Zasady walki

Autor:
Cykl: Esmay Suiza (tom 2)
tłumaczenie
Marek Pawelec
Rules of engagement
wydawnictwo
ISA
space opera
typ
papier
6,67 (21 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Urodzone przyjaciółki… Esmay Suiza i Brun Meager mogłyby być przyjaciółkami – obie są błyskotliwe, odważne i lubiane. Jednak prawdziwa przyjaźń wcale nie rodzi się łatwiej niż prawdziwa miłość. Brun uważa Esmay za nadętą i sztywną, a Esmay widzi w Brun zepsutą bogatą panienkę, która próbuje poderwać Barina Serrano, jej prawdziwą miłość. Kiedy więc Brun wpada w ręce milicji fanatyków religijnych, Esmay jest podejrzewana o udział w jej schwytaniu. Odwraca się od niej nawet Barin, do którego aktualnie zaleca się piękna i ambitna Casea Ferradi, a potężna rodzina Brun nie chce, by Esmay miała cokolwiek wspólnego z próbami odbicia dziewczyny.

Tymczasem Brun – ciężarna, bosonoga więźniarka – musi przeżyć na planecie, na której schwytane kobiety pozbawia się chirurgicznie głosu, by nie mogły skażać innych. Może i wyczerpało się jej szczęście, ale nie odwaga; jest zdecydowana uwolnić nie tylko siebie, ale i schwytane wraz z nią młodsze dziewczyny. Aby próba ucieczki się powiodła, będzie potrzebowała podwójnej dawki szczęścia.

źródło opisu: [ISA, 2005]

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Morgoth | 2012-09-24
Przeczytana: 24 września 2012

Zdarza mi się na różnych konserwatywnych forach używac niektórych książek jako przykładów sytuacji których człowiek powinien unikac niczym diabeł święconej wody. Do palety tych literackich przykładów dołączy ta książka. A to z racji ukazanej w niej świetnej karykatury (a może nie tylko karykatury...) różnych mormonów, amiszy itp. "święto***liwych" oszołomów. Nie brak także oczywiście solidnej dawki wojskowych klimatów w których autorka czuje się naprawdę świetnie...

konserw | 2013-04-27

Kalendarium literackie
  • Terry Pratchett
    67. rocznica
    urodzin
    Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre.
  • Nelle Harper Lee
    89. rocznica
    urodzin
    Ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi, przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym. Jedyna rzecz, jaka nie podlega przegłosowaniu przez większość, to sumienie człowieka.
  • Alistair MacLean
    93. rocznica
    urodzin
    - Słyszałeś o SKGP? - Jasne. Stowarzyszenie Kierowców Grand Prix. - Właśnie. No więc SKGP postanowiło, że dla naszego bezpieczeństwa, zawodników i widzów, należy skreślić Harlowa z listy z listy kierowców Formuły 1. Chcemy, żeby nie miał prawa wstępu na żaden tor w Europie. Wiesz, że on pije? - Kto... pokaż więcej
  • Christian Jacq
    68. rocznica
    urodzin
    ... miłość to taki potok, który znosi wszelkie tamy i zalewa istotę ludzką bez reszty.
  • Ian Rankin
    55. rocznica
  • Roberto Bolaño
    62. rocznica
    urodzin
    Nadszedł dzień, kiedy postanowiłem zerwać z literaturą. Zerwałem. Nie ma w tym kroku żadnej traumy poza poczuciem wolności. To tak, między nami mówiąc, jak przestać być prawiczkiem. Co za ulga! Zerwanie z literaturą, to znaczy zerwanie z pisaniem, by ograniczyć się wyłącznie do czytania!
  • Jan Izydor Sztaudynger
    111. rocznica
    urodzin
    On gotyk, ona barok. Renesans zjawi się za rok.
  • Daniel Passent
    77. rocznica
    urodzin
    My nazywamy tenisówki felony shoes (buty przestępcze), bo oni je często noszą [handlarze narkotyków]. Kurtka skórzana, kosztowna, ale na nogach tenisówki.
  • Sven Lindqvist
    83. rocznica
  • Michael H. Hart
    83. rocznica
  • Lois Duncan
    81. rocznica
    urodzin
    W jakiś sposób wspomnienia radosne bardziej bolą niż wspomnienia smutne, bo dotkliwiej zdajemy sobie sprawę, że należą do przeszłości bezpowrotnie.
  • Stefania Grodzieńska
    5. rocznica
    śmierci
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Ludwig Tieck
    162. rocznica
    śmierci
    Nazbyt często to, co szlachetne i wielkie, bywa zapomniane i poniżane przez ludzi małego ducha.
  • Kazimierz Gołba
    63. rocznica