Okładka książki Zasady walki

Zasady walki

Autor:
Cykl: Esmay Suiza (tom 2)
tłumaczenie
Marek Pawelec
Rules of engagement
wydawnictwo
ISA
space opera
typ
papier
6,63 (16 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Urodzone przyjaciółki… Esmay Suiza i Brun Meager mogłyby być przyjaciółkami – obie są błyskotliwe, odważne i lubiane. Jednak prawdziwa przyjaźń wcale nie rodzi się łatwiej niż prawdziwa miłość. Brun uważa Esmay za nadętą i sztywną, a Esmay widzi w Brun zepsutą bogatą panienkę, która próbuje poderwać Barina Serrano, jej prawdziwą miłość. Kiedy więc Brun wpada w ręce milicji fanatyków religijnych, Esmay jest podejrzewana o udział w jej schwytaniu. Odwraca się od niej nawet Barin, do którego aktualnie zaleca się piękna i ambitna Casea Ferradi, a potężna rodzina Brun nie chce, by Esmay miała cokolwiek wspólnego z próbami odbicia dziewczyny.

Tymczasem Brun – ciężarna, bosonoga więźniarka – musi przeżyć na planecie, na której schwytane kobiety pozbawia się chirurgicznie głosu, by nie mogły skażać innych. Może i wyczerpało się jej szczęście, ale nie odwaga; jest zdecydowana uwolnić nie tylko siebie, ale i schwytane wraz z nią młodsze dziewczyny. Aby próba ucieczki się powiodła, będzie potrzebowała podwójnej dawki szczęścia.

źródło opisu: [ISA, 2005]

Polecamy

Opinie czytelników
Morgoth | 2012-09-24
Przeczytana: 24 września 2012

Zdarza mi się na różnych konserwatywnych forach używac niektórych książek jako przykładów sytuacji których człowiek powinien unikac niczym diabeł święconej wody. Do palety tych literackich przykładów dołączy ta książka. A to z racji ukazanej w niej świetnej karykatury (a może nie tylko karykatury...) różnych mormonów, amiszy itp. "święto***liwych" oszołomów. Nie brak także oczywiście solidnej dawki wojskowych klimatów w których autorka czuje się naprawdę świetnie...

konserw | 2013-04-27

Wystawiłem tę książkę na allegro od 1zł bez ceny min. Zapraszam: