Adresat nieznany

978-83-89642-83-7
getto, zagłada, Żydzi
literatura faktu
szczypiorek5

To wielopoziomowa opowieść o okresie Zagłady.Rozpoczyna ją wspomnienie Janka Gelbarta,opisujące świat,którego już nie ma, ocalenie i życiowe wybory. Następnie prezentowanych jest 70 listów i kartek pocztowych wysyłanych z getta warszawskiego przez rodzinę Gelbartów do ich dzieci, Berka i Jakuba(Janka), którzy w 1939 roku przedostali się do Rumunii-obaj przeżyli wojnę.Równolegle do listów przedstawiamy- w wybranych zapiskach z dzienników, pamiętników i innych dokumentów- obraz codziennego życia w gettcie spisany przez ówczesnych kronikarzy. Całości dopełniaja zdjęcia,niektóre publikowane po raz pierwszy.
"Adresat nieznany" to obowiązkowa lektura dla interesującuch się nawet w niewielkim stopniu tym,co sie wtedy wydarzyło.

MartaZacharjsiewicz | 2016-08-22
Siobhan Webber | 2016-07-03