Księżyc nad Karoliną

Carolina Moon
83-7245-183-4
sklep, miłość, zbrodnia, widmo
dona

Po latach zawodowych sukcesów w Nowym Jorku piękna Tory Bodeen wraca do rodzinnego miasteczka w Karolinie Południowej. Zamierza założyć elegancki sklep z wyrobami rzemiosła artystycznego. Przede wszystkim jednak chce stawić czoło prześladującym ją widmom przeszłości. Wierzy, że tylko tu przezwycięży koszmarne wspomnienia z dzieciństwa i odzyska wewnętrzny spokój. Nie podejrzewa, że wraz z...

Zamierza założyć elegancki sklep z wyrobami rzemiosła artystycznego.
Nie podejrzewa, że wraz z przystojnym właścicielem wielkiej plantacji rozwikła tajemnice zbrodni sprzed lat.

gwiazdka | 2015-08-27
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 27 sierpnia 2015

Spodziewałam się przesłodzonego romansu z drugoplanowym wątkiem kryminalnym, no i mam miłe rozczarowanie. Romans był, niezbyt wyrafinowany, ale też nie przesłodzony, taki szablonowy. Za to wątek kryminalny mnie zaskoczył. Miałam dwa typy, ale zakończenie przebiło oba. Czytało się dobrze, powieść lekko napisana, nawet nie przeszkadzały mi wstawki o nietypowych zdolnościach głównej bohaterki, a trzeba pamiętać, że twardo stąpam po ziemi i takie kawałki często mnie irytują. Całkiem przyjemna lektura.

Natalia | 2017-08-29
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 28 sierpnia 2017

Zwykle bywa tak, że najlepiej wspominamy przyjaźnie zawierane w dzieciństwie. Kiedy nasze życie było jeszcze beztroskie i pozbawione trudności jakie stawia dorosłe życie. Powierzanie sekretów, rozwiązywanie kłopotów, które kiedyś były ogromne a teraz wydają się błahe. I oczywiście wspólne przygody i zabawy.

Hope i Tory w wieku ośmiu lat były prawie nierozłączne. Pierwsza była od zawsze rozpieszczana i pozostawała oczkiem w głowie rodziców, najbardziej kochana z całego rozdzeństwa. Niestety z Tory było wręcz odwrotnie. Ojciec bił ją a matka nie robiła nic, żeby temu zapobiec. Miały zwyczaj często wymykać się wieczorami z domów. Pewnego dnia też miały taki zamiar, niestety Tory leżała pobita w swoim pokoju, a Hope wyszła sama na miejsce ich spotkania. Tam została zamordowana.

Tory jako dwudziestosześciolatka wraca dorodzinnej miejscowości. Dołączmy do tego romans, wątek obyczajowy i zdolności paranormalne głównej bohaterki a mamy mieszankę wybuchową. Wszystko w jednej książce....

"Księżyc nad Karoliną "to pełna napięcia historia życia młodej kobiety, która mimo ciężkiego dzieciństwa (bita i maltretowana przez ojca) wreszcie ucieka z domu, staje się samodzielna, a potem wraca do rodzinnego miasteczka, gdzie zakłada swój własny sklep.
Tu spotyka brata swojej najlepszej przyjaciółki z dzieciństwa(która została zamordowana w wieku 8 lat) i razem starają się rozwiązać tajemnicę jej śmierci.
Tę książkę się nie czyta, ją się pochłania z wypiekami na twarzy. Świetna intryga, narastające napięcie, bohaterowie których nie sposób nie lubić, wzruszający romans i zaskakujące zakończenie.
Jednym słowem świetna i wciągająca lektura.

maggnolia | 2017-07-10
Przeczytana: 09 lipca 2017

Jak zawsze książka tej autorki nie zawiodła mnie, czyta się rewelacyjnie a opisy krajobrazów pozostawiają nieodparty urok w umyśle jak i przed oczami. Zakończenie powalające oraz niespodziewane...

