Luis Barnavelt i zegar czarnoksiężnika

Tłumaczenie: Maciejka Mazan
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Luis Barnavelt". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
The House with a Clock in Its Walls
83-7245-531-7
Mallwa

Dla wszystkich miłośników magii, duchów i czarodziei, wielkiej przygody i zwycięstwa dobra nad złem! Współczesna klasyka amerykańskiej literatury dziecięcej, na której przez ostatnie 25 lat wychowały się miliony Amerykanów, książka bijąca na nowo rekordy popularności dzięki sukcesowi Harry'ego Pottera. Tu znajdziesz przygody przypominające te, które spotkały Harry'ego Pottera.. Magiczny świat czarodziei i czarnoksiężników, rzeczy mądre i sprawiedliwe oraz ciemne, przerażające moce i podobnego bohatera. Dziesięcioletni chłopiec, który stracił rodziców, któremu ciągle przydarza się coś niesamowitego, który nagle poznaje swe niezwykłe zdolności, którego opiekunowie władają nadprzyrodzoną mocą, który uczy się magii, który walczy z potężnym czarnoksiężnikiem.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2000

PABLOPAN | 2012-10-17

Do Harrego Pottera to tej książce daleko... Ale czyta się przyjemnie.

Ta książka podobała się mi najbardziej z wszystkich przeczytanych książek tego autora, zwłaszcza o ręce wisielca:)

| 2013-02-01

Po latach ponownie - z ciekawości - sięgnęłam po tę serię i szybko ją odłożyłam. Jednak ta dekada zrobiła swoje. Książki jak najbardziej przeciętne dla mnie Teraźniejszej.
Niemniej wszystkie oceniam na 7, bo to są książki mojego dzieciństwa - mniej więcej lata 8-10. Pamiętam, że wtedy bardzo mi się podobały. Każdą przeczytałam po kilka razy i wiele miłych wspomnień z tymi książkami się wiąże.
Wniosek: seria o Luisie Barnavelcie nie jest porywająca dla młodzieży czy dorosłych, ale dzieciom z pewnością się spodoba :)

Inez | 2012-08-24
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 15 sierpnia 2012

Przeczytałam, bo przeczytałam, ale nie ma szału.
Myślę, że to fajna opowiastaka dla dzieci do poczytania. :)
Mnie jako piętnastolatkę nie zachwyciła i przeczytałam książkę, bo już zaczęłam.
Akcja wolno się rozkręca, a jak się rozkręci to zaraz się kończy.

| 2012-10-30

większość serii