Małżeństwo niedoskonałe

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Niedoskonała miłość". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Akapit Press
83-8879-005-6
Alicja

Inne wydania

Książka przeznaczona jest dla wszystkich, którzy wolą raczej zbyt trudną miłość, niż zbyt łatwy seks. Debiut powieściowy sławnej dziś pisarki długo czekał, nim trafił do rąk czytelników. Lecz od razu zdobył ich uznanie i serca. Perypetie koszmarnego Busia, jego fatalnie poślubionej żony i wielu innych postaci bawią nadal tak samo jak wtedy, gdy Małżeństwo niedoskonałe opublikowano po raz pierwszy. A wszystko rozpoczyna najbardziej ponoć skandaliczne zdanie kobiece wydrukowane po polsku w ostatnim pięćdziesięcioleciu: Cnotę straciłam o piątej rano. Mówią, że nic tak nie plami honoru kobiety, jak atrament. Kiedy zabierzesz się do lektury, od razu rezerwuj więcej czasu. Bo trudno ci będzie przerwać przed ostatnią stroną.

PABLOPAN | 2014-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2014

Zderzenie dwóch światów: rozpieszczonego jedynaka z bogatego, acz prowincjonalnego domu i znającej co to bieda, pracowitej mieszkanki stolicy marzącej o lepszym życiu. Na pierwszy rzut oka, wydaje się, że ich małżeństwo nie może być doskonałe, a po kilku stronach wiemy już z pewnością, że takie nie jest. Książka Nepomuckiej to wspaniały portret przedwojennej Warszawy, dzięki któremu możemy poznać realia społeczne i ekonomiczne. Całość doprawiona jest niezłym stylem, genialnym czarnym humorem i szczyptą ironii. Zdecydowanie polecam!

Villiana | 2014-10-12
Przeczytana: 18 lipca 2014

Książka była naprawdę ciekawa. Pożyczyłam tę serię od mojej teściowej i spodziewałam się głupiego romansu, a otrzymałam bardzo dobre spojrzenie na podejście ludzi do życia w pierwszej połowie XX wieku.
I na pewno przeczytam następną część wkrótce.

gwiazdka | 2013-02-01
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 01 lutego 2013

Książka naprawdę wciąga. Niby zwyczajna opowieść o małżeństwie młodziutkiej, trochę naiwnej dziewczyny z egoistą i egocentrykiem, ale świetnie napisana, taka odrobina humoru przeplecionego szczyptą ironi.

BethLuisNion | 2011-04-16
Przeczytana: 1990 rok

Na książkę tę trafiłam zupełnie przypadkowo i w czasach kiedy z radością odkrywałam że książki wreszcie można kupować w księgarni. Cały ten świat przedwojennej Warszawy - takoż odrażający jak fascynujący - pochłonął mnie całkowicie już po kilkunastu stronach.

Busio, ten paskudny, niedorobiony artysta, dręczyciel i nieudacznik był postacią, bez której wszystkie te historie nie miałyby barw. Główna bohaterka nie była mało inteligentna. Była po prostu naiwna, tak jak naiwne potrafią być 16-letnie dziewczyny na całym świecie, zwłaszcza gdy kieruje nimi bieda. Poza tym motywem małżeństwa nie była ciąża (bohaterka ma córkę w kolejnych częściach zrodzoną w zupełnie innych okolicznościach), ale swoista moralność i etyka Busia - starego konia, wiecznego studenta i synka mieszczan-inteligentów. Busio był szaleńcem jakich mało, ale głupota w jego wykonaniu była mimo wszystko rozbrajająca.

Kolejna barwna i pełna sprzeczności postać to ojciec i jego przyjaźń z Wykolejeńcem. Trudno sobie...

nellanna | 2011-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2011

Fantastyczna książką!Wciąga od pierwszego zdania i ani trochę się nie zestarzała.Cieszę się, bo w ręce wpadło mi bodaj pierwsze jej wydanie i do przyjemności czytania doszły dodatkowe wrażenia, czyli chwała starej książce z lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia, która nadal ma wszystkie kartki porządnie zeszyte a redakcja i korekta pozostają bez zarzutu!

joanna | 2011-06-22

Polecam całą serię "niedoskonałości". Lektura lekka, momentami sentymentalna, dowcipna, słodko-gorzka.

Nikto | 2016-09-04
Przeczytana: 18 sierpnia 2016

Książka nie może być najgorsza , skoro wyzwoliła we mnie tyle emocji . Problem jednak jest taki że właściwie były to emocje jednego rodzaju . Na pewno owa opowieść mnie nie bawiła . Wręcz odwrotnie , maksymalnie mnie wkurzyła . Właściwie nie sama powieść co jej główna bohaterka i jednocześnie narratorka owej historii . Bardziej naiwnej , wręcz głupiej dziewuchy dawno nie spotkałam i to ani w życiu realnym , ani wśród bohaterek literackich . Jak przeczytałam już na samym początku coś takiego '' Masz nos niczym rozdeptany kartofel , a czoło jak u kretyna . Traktowałabym to jako żart , gdyby zaraz nie opowiadał ze szczegółami o wdziękach swoich dawnych miłości albo ekskochanek , przyprawiając mnie o histeryczne ataki zazdrości '' . To wszystkie przysłowiowe noże otwierają mi się w kieszeni . Przecież od takiego małżonka który w taki sposób zwraca się do swojej dużo młodszej w dodatku od siebie ,żony , ucieka się w te pędy jak najdalej i jak najszybciej o nim zapomina . A ta niedojda...

katrin | 2013-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2013

Fantastyczna książka. Dowcipna, momentami rośmiesza do łez, ale w tle to smutna historia młodej dziewczyny. Mimo iż akcja rozgrywa się w przedwojennej W-wie, to tak dużo pasuje do dziesiejszych czasów. Młoda naiwna dziewczyna, która spotyka durnego faceta i zakochuje się w nim po uszy, jest nim tak zaślepiona, że nie widzi prawdy jaka się wokół niej rozgrywa.
Czyta się wspaniale i wciąga od samego początku, polecam.

Katia | 2013-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2013

Momentami bardzo zabawne, lecz smutek przebija z każdej prawie strony.. Bardzo wciągająca i klimatyczna, na pewno sięgnę po następne tomy.

Magnetic_91 | 2013-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2013

Pierwszą książkę zakupiłam wraz z "Przyjaciółką".
Fajnie się czyta, wciąga już od przeczytania pierwszego rozdziału.
Nie jest to typowe romansidło z happy endem. Historia dziewczyny, która marzy o bogactwie, dobrym mężu i szczęściu czyli o czymś czego w dzieciństwie nie miała.

Już zaczynam druga część.

Polecam.