Sandman: Dom lalki

Wydawnictwo: Egmont Polska
The Doll's House
komiksy
kashka

Drugi tom bestsellerowej sagi fantastyczno-obyczajowej o Władcy Snów, Sandmanie. W tomie znalazły się dwa wydane w miękkiej oprawie w 2003 roku albumy: Dom lalki, cz. 1 i 2. Cykl Sandman to mroczna, przepełniona horrorem historia ludzkich kontaktów z Sandmanem, Władcą Snów, nieziemską istotą, która wprawdzie nie jest bogiem, ale posiada władzę, o jakiej inni bogowie mogą tylko marzyć - rządzi ludzkimi snami i pragnieniami. A jest to potężna władza, gdyż sny często kierują naszym życiem, a czasem nawet je zastępują. Liczne nawiązania kulturowe i religioznawcze zawarte w komiksie spowodowały, że Sandman został uznany przez krytykę za dzieło wybitne. Zebrał wiele nagród, m.in. Neil&Will Eisner Comic Industry Award, Harrey Award oraz World Fantasy Award, nagrodę zarezerwowaną dla literatury, którą po raz pierwszy w historii otrzymał komiks.

Villiana | 2015-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2015

„Piękna Laleczko. Pozwól objąć mi się skrycie, bo bez ciebie cóż za życie…”

Absolutnie wciągający. Zaczęłam i nie mogłam się oderwać ani na moment.

Na wstępie dostajemy świetną opowieść o miłości śmiertelnej kobiety do Nieskończonego, która mnie urzekła.

A później jest już tylko lepiej, Morfeusz robi inwentaryzację swojego królestwa i z przykrością odkrywa barak kilku mrocznych istot, które uciekły ze Śnienia i poczynają sobie na własną rękę. Poznajemy też Rose, które po latach poznaje swoją babcię i próbuje odnaleźć swojego młodszego brata Jeda, oraz jest dla Nieskończonych kimś więcej, niż zwykłą dziewczyną.

Całość splata się w naprawdę zgrabną całość, którą czyta się z zaciekawieniem i przyjemnością. Były też momenty naprawdę przerażające, zwłaszcza poczynania Koryntczyka.

Czy Sandman powstrzyma działania zbiegłych istot? I o co chodzi z wirem? Ja już nie mogę się doczekać kolejnej części, kiedy poznam, mam nadzieję, odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania.

Arthaniel | 2016-03-25
Przeczytana: 25 marca 2016

Drugi tom Sandmana czyta się jak rasowy thriller; niesamowite, jak Gaiman żongluje stylami i konwencjami. Bardzo, bardzo, BARDZO dobra jest ta seria, a kto myśli inaczej, ten się nie zna i tyle :P.

Blair | 2015-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2015

Chociaż kreska wciąż nie do końca do mnie przemawia, historia powala na kolana. To dopiero moja druga przygoda z Sandmanem, ale czuję, jak powoli zakochuję się w tych komiksach.

trycha | 2014-02-18

Pozycja obowiązkowa dla fanów Gaimana. Historia opowiedziana z rozmachem i wciągająca, wielowątkowa. Wiele w niej odniesień do mitologii, narracja na pograniczu snu i jawy. Opowiedziana z amerykańskim kunsztem snucia opowieści.

africansun | 2013-07-08
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 08 lipca 2013

Jak bardzo spodobały mi się (w II części) spotkania Sandmana z Hobem co 100 lat. Szczególnie że pojawił się William Szekspir i wspomniany był Kuba Rozpruwacz.
Sama zmiana strojów razem z epokami była cudowna!

Jednak w tej dwu tomowej części było zdecydowanie za mało Sandmana. Ale to jedyny minus.

Mahima | 2014-10-15
Na półkach: USA, Przeczytane, Wyjątkowe, Komiksy
Przeczytana: 15 października 2014

Przewspaniały wątek z Hobem. Świetne nawiązania do różnych postaci jak np. Szekspira.
Wciąż można rozkoszować się niebanalną fabułą, cudownym klimatem. Uwielbiam.

Visenna | 2016-01-16
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 16 stycznia 2016

Za mało mi tu tego gościa w czarnym płaszczu z fryzurą Roberta Smitha z The Cure, ale w dalszym ciągu to dobre historie.

Apfelbaum | 2013-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2013

W porównaniu do początku cyklu cała opowieść jest nadmiernie udziwniona. Może finał zrekompensuje braki. Pożyjemy zobaczymy.

Vokankh | 2010-09-29

Świetny komiks

Posiadam wersje dwu tomową w miękkiej okładce...

23. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Największy Festiwal Komiksu w Europie Środkowo- Wschodniej odbędzie się jak co roku w Łodzi, zgodnie z wieloletnią tradycją, w pierwszy weekend października.