Strzeż się sokoła

Wydawnictwo: Amber
Ware hawk
8370820042
yokopoko

Tirtha z Sokolego Rogu pracowała ciężko na granicy nowych gór bez szans na lepsze życie. Miała jedno marzenie - odzyskać utracone w Karstenie dziedzictwo. Nawet jeśli będzie to wymagało poświecenia samej siebie, poddania obcej woli by odnaleźć Adepta nowego pokolenia, nawet jeśli dziedzictwo nie oznacza bogactwa, a spełnienie przyrzeczonej pokolenia temu powinności.

Mamerkus | 2014-03-24
Przeczytana: 24 marca 2014

Przez 2/3 powieść stanowi wyśmienity quest, by potem zamienić się w magiczno-geasowską plątaninę dziwnych motywów, wydarzeń i generalnie czynników wywołujących tylko irytacją głupotą autorki w nieumiejętności kończenia wątków.
Fabuła jest taka, że jest sobie zwykła dziewczyna Tritha, ostatnia z karsteńskiego rodu Sokoła, która potrzebuje wrócić z Estcarpu do swojej rodowej siedziby, zniszczonej dwie dekady wcześniej podczas hekatomby Starej Rasy. Do spółki dobiera sobie Sokolnika i tak ruszają przez góry na granicy Karstenu i Estcarpu, po drodze zgarniając jeszcze będącego w tarapatach, utalentowanego magicznie dzieciaka Alona, którego pochodzenie jest nieznane (piękna sprawa, myślę sobie, to będzie najlepsza powieść serii). I tak sobie wędrują, po drodze odkrywając stopniowo przyczyny swojej wędrówki. Z każda kolejną stroną mój optymizm ulegał destrukcji. Bo się ostatecznie okazuje, że cała trójka została ZBIOROWO obłożona ... geas! I to geas sprawia, że Sokolnik trwa przy...

michnar3 | 2013-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2013

Oj, lepsza, lepsza, tak dobra jak pierwsze trzy części cyklu Świat Czarownic. Ciekawa, epicka, klasyczna fantastyczna wyprawa ku spełnieniu przeznaczenia. Polecam!

Bartek Biedrzycki | 2015-05-25

Zaskakująco dobra na tle poprzednich książek, typowy quest i kilka bredni typowych dla Norton, ale poza tym fajne czytadło.

Więcej w podcaście: http://www.gniazdoswiatow.net/2015/06/06/quest-07-strzez-sie-sokola/

Moridin | 2016-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2016

Książka dobra warta przeczytania

voyager1975 | 2011-07-22

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

dobra

koszałekopałek | 2016-10-02