Zrozumieć nastolatka

83-7120-761-1
chłopcy, dorastanie, męskość,
poradniki
Kamulka84

Co mogą zrobić rodzice, opiekunowie i nauczyciele, by wychować dorastających chłopców na wyjątkowych mężczyzn? W tej rewolucyjnej książce autorka prezentuje nową wizję dorastania do męskości. Pomaga rodzicom i wychowawcom przeprowadzić chłopców przez trudny okres między dziewiątym a dwudziestym pierwszym rokiem życia. Kiedy chłopcy wkraczają w wiek nastoletni, napotykają ogromne wyzwania w domu, w szkole i w związkach osobistych. Dorastający chłopcy to w obecnych czasach grupa społeczna narażona na największe ryzyko - uzależnienia, przemoc, choroby umysłowe i zaniedbania emocjonalne. Gurian odpowiada na trudne pytanie na temat zmian, przed którymi stoją dorastający chłopcy. Koncentruje się na biologii młodego mężczyzny, rozwoju jego struktury emocjonalnej, adaptacji społecznej, bezpieczeństwie emocjonalnym w rodzinie. Autor odsłania również tajniki kultury, którą chłopcy tworzą dla siebie w okresie dorastania: wewnętrzny świat zasad, tekstów i rytuałów, które wszyscy rodzice i wychowawcy powinni umieć rozpoznać.

Kamulka84 | 2010-04-17
Przeczytana: 2005 rok