Taniec bogów

Tłumaczenie: Xenia Wiśniewska
Cykl: Trylogia Kręgu (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Dance of the Gods
zło, demon, uczucia
dona

Odważna wojowniczka Blair Murphy jako ostatnia dołącza do grupy śmiałków wybranych przez boginię Morrigan, aby uratować świat przed siłami zła. Do tej pory działała zawsze w pojedynkę, niszcząc demony w świecie, który nie wierzy w ich istnienie. Teraz musi się nauczyć polegać na innych i walczyć w drużynie. Pomoże jej w tym Larkin, przystojny i czarujący rycerz z przeszłości. Żaden z wielu poznanych przez Blair atrakcyjnych facetów nie może się równać z tym dzielnym księciem z Geallii. Blair musi dokonać trudnego wyboru. Czy będzie walczyła ze swoim uczuciem, czy też zaryzykuje wszystko w imię miłości? Zbliża się chwila ostatecznego rozstrzygnięcia; niebawem grupa wybranych zmierzy się z armią Lilith.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2007

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Taniec_bogow-p-29629-.html

Alicja | 2014-06-06

II część Trylogii Kręgu. Dwa światy ludzi i wampirów przygotowują się do ostatecznego starcia o panowanie na ziemi. Sześć istot z różnych epok i światów musi się zjednoczyć i zamknąć krąg (dosyć ciekawie, a czasem zabawnie to wygląda). Trwa walka podjazdowa z jednej i drugiej strony, której szala przechyla się raz na jedną raz na drugą stronę.Wszystko działa w kategoriach przeciwieństw: Zwycięstwo -strata, strach-męstwo, miłość-poświęcenie. Bohaterowie muszą bezustannie dokonywać wyborów, które nie zawsze są łatwe i trafione.

willa | 2016-07-07
Przeczytana: 17 czerwca 2016

Po lekturze pierwszej części Trylogii Kręgu od razu przeszłam do drugiego tomu, a że nie miałam w poprzednim miesiącu za bardzo czasu na pisanie recenzja ukazuje się dopiero teraz. Tak jak poprzedni tom ten też mi się podobał. Ale przejdźmy do rzeczy.

"Taniec bogów" jest kontynuacją poprzedniej części. Historia toczy się dalej. Nasi bohaterowie, o których mówiłam w poprzedniej części, wspierani przez boginię Morrigan starają się nie dopuścić, ludzkość została zniszczona przez królową wampirów Lilith. Cała szóstka udaje się do legendarnej Gealii, gdzie w Dolinie Ciszy ma się odbyć ostateczne starcie między siłami zła a ludzkością. Jednak zanim się to stanie muszą się do tego gruntownie przygotować: wyszkolić lud Gaelii, żeby stawił czoło armii krwiożerczym wampirom.

Tak jak to bywa w trylogiach Nory Roberts autorka w każdej części opowiada historię miłosną innej pary. Tym razem padło na Blair - pogromczynię wampirów i Larkina- zmiennokształtnego.

Blair niemal przez całe swoje...

Marysieńka | 2011-03-31
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2007 rok

W drugim tomie trylogii autorka przenosi nas do legendarnej Gealii, do zamku Moiry. Bogini Morrigan uprzedziła Hoyta, że bitwa musi się odbyć w Gealii w wyznaczonym juz dawno miejscu. Hoyt, Cian, Blair, Larkin, Moira i Glenna przez Taniec Bogów przenoszą się do Gealii a Lilith ze swoimi wampirami podąża ich śladem. Czas ucieka, przygotowania do bitwy w toku....wiele się jeszcze wydarzy...wiele jeszcze muszą zdziałać...

Linethin | 2010-10-24

Po przeczytaniu Tańca Bogów jakoś chwilowo straciłam zapał do tej książki. Druga część podobała mi się najmniej, chyba przez postać Larkina, nie wiem czemu, ale mnie irytował.
Chociaż książka była wciągająca z paroma wyjątkami.

OkiemMK | 2013-09-03

Wręcz kocham tę serię. Mogłabym o niej mówić godzinami. Postaram się ją wam przybliżyć i gorąco zachęcić do lektury. Nora Roberts wydała ją w 2006 roku, przed całym tym szaleństwem związanym z fantastyką, wampirami i wilkołakami. To wymarzone połączenie dla każdego kto lubi dobrą fantastykę, wartką akcję, sporo przygody i nie przesłodzony romans, gdzie mamy walkę dobra ze złem oraz magię połączoną z przeznaczeniem. Idealnym wstępem będzie fragment prologu Magii i Miłość, która jest pierwszą częścią trylogii:

"...Nie zamierzał opowiadać im akurat tej historii - niektóre były jeszcze bardzo małe - a opowieść nie przypominała słodkiej bajki. Ale wiatr szeptał mu do ucha, podsuwał słowa, które miał wypowiedzieć.[...]...

-Znam pewną opowieść...-zaczął, a dzieci wbiły w niego pełen oczekiwań wzrok.- Opowieść o odwadze i tchórzostwie, o krwi, śmierci i życiu. O miłości i stracie.
-Czy są tam potwory?[...}
Potwory są wszędzie- odpowiedział starzec.- Tak jak wszędzie są mężczyźni,...

Zapiskispodpoduszki | 2014-01-02
Przeczytana: 14 października 2013

Druga książka wchodząca w skład trylogii kręgu skupia się na losach zmiennokształtnego Larkina i łowczyni wampirów Blair (pierwsza za cel obrała sobie czarnoksiężnika Hoyta i wiedźmę Glennę) oraz, co oczywiste, dalej prowadzi nas ku ostatecznemu starciu pomiędzy, wybraną przez Morigan, szóstką bohaterów, a Lilith i jej poddanymi.

Blair to taki wilk samotnik - zawsze zdana na samą siebie, zawsze skupiona na celu, zawsze śmiertelnie poważna, nigdy nie poddająca się uczuciom. Larkin to jej zaprzeