskiego papieża JP2.
Napisana przejmującym stylem, bezwzględnie realistyczna proza z przebłyskami poezji. Szczegółowo, w świetle prawdy przedstawia wydarzenia i fakty z tamtego czasu, a pogłoski kładzie między bajki.
Bez wątpienia, w dużej mierze przybliża nam Postać papieża Giganta i staruszka, którego dramatem była niemożność wydobycia z siebie głosu.
A głos sprzed choroby, z dojrzałego czasu pontyfikatu, był jak dżwięczny dzwon aż zamilkł z końcem ziemskiego życia.

Tytułowy Papa Wojtyła, przed wielu laty zapisał w jednym ze swoich wierszy:
" Bo jesteś samą Ciszą, Wielkim Milczeniem,
uwolnij mnie już od głosu,
a przejmij tylko dreszczem Twojego Istnienia..." ( Pieśń o Bogu...

KatiiaW | 2015-11-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane