Montana Sky
spadek, wróg, posiadłość
dona

Jack Mercy zgromadził ogromny majątek, ale jego trudny charakter przysporzył mu wielu wrogów. Kiedy umarł, piękna posiadłość w Montanie przypadła jego trzem córkom. Przyrodnie siostry poznały się dopiero na pogrzebie ojca i zupełnie zaskoczyła je wiadomość, że aby objąć spadek, będą musiały spędzić razem rok. Powieści Nory Roberts biją rekordy popularności na całym świecie, ich łączny nakład przekroczył 280 milionów egzemplarzy. Od 1999 roku każda trafia na listę bestsellerów New York Timesa. Roberts jako jedna z pierwszych pisarek zaczęła komunikować się ze swoimi fanami za pośrednictwem Internetu, a jej oficjalna strona rejestruje ponad dwa miliony odwiedzin miesięcznie.

Beata | 2017-09-16
Przeczytana: 16 września 2017

Rewelacyjna powieść - połączenie romansu, powieści sensacyjnej i obyczajowej. Trzy kobiety, przyrodnie siostry, córki Jacka Mercy, obdarzone kompletnie odmiennymi charakterami, z zupełnie różnymi doświadczeniami życiowymi, zostają zmuszone do zamieszkania razem przez rok na ranczu odziedziczonym po wspólnym ojcu. Świetne wyjście opowieści, okraszone jeszcze tajemniczymi zdarzeniami, krwawymi morderstwami i niebezpieczeństwem zawisłym nad siostrami.
Powieści Nory Roberts są nierówne, niektóre rewelacyjne, pochłaniające czytelnika, inne słabiutkie, wyglądające na wprawki nastolatki. Ta książka jest zdecydowanie jedną z najlepszych w dorobku pisarki. Zarwałam przez nią noc i zupełnie nie żałuję:) Szczerze polecam.

Katarzyna Busłowska | 2017-05-13
Przeczytana: 13 maja 2017

Wyobraź sobie, że Twoja mama umarła zanim zdążyłaś ją zapamiętać. Przez całe życie zaharowujesz się przy bydle, koniach i uprawie zboża po to, żeby wynagrodzić despotycznemu i nieczułemu ojcu, że nie jesteś synem, o którym zawsze marzył. Chociaż dajesz z siebie wszystko, jako córka jesteś tylko rozczarowaniem. Gdy Twój jedyny rodzic umiera, okazuje się, że farmę, która była całym jego i Twoim życiem zapisuje w spadku po równo Tobie i Twoim dwóm przyrodnim siostrom, które nie postawiły na tej ziemi stopy ani razu. Dwie zupełnie obce kobiety zjawiają się nagle w Twoim domu, który już nie jest Twój i nie możesz nic na to poradzić. Zdajesz sobie sprawę, że cały wysiłek, który włożyłaś, by zyskać miłość ojca poszedł na marne, bo ostatecznie potraktował Cię tak samo jak córki, które miał gdzieś przez całe życie.

Siostry Mercy nie miały lekkiego życia. Każda z nich ma za sobą inną historię. Dzieli je również podświadoma zazdrość o uczucia ojca, których nie okazywał żadnej z nich. Jednak...

myślnik | 2014-03-14
Przeczytana: 14 marca 2014

Kocham Montanę choć jest to dla mnie kraina tak odległa,jak kosmos.
Pokochałam ją za jej przestrzeń,przestrzeń i jeszcze raz przestrzeń.
Każdy z nas ma swoje miejsce na Ziemi,parę zakątków,w których odżywam na nowo.
Moim są te góry z białymi szczytami,zbocza pokryte kolorami i łąki,lasy nie mające końca.
Miasto,zgiełk zdławiłby mnie w zarodku,pozostawiając tylko huczącą przeciągami pustkę.
Niekończąca się płaszczyzna jest dla mnie.

Nora Roberts jest autorką,która ceni szczegóły,obrazowość,ciszę,spokój,miłość,przeciwności i możliwość ich pokonywania,strach,szaleństwo jaki płonie w oczach ludzi,którzy gubią się we własnym człowieczeństwie.
Kocha piękno i nie boi się brzydoty wewnętrznej.
Bo gdy się coś widzi można się przed tym ochronić.

Jak to jest kiedy trzy obce sobie kobiety połączone więzami krwi,zostaną zmuszone do zamieszkania pod jednym dachem?
Wybornie!

Co wyniknie z połączenia popłochu,zadziorności i niewyparzonego języka?
Wybuchowa mieszanka!

Co może połączyć tak...

Wicca | 2011-02-04
Przeczytana: 20 listopada 2004

Moje spotkanie z powieścią "Niebo Montany" było przypadkowe i zarazem bardzo udane.
Poszukując czegoś ciekawego na zbliżający się pobyt w Holandii jako au-pair, udalam się do pobliskiej biblioteki z nadzeją na coś ciekawego i niebanalnego. Chodząc między półkami długo nie mogłam się zdecydować, aż natrafiłam na to oto dzieło. Książka była dość zniszczona, kartki ledwo trzymały się na swoim miejscu, były pożółkłe, co wskazywało na to, iż przewinęła się przez niejedne ręce i była juz w niejednym domu. Nie znałam jeszcze wtedy autorki, ale zaintrygowana opisem z tyłu książki, zdecydowałam się na wypożyczenie jej.
Minęło kilka dobrych tygodni nim ponownie wzięłam ją do ręki, ale kiedy to już się stało, przepadłam na dobre, książka pochłonęła mnie całkowicie. Co w niej takiego wyjatkowego, zapierającego dech w piersiach? Do jakiego świata zabiera nas Nora Roberts?

Do Montany - krainy gdzie występuje piękna, zielona bezkresna przyroda, gdzie trawa faluje na wzgórzach, a ponad nimi...

Katarzyna | 2015-02-08
Przeczytana: 07 lutego 2015

I JAK TU NIE KOCHAĆ NORY?! KOCHAM JĄ! Jestem jej ogromnie wdzięczna za stworzenie tej wspaniałej książki, kolejnej zresztą! Ciekawa fabuła, brak nudy, przez opisy wszystko jest takie żywe! Czytając tą książkę wszystko widziałam z góry! Dziękuję Norze za to, że tak potrafi pobudzić moją wyobraźnię.
Cieszyłam się razem z bohaterami, przeżywałam z nimi chwile grozy.

Nie będę zdradzać niczego z fabuły. Mogę tylko zdradzić, że pokochałam ich wszystkich. POLECAM!

MariaMR | 2013-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2013

Rewelacyjna lektura!
Nora Roberts w wydaniu, jakie uwielbiam. Połączenie romansu oraz sensacji, powiedziałabym nawet, grozy.

Gdy ujrzałam tę książkę w bibliotece, od razu zaciekawił mnie opis na tylnej okładce. Pomyślałam - ta książka będzie świetna. I nie pomyliłam się.

Akcja powieści toczy się na przepięknych, malowniczych terenach Montany. Na samym początku poznajemy trzy główne bohaterki, siostry Willę, Tess oraz Lily, które spotykają się na pogrzebie swojego ojca, Jacka Mercy`ego.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że siostry się nie znają. Każda z nich ma inną matkę, bowiem Jack żenił się trzykrotnie, a ponieważ żadna z żon nie obdarzyła go synem (czytaj - dziedzicem), odprawiał je wraz z córkami. Jedynie najmłodsza, Willa, pozostała na ranczu gdyż jej matka zmarła. Willa więc jako jedyna wychowała się przy ojcu, nieustannie starając się zaskarbić jego miłość. Niestety, baz efektu.

Jack był "sukinsynem". Nawet po śmierci. Był właścicielem wielkiego, idealnie...

Natalia | 2016-01-05
Przeczytana: 04 stycznia 2016

Śmierć Jacka Mercy, właściciela jednego z największych rancz w Montanie, jest końcem jego życia, ale też początkiem czegoś nowego. Testament sprawia, że trzy siostry, które nigdy wcześniej się nie poznały muszą spędzić ze sobą rok. Tess Mercy - najstarsza z sióstr, mieszka w mieście i jest nico ekscentryczna oraz bardzo kobieca. Lily Mercy - druga, ma za sobą traumatyczne małżeństwo, jest spokojna i cicha, uosobienie dobroci. Można by ją określić jaką "szarą myszkę". I najmłodsza z sióstr, która mieszka na ranczu od urodzenia i jest z nim najbardziej związana, Willa, to ona zajmuje się ranczem, mówi co myśli, świetnie strzela i jeździ konno, jest bardzo niezależna. To moja ulubiona postać silna i przy tym bardzo niewinna. Trzy siostry o bardzo różnych charakterach. Czy Montana je połączy? Czy ich życie ulegnie zmianie?
Warto przeczytać tę książkę, ponieważ bardzo dużo się w niej dzieje. Jest wiele postaci i wątek kryminalny oraz dużo uczuć, które rodzą przyjaźń i miłość... Bardzo...

Oktawia Gilbert | 2017-06-28
Przeczytana: 27 czerwca 2017

Czy też czasami macie takie uczucie, że wszystkie znaki na niebie i ziemi dają Wam znać, że dana książka jest Wam przeznaczona? Ja miałam takie wrażenie, gdy przeczytałam opis "Nieba Montany" Nory Roberts. Niesamowity krajobraz Montany, kowbojskie życie od podszewki, miłość do zwierząt, szacunek do ziemi, wątek sensacyjny przeplatający się z romansem do sześcianu - czego więcej może pragnąć moje serce? W dodatku autorka, która swoim nazwiskiem na okładce zapewnia doskonałą lekturę, ciekawą fabułę, uczucia targające czytelnikami, trzymającą w napięciu sensację oraz namiętny wątek romantyczny. Czy Nora Roberts kiedykolwiek zawodzi? No na pewno nie tym razem.

Jack Mercy, jeden z największych ranczerów Montany, nigdy nie cieszył się dużą sympatią ludzi, był sukinsynem za życia i po śmierci. Nie udało mu się doczekać syna, więc został zmuszony przepisać ranczo Mercy na trzy swoje córki: Willę, Tessę i Lily. Kobiety nie widziały się nigdy przed pogrzebem. Urodziły je trzy różne matki, a...

kasandra_85 | 2012-08-01
Przeczytana: lipiec 2012

Kasia | 2014-04-30
Na półkach: Przeczytane, Nora Roberts
Przeczytana: 30 kwietnia 2014

Bardzo chciałam przeczytać Niebo Montany. Nie zawiodłam się, książka rewelacyjna. Połączenie romansu z książką sensacyjną. Historia trzech sióstr ,które muszą połączyć siły w walce o wspólne ranczo, jak i z bezwzględnym mordercą.
Opowieść o sile rodzinnych więzów, przyjaźni i miłości. Naprawdę warto!