Tworząc historię. Wspomnienia

Wydawnictwo: Świat Książki
Living History
83-7391-262-2
Aneta

To też plany związane z jej dalszą karierą polityczną. Jest to także opowieść o kobiecie, która doskonale łączy rolę matki, żony, Pierwszej Damy, prawnika, senatora i polityka. Odgrywała ona aktywną rolę w kształtowaniu prawodawstwa. Jeździła po Stanach przypominając o potrzebach dzieci, rozszerzeniu szans gospodarczych, edukacyjnych i poprawie systemu opieki zdrowotnej. Podróżowała także po świecie walcząc o prawa człowieka i demokrację. Jednocześnie są to intymne i bardzo szczere zwierzenia kobiety uparcie walczącej o swoje małżeństwo i rodzinę. To historia kobiety, która stała się symbolem Ameryki.

Hillary Rodham Clinton jest znana tysiącom ludzi na całym świecie. Mało kto jednak wie, jak przebiegało jej życie. W książce Tworząc historię otwarcie, z humorem i zaangażowaniem opisuje swoje życie od dzieciństwa w podmiejskiej dzielnicy, przez lata działalności studenckiej, aż po działalność kontrowersyjnej Pierwszej Damy. Ta książka to nie tylko przenikliwe spojrzenie na lata spędzone w Białym Domu, ale także kronika związku z Billem Clintonem, kulisy skandalu z Moniką Lewinsky i komentarze dotyczące prezydentury Georga Busha. To też plany związane z jej dalszą karierą polityczną. Jest to także opowieść o kobiecie, która doskonale łączy rolę matki, żony, Pierwszej Damy, prawnika, senatora i polityka. Odgrywała ona aktywną rolę w kształtowaniu prawodawstwa. Jeździła po Stanach przypominając o potrzebach dzieci, rozszerzeniu szans gospodarczych, edukacyjnych i poprawie systemu opieki zdrowotnej. Podróżowała także po świecie walcząc o prawa człowieka i demokrację. Jednocześnie są...

| 2013-12-15
Przeczytana: 2004 rok

Książkę, miałam okazje czytać, jakiś czas temu, i powiem szczerze, ze nie pamiętam jej zbyt dobrze co w sobie zawiera...
"W autobiografii była Pierwsza Dama opisuje osiem lat, które spędziła u boku męża w Białym Domu. Po raz pierwszy nawiązuje m.in. do słynnej afery jaka miała miejsce jakis czas temu, czyli do romansu prezydenta Clintona ze stażystką Monicą Lewinsky. Opowiada ona w niej również o jej zaangażowaniu w ruchy młodzieżowe w czasach młodości i pomocy w tworzeniu kariery męża. Porusza też problemy równouprawnienia."
W ksiązce mamy równiez okazje zobaczyc jej prywatne fotografie, których nie mielibysmy okazji zobaczyć na codzien...

Ksiazka liczy prawie 500 stron, ale osoba ktora lubi hisorie oparte na czyiś wpomnieniach bardzo ja polubi ....

Emerald | 2013-12-15
Na półkach: Biblioteka, Przeczytane
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Książka mnie zawiodła. Zawiera zbyt wiele szczegółów, które rozpraszają czytelnika, a często wręcz nużą. Warta przeczytania szczególnie dla tych, którzy interesują się polityką (przytoczone zostają słowa Joyce McCartan- "Kobiety są potrzebne, by mężczyźni nabrali rozumu"). Inni, którzy spodziewaliby się pikantnych szczegółów będą zawiedzeni, ale zgodnie z tytułem to wspomnienia kobiety, która tworzy historię, więc byłby raczej nie na miejscu. Hillary Clinton jest niewątpliwie postacią, która zasługuje na uwagę, co w tej książce z pewnością odnajdziemy.

marta_w | 2011-10-25

Interesująca, wciągająca biografia o kobiecie ambitnej, dumnej-kobiecie instytucji.
Pani Clinton wpuszcza nas do swojego świata, pozwala zrozumieć mechanizmy rządzące w polityce, poznać plusy i minusy bycia pierwszą damą i żoną.
Zakupiłam tę książkę wiedziona ciekawością i nie zawiodłam się.

Marquee | 2015-03-22
Przeczytana: 22 marca 2015

Bo mężczyzna jest głową rodziny, ale ktoś musi nią kręcić!
Otwarta, z poczuciem humoru, ale też całkiem na serio- taka jest Hilary Clinton, takie są jej wspomnienia. Jeśli chcecie poznać najbardziej znaną kobietę Ameryki- Polecam.

Magda | 2010-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2010

Pani Clinton może i jest wspaniałą kobietą ale ja ją odbieram jako tzw "suchą" osobę.I taka sama jest jej książka - brakuje mi w niej serca; przypomina bardziej zbiór haseł i sloganów wyborczych.

Marcin Napierała | 2012-03-01
Na półkach: Przeczytane, Lit. faktu
Przeczytana: 01 marca 2012

Kulisy polityki, prezydentury widziane oczami pierwszej damy oraz własnej kariery politycznej. Warte przeczytania

Weronika B | 2015-05-26

Dostałam w prezencie, więc przeczytałam. Z nóg mnie nie zwaliła, ale może to dlatego, że nie przepadam za biografiami. Najbardziej jednak "rozeźliło" mnie zdanie gdzieś na początku ksiązki. O tym, jak to Amerykanie uratowali Europę. No cóż, widać dobrze, że ich mamy.

MarzenaKrasko | 2014-11-09

To nie przewodnik polityczny. Ta książka jest po prostu dobrą biografią.

MyCafeBooks | 2016-01-05
Przeczytana: 02 stycznia 2016

Na tą książkę trafiłam zupełnym przypadkiem - ot, pożyczyłam w ciemno w bibliotece. Pani Clinton opisuje w niej życie od dzieciństwa, aż do rozpoczęcia kariery jako Senator stanu Nowy Jork. Nie brakuje w niej osobistych ocen i niejednokrotnie bardzo subiektywnych opinii na spotykające ją w życiu, często niełatwe sytuacje.
Czy polecam? Książkę warto przeczytać, chociażby po to, aby zobaczyć jak funkcjonuje wielka polityka w Białym Domu. Nie zdawałam sobie sprawy, że jest tak brudna i brutalna.
I jeszcze jedno - to opowieść o bardzo silnej kobiecie, która od początku wiedziała, czego chce i dążyła do tego.