Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek 2. Mała Armia

Cykl: Felix Net i Nika (tom 6)
Wydawnictwo: Powergraph
przygoda
Nikczemny

Wystrzelona przypadkiem rakieta krąży po orbicie okołoziemskiej i wkrótce spadnie na Warszawę. Kto wygra wyścig z czasem? Trójka czternastolatków, naukowcy z Instytutu Badań Nadzwyczajnych czy… Mała Armia?
Rzeczywistość warszawskiego gimnazjum, szalone akcje i wynalazki, odjechany humor i szczypta powagi – to przepis na książkę, którą pokochali młodzi czytelnicy.

źródło opisu: Wydawnictwo Powergraph, 2009

źródło okładki: www.powergraph.pl

Wkp | 2015-02-20
Przeczytana: 28 lutego 2015

FELIX, NET I NIKA ORAZ WIELKA WALKA Z CZASEM

Felix, Net i Nika starają się za wszelką cenę nie dopuścić do upadku rakiety na Warszawę. Czasu jest coraz mniej, a rozwiązania problemu nie widać. Podobnie ojcowie Neta i Felixa próbują coś zaradzić w Instytucie. Pozostaje jednak kwestia co dalej. Samo zapobieżenie wypadowi nie odpowie bowiem na pytania kto i dlaczego dopuścił się tego Orbitalnego Spisku. A im bliżej odpowiedzi są bohaterowie, tym dziwniejsze fakty wychodzą na jaw…

Ten tom, bezpośrednia kontynuacja poprzedniego, zamyka historię orbitalnego spisku, a zarazem wiele otwartych dotychczas wątków. Czy wszystkie? Odpowiedzieć nie mogę, to należy do autora, a jeśli odpowiedzi poznać chcecie, sięgnijcie koniecznie po ten tom – zaręczam, naprawdę warto.

Kosik tradycyjnie serwuje czytelnikom mnóstwo akcji, emocji, humoru i znakomitej zabawy podpartej doskonałymi pomysłami i rozwiązaniami fabularnymi. Tym razem mniej tu humoru absurdalnego, co nie znaczy, że go zabrakło, więcej...

kamil9 | 2015-02-23

Kolejna, już szósta część przygód Felixa, Neta i Niki.
Podobna do wcześniejszych tomów. Tym razem bohaterowie muszą zapobiec niebezpieczeństwu w postaci rakiety, która ma spaść na Warszawę.
Książka może nie porywa (w końcu to już 6 tom), ale czyta się bardzo przyjemnie.
Mimo ,że ma prawie 500 stron ,to tak naprawdę bardzo szybko się ją kończy.
Główny wątek to tytułowy orbitalny spisek, ale oprócz tego pozostaję jeszcze certyfikat jakości dla szkoły. Bardzo podobały mi się fragmenty przy przeprowadzaniu inspekcji w pracowni biologicznej:)
Dla fanów serii, zdecydowanie polecam!

Aria | 2011-12-28
Przeczytana: 07 stycznia 2011

Druga najfajniejsza część cyklu.

Estera | 2015-07-06

Dalszy ciąg opowieści o orbitalnym spisku i rakiecie zagrażającej Warszawie. Mikroboty i kolcoboty swobodnie działają, tylko kto to wszystko zorganizował? Felix, Net i Nika starają się zapobiec nieuchronnemu spadku rakiety ze starej rury kanalizacyjnej prosto na Warszawę.

Książka wciąga, dużo tu elementów science-fiktion i humoru. Polecam wszystkim.

eR_ | 2016-06-29
Przeczytana: 23 czerwca 2016

Rafał Kosik, to pisarz, który pisząc dla dorosłych, takie powieści, zaliczane do sf, jak"Mars", "Kameleon", mój ulubiony"Vertical", czy zbiory opowiadań, takie jak np."Obywatel, który się zawiesił", postanowił, również dla młodszego czytelnika coś przygotować.Czego rezultatem jest seria dla młodszych czytaczy"Amelia i Kuba", a dla starszych czytelników"Felix Net i Nika".Seria ta, w skrócie określana jako"FNiN", liczy już 14 tomów i nie zanosi się na to, aby to był koniec.
Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Powergraph, otrzymałem do przeczytania, ale również do zrecenzowania szósty tom tego cyklu.

W tym tomie mamy nawiązanie do wydarzeń z poprzedniego tomu.Wystrzelona przypadkiem rakieta krąży po orbicie i wszystko wskazuje na to, że jeśli spadnie, to prosto na Warszawę.Kto wygra ten wyścig z czasem, rakieta, czy naukowcy, którzy będą musieli nieźle się nakombinować, jak sprowadzić zagrożenie na Ziemię, bez szkody dla nikogo.Kto chce wiedzieć, niech czyta.

Ze swej strony dodam, że...

Leelunia | 2012-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2012

Świetna, pełna niekonwencjonalnego humoru książka o przygodach superpaczki - czternastoletnich Felixa, Neta i Niki. Próbują oni powstrzymać mikroboty sterujące spadającą na Warszawę rakietą, którą sami niechcący odpalili podczas regulowania pieca na imprezie sylwestrowej u swojego kolegi - Gilberta. Jednocześnie szkoła stara się uzyskać certyfikat jakości, z czego wynika mnóstwo przezabawnych sytuacji. Gorąco polecam!!!

koniaralisa13 | 2016-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2016

Druga część przygód Superpaczki,w której rozwiązują sprawę Orbitalnego Spisku... ;)Oczywiście jak zawsze Felix, Net i Nika, rozwiążą i tę zagadkę... ;) Nie będzie łatwo...W jaki sposób tego dokonają?... Przekonajcie się czytając, niezwykle trzymający w napięciu, pouczający i poprawiający humor 6 tom przygód 3 przyjaciół!!!!! <3 :* Naprawdę warto przeczytać całą serię o przygodach Felixa, Neta i Niki!!!!!! :* <3

Amy392 | 2014-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2014

To już moje piąte spotkanie z Felixem, Netem i Niką. "Orbitalny Spisek 2 Mała armia" to kontynuacja historii z poprzedniego tomu. Superpaczka nadal próbuje powstrzymać rakietę, która ma spaść na Warszawę, a także mikroboty, chcące opanować miasto. Nad tym samym głowi się też Instytut Badań Nadzwyczajnych. Czy komuś się to uda?
Jak zwykle będzie akcja, przygoda, ulubieni bohaterowie i duża porcja humoru.
Jeśli chodzi o mnie, to świetnie spędziłam czas z tą książką. I naprawdę sporo się naśmiałam. :D Książka rewelacyjna. Choć "Teoretycznie Możliwej Katastrofy" nie przebija to i tak było SUPER!
Całą serię wszystkim GORĄCO POLECAM!! Bez względu na wiek.

aliska | 2014-07-18
Na półkach: Przeczytane, 2014

Jeśli więc jesteście zakochani w powieściach przygodowych z dreszczykiem, nutką humoru i z fantastycznymi bohaterami to polecam Wam rozpocząć ten cykl, albo zacząć od którejkolwiek książki tego autora. Felix, Net i Nika to opowiadania, które najlepiej czytać po kolei, ale nie ma takiego przymusu. Polecam gorąco, nawet starsi czytelnicy na pewno będą się świetnie bawić.

Całość na: http://siostry-w-bibliotece.blogspot.com/2014/07/felix-net-i-nika-oraz-orbitalny-spisek.html

| 2014-04-29

Ciekawe, ale rozwleczone ;c
bardziej podobała mi się pierwsza część " Orbitalnego spisku". Bo drugiej oczekiwałam więcej.
Pomysł jest, wykonanie też niezłe. ALE ZA DŁUGIE.
Nudziłam się, kiedy dochodziłam do rozwiązania sprawy i wcale nie miałam ochoty kończyć. Jednak nadal jest oczarowana magią Kosika ;)