Linie Wroga I: Powrót rebelii

Tłumaczenie: Aleksandra Jagiełowicz
Cykl: Nowa Era Jedi (tom 11) | Seria: Star Wars: Gwiezdne Wojny
Wydawnictwo: Amber
Enemy Lines I: Rebel Dream

Po inwazji na Coruscant Rada Jedi jest gotowa do ustępstw. Ale ugodowa polityka Nowej Republiki może oznaczać tylko jedno: dalszą ekspansję Yuuzhan Vongów. Luke Skywalker, Leia i Han Solo stają przed najtrudniejszą decyzją. Żeby powstrzymać nieprzyjaciela, muszą zniszczyć to, co kiedyś sami stworzyli, ryzykując życie.

Czerwo | 2013-10-23
Na półkach: Z_2013 (22), Przeczytane
Przeczytana: 23 października 2013

Akcja książki zaczyna się kilka godzin po zdobyciu Coruscant przez Yuuzhan Vongów (wydarzenia opisane w "Gwieździe po gwieździe" Troya Denninga). Siły Nowej Republiki po odwrocie z przestrzeni Coruscant, atakują siły Yuuzhan broniące planety Borleias i zdobywają ją. W książce opisano walki obronne, mające na celu utrzymanie planety Borleias oraz rozgrywki wywiadów obu stron konfliktu. Po stracie Coruscant i śmierci Przewodniczącego Feyli, władze Nowej Republiki w dalszym ciągu pragną zawarcia pokoju z agresorami, w dalszym ciągu nie rozumiejąc, iż w kulturze Yuuzhan nie istnieje odpowiednik takiego stanu (ich urządzenia tłumaczące przedstawiają pokój jako bezwarunkowe podporządkowanie). W związku z powyższym, dowództwo ocalałych sił Nowej Republiki w porozumieniu z Jedi, postanawia wdrożyć przeciwko Yuuzhan Vongom, taktykę z powodzeniem stosowaną przeciwko Imperium (wbrew władzom Nowej Republiki). Podobnie jak w poprzednich książkach Allstona (X-Wingi), czytelnik znajdzie tutaj...

WILKOR | 2016-11-03
erso | 2016-09-02