Dobra nowina o seksie i małżeństwie

Tłumaczenie: Mira Majdan
Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC
Good news about sex and marriage. Answers to your honest questions about Catholic teaching
978-83-7502-054-0
seks, dobra nowina
religia
Scarlett

Autor, w formie często kontrowersyjnych pytań i szczerych odpowiedzi, przedstawia argumenty przemawiające za słusznością nauki Kościoła, dotyczącej ludzkiej płciowości i małżeństwa. Wskazując na tak konsekwentnie głoszoną przez Jana Pawła II szczególną godność kobiety i mężczyzny przekonuje, że tylko mądre i odpowiedzialne pielęgnowanie daru miłości może zaspokoić ludzką tęsknotę za jednością i szczęściem.

Praktyczny, wartościowy poradnik dla ludzi wolnego stanu, narzeczonych, małżonków i wszystkich, którzy poszukują szczęścia w miłości, a także tych, którzy już je znaleźli, aby ich szczęście stawało się coraz pełniejsze.

Scarlett | 2010-04-15
Przeczytana: kwiecień 2010

"Dobra nowina o seksie i małżeństwie" jest książką bardzo wymagającą. Jeśli ktoś z Was zamierza po nią sięgnąć, to jak najbardziej zachęcam, jednak z jednym zastrzeżeniem - czytajcie ją z ołówkiem w ręku, na spokojnie. Okazuje się bowiem, że w trakcie lektury do głosu dochodzą tak rzadko słyszane prawdy, że szkoda byłoby pominąć całą gamę fascynujących odkryć Autora.
Książka ta czytana pobieżnie pozostawia po sobie tylko konsternację i mgliste pytanie: "Wszystko spoko, ale o co tutaj właściwie chodziło?"
Na własnym przykładzie mogę jednak powiedzieć, że jeśli podejdzie się do tej publikacji z uwagą i rozwagą, wyciągnie się z niej coś, co niewątpliwie będzie można nazwać odkryciem. :-)

Autor porusza zagadnienie płuciowości człowieka. W formie pytań i odpowiedzi krok po kroku omawia i wyjaśnia normę życia seksualnego, której we współczesnej kulturze antykoncepcyjnej - cywilizacji śmierci - jedynym obrońcą jest Kościół Katolicki.

Jeśli zastanawiasz się, jakie miejsce seks zajmuje w planie Bożej miłości, dlaczego jest on zarezerwowany tylko dla małzeństw lub jakie są skutki stosowania antykoncepcji, to książka dla Ciebie.

Po przeczytaniu zakręciła mi się łezka w oku. Nie, nie wzruszyłam się bynajmniej. Płakałam nad upadłą ludzkością (w tym także nad sobą rzecz jasna) i nad tym, co zrobiliśmy z seksem.

Jeko ludzie skażeni grzechem pierworodnym jesteśmy zdolni tylko do zabijania. Na tym właściwie można by zakończyć i dalej płakać :P. Ale na szczęście jest jeszcze Chrystus Ukrzyżowany (Katolicy wiedzą, o co chodzi.)

Anna | 2016-11-18
Gusia | 2016-01-10