Okładka książki Zasady walki

Zasady walki

Autor:
Cykl: Esmay Suiza (tom 2)
tłumaczenie
typ
papier
6,6 (15 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Urodzone przyjaciółki… Esmay Suiza i Brun Meager mogłyby być przyjaciółkami – obie są błyskotliwe, odważne i lubiane. Jednak prawdziwa przyjaźń wcale nie rodzi się łatwiej niż prawdziwa miłość. Brun uważa Esmay za nadętą i sztywną, a Esmay widzi w Brun zepsutą bogatą panienkę, która próbuje poderwać Barina Serrano, jej prawdziwą miłość. Kiedy więc Brun wpada w ręce milicji fanatyków religijnych, Esmay jest podejrzewana o udział w jej schwytaniu. Odwraca się od niej nawet Barin, do którego aktualnie zaleca się piękna i ambitna Casea Ferradi, a potężna rodzina Brun nie chce, by Esmay miała cokolwiek wspólnego z próbami odbicia dziewczyny.

Tymczasem Brun – ciężarna, bosonoga więźniarka – musi przeżyć na planecie, na której schwytane kobiety pozbawia się chirurgicznie głosu, by nie mogły skażać innych. Może i wyczerpało się jej szczęście, ale nie odwaga; jest zdecydowana uwolnić nie tylko siebie, ale i schwytane wraz z nią młodsze dziewczyny. Aby próba ucieczki się powiodła, będzie potrzebowała podwójnej dawki szczęścia.

źródło opisu: [ISA, 2005]

Polecamy

Opinie czytelników
Morgoth | 2012-09-24
Przeczytana: 24 września 2012

Zdarza mi się na różnych konserwatywnych forach używac niektórych książek jako przykładów sytuacji których człowiek powinien unikac niczym diabeł święconej wody. Do palety tych literackich przykładów dołączy ta książka. A to z racji ukazanej w niej świetnej karykatury (a może nie tylko karykatury...) różnych mormonów, amiszy itp. "święto***liwych" oszołomów. Nie brak także oczywiście solidnej dawki wojskowych klimatów w których autorka czuje się naprawdę świetnie...

konserw | 2013-04-27

62. rocznica
  • Jan Nowak-Jeziorański
    100. rocznica
    urodzin
    Włócząc się natknęliśmy się na ruiny wspaniałego rokokowego pałacyku. Pod nogami walały się porozrzucane w dramatycznych pozach resztki porozbijanych rzeźb, główek aniołków, pozostałości wspaniałych ornamentacji i stiuków, kawałki złoconych ram i kosztownych boazerii. Nagle chwytam samego siebie na... pokaż więcej
  • Joanna Jodełka
    41. rocznica
    urodzin
    Popękanej duszy nie zalepi się pozorami, nie udekoruje gadżetami jak choinki, żeby była kolorowa kolorami, żeby świeciła światełkami, żeby nie było widać, jak powoli zdycha w przyjemnej atmosferze.
  • Graham Greene
    110. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy uświadomił sobie ból, nieunikniony we wszystkich stosunkach między ludźmi – ból, który się cierpi, i ból, który się zadaje. Jacy jesteśmy głupi, że się boimy samotności.
  • Marc Spitz
    45. rocznica
  • John Ronald Reuel Tolkien
    41. rocznica
    śmierci
    Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.
  • Józef Wolski
    6. rocznica
  • Tom Clancy
    1. rocznica
    śmierci
    Mądry człowiek zna swoje miejsce. A odważny wykorzystuje nadarzające się okazje.
  • Marek Edelman
    5. rocznica
    śmierci
    Bo obojętność w pewnym momencie jest tym samym co morderstwo, zabójstwo. Jak się przyglądasz złu i odwracasz głowę albo nie pomagasz, kiedy możesz pomóc, to stajesz się współodpowiedzialny. Bo twoje odwrócenie głowy pomaga tym, którzy dopuszczają się zła.

Znajdź nas na Facebooku