Mechanika kwantowa dla chemików

Tłumaczenie: Agata Jurkiewicz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Quantum Mechanics for Chemists
978-83-01-14950-5
yokopoko

Celem książki jest zapoznanie studentów chemii z podstawowymi zasadami mechaniki kwantowej. Publikacja przeznaczona jest dla studentów, którzy maja już pewną wiedzę na temat teorii wiązań chemicznych i obycie z jakościowymi aspektami teorii orbitali molekularnych. Autor przedstawia postulaty mechaniki kwantowej i ich odniesienia do różnorodnych zjawisk chemicznych. Dość trudne dla chemików...

Autor przedstawia postulaty mechaniki kwantowej i ich odniesienia do różnorodnych zjawisk chemicznych. Dość trudne dla chemików podstawy mechaniki kwantowej zostały bogato zilustrowane prostymi przykładami, dzięki którym możliwe jest przyswojenie tematu.

Książka adresowana do studentów chemii, inżynierii chemicznej i procesowej, technologii chemicznej, a także wykładowców i pracowników naukowych

Sylwia | 2011-04-16
Na półkach: 2011, Przeczytane, Studia
Przeczytana: 01 kwietnia 2011

Gdy nie miałam tej książki nie zdałam egzaminu, gdy dostałam ją do rąk poprawę zdałam na 4 ;) to jak dla mnie samo mówi za siebie ;D Wszystkie zagadnienia w bardzo prosty i przystępny sposób wytłumaczone :) mogłabym wychwalać tą książkę pod niebiosa :) POLECAM!

Grabarz666 | 2012-06-13
yokopoko | 2010-04-18