Słońce w herbie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sensacja ! Romans ! Przygoda !". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: ALFA
miłość, powieść
farfallam

"Słońce w herbie" to powieść w tradycji Rodziewiczówny i z dorównującym jej, jeśli nie większym talentem napisana - lekko, potoczyście, wzruszająco. "Słońce w herbie" to - rzucona na patriotyczne tło - dramatyczna historia romansu lekkoducha z uczciwą dziewczyną. Po odzyskaniu niepodległości przez Polskę Rodziewiczównie już nie udało się stworzyć takiej powieści, a jej wymowa dziś, teraz, jest równie aktualna jak w czasach, kiedy została napisana.

Leelunia | 2012-03-10
Przeczytana: 10 marca 2012

Średnia, a właściwie jedna z gorszych książek Kornela Makuszyńskiego. To, co zawsze mnie pociągało w Jego książkach, to cudowne poczucie humoru, którego w tej książce mi brakowało. Krótko mówiąc: zawiodłam się. :-(

książek: 2027
Annam | 2017-12-16