Gapiszon i Zuzia

Cykl: Gapiszon
Wydawnictwo: Ongrys
Gapiszon
Anna

Przygody Gapiszona ukazywały się w "Misiu" przez czterdzieści lat. Chłopiec w pasiastej czapce patrzył na świat oczami małych czytelników i tym zyskał ich serca. Gapiszon jest dzieckiem ciekawym świata i zawsze roześmianym od ucha do ucha. Bywa sprytny i pomysłowy, a czasem straszna z niego gapa i skutki jego pomysłów są opłakane. Razem z psem Korniszonem przeżywają przygody zwykłe i...

Gapiszon jest dzieckiem ciekawym świata i zawsze roześmianym od ucha do ucha. Bywa sprytny i pomysłowy, a czasem straszna z niego gapa i skutki jego pomysłów są opłakane. Razem z psem Korniszonem przeżywają przygody zwykłe i niecodzienne, które różnie się kończą, ale dzięki nim Gapiszon zawsze uczy się czegoś nowego.

"Gapiszon i Zuzia" to zbiorek dwudziestu dwóch odcinków dobranych tematycznie. Najstarszy jest z roku 1969, najnowszy - z 1995. Łączy je postać dziewczynki - Zuzi.

Kim jest Zuzia? Dlaczego w kazdym odcinku wyglada inaczej? Czy to naprawdę tylko jedna postać, czy tez może kilka? I czy naprawdę ma na imię Zuzia? Dorośli się z tej książeczki niestety tego nie dowiedzą, a dzieci wcale to nie interesuje.

źródło opisu: Ongrys, 2009

źródło okładki: www.ongrys.pl

| 2016-04-10
Na półkach: 2016.04, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 10 kwietnia 2016

Właściwie jest to zbiór śmiesznych rysunków połączonych postaciami tytułowych bohaterów, Gapiszona oraz Zuzi. Para ta czuje do siebie miętę, ale nie zawsze udaje się dać temu właściwy wyraz.

misia55 | 2015-03-23

Malusio tekstu...ale miało to też swój urok, bo mogłyśmy z córcią ruszyć wyobraźnią i tworzyć własne dialogi ;)

mrzokonimow | 2013-05-03
szuwarek | 2016-02-15