Kultura średniowiecznej Europy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Średniowiecze". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Marabut, Oficyna Wydawnicza VOLUMEN
La Civilisation de l'Occident medieval
83-916989-9-8
historyczna
Agnieszka

Mediewiści zawdzięczają Jacquesowi Le Goffowi nowe podejście metodologiczne, odkrycia, kapitalne studia, hipotezy robocze i wielkie przedsięwzięcia zbiorowe. Zawdzięczamy mu także pewien sposób myślenia o średniowieczu, rozumienia i badania tej epoki - z wzorową erudycją, zadziwiającym nowatorstwem intelektualnym i wielkodusznością wobec swoich uczniów, przyjaciół i kolegów. Rzadkim przypadkiem są historycy, którzy mogą o sobie powiedzieć, że bez ich dzieła obraz epoki, którą się zajmowali, byłby inny; Jacques Le Goff może to powiedzieć. Słowa te odnoszą się w moim przekonaniu do "Kultury średniowiecznej Europy".
[Bronisław Geremek]

źródło opisu: Wydawnictwo MARABUT, Oficyna Wydawnicza VOLUMEN, 2002

comafan | 2013-05-24
Przeczytana: 24 maja 2006

Zdecydowanie najpiękniejsza synteza kultury średniowiecznej. Wspaniale napisana. Najpełniejsza realizajca francuskiego programu badań nad menatlnością.

karolina898 | 2013-08-01

Ksiazka napisana przez znanego historyka mediawistyki. Jedna z niewielu z tej tematyki przez ktora przebrnelam szybko z ciekawoscia zagladajac na nastepne strony. Polecam mlodym historykom i zapalonym czytelnika ktozy oczekuja od ksiazki faktow oraz podania zrodel.

Monique | 2016-06-22
Przeczytana: 24 czerwca 2016