Natalia | 2011-02-12

Interesująca, trzymająca w napięciu książka z pogranicza thrillera, dramatu i romansu. Główna bohaterka wraca w swe rodzinne strony, by zmierzyć się z straszliwą przeszłością. Piękna Tory całe życie płaci za grzechy swojego ojca i walczy o godność.<br />
Wciągająca książka, w której nic nie jest tym na co wygląda.

Małgorzata Chabzda | 2015-11-21
Przeczytana: 20 listopada 2015

Trochę czasu mi zeszło zanim skończyłam tę książkę. A to przez to, że nie mogłam się do niej przekonać. Na początku była trochę nudnawa i ją odkładałam. Z czasem gdy akcja trochę się rozkręciła, wciągnęła mnie na tyle, że w końcu ją skończyłam. Tak jak pisałam wcześniej początek trochę nudny ale z czasem się akcja się rozwija i mamy nawet niezły kryminał z romansem.

Edyta Zając | 2015-08-01
Przeczytana: 20 czerwca 2015

Doskonała książka, zakończenie mnie zaskoczyło! W innych ksiązkach Nory Roberts można znaleźć wiele wskazówek związanych z wątkiem kryminalnym, tutaj jest zupełnie inaczej. Takie zakończenie sprawiło, że niemal od razu sięgnęłam po kolejną powieść. Magia ;)

Latające_książki | 2015-02-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 22 lutego 2015

Tradycyjnie w książkach Nory przeplata się wątek miłosny i kryminalny. W tym przypadku nie jest inaczej. Szczerze mówiąc na początku nie mogłam się wkręcić w tą historię. Poznajemy Tory, która po różnych przykrych wydarzeniach powraca do rodzinnego miasta, aby otworzyć sklep z rzemiosłem. No i właśnie... Mniej więcej za połowę książki nie mamy pojęcia o co chodziło z tymi jej problemami. Jesteśmy wrzuceni w centrum wydarzeń bez jakiegokolwiek punktu odniesienia, co może trochę denerwować, Żeby wszystko ogarnąć trzeba po prostu przeczytać książkę do końca.

Ciekawy jest wątek przemocy w domu i znęcania się nad dziećmi, W powieści został poruszony bardzo poważny problem współczesnego świata. Jest dobrze przemyślany. Zbrodnia z przed lat, która jest opisane na okładce książki trochę rozczarowuje, Czuć, że autorka wolała skupić się na elementach romansu i relacjach dziecko-rodzice. Wątek romansu jest dla mnie dziwny. Relacje między bohaterami posuwają się do przodu w zastraszającym...

Sowa_książkowa | 2015-01-12

Jeśli ktoś lubi romanse, podejrzewam, że ta książka go zainteresuje. Natomiast ci, których w opisie przykuła "zbrodnia sprzed lat" - rozczarują się. Owej zbrodni dotyczy może jedna trzecia treści. Lwia część książki to uczuciowe zawirowania bohaterów, których charakterystyki nie są zbyt głębokie. Śmiało można powiedzieć, że to klasyczny romans, oparty na schemacie kopciuszka. Ona pochodzi z patologicznej rodziny, nie do końca jest akceptowana przez społeczność małego miasteczka ze względu na swoje pochodzenie, niecodzienne zdolności oraz powiązanie z zabójstwem sprzed lat. On - przystojny, bogaty plantator, zafascynowany nią do granic możliwości; słowem: mężczyzna, którego w realnym świecie napotkać się nie da. Oczywiście cała historia po wielu perypetiach kończy się happy endem.
Przyznam, że pod koniec już trochę tą książkę "męczyłam", doczytałam tylko dzięki obietnicy "zaskakującego zakończenia". Podsumowując: jeśli ktoś nie lubi romansów - nie polecam.

Goszka | 2015-03-01
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 01 marca 2015

Nora Roberts jak zwykle trzyma poziom. Odprężająca powieść, będąca skrzyżowaniem kryminału, dramatu i romansu. Dużo humoru, postacie których nie sposób nie polubić i szczęśliwe zakończenie. Słowem to, czego się szuka w takich książkach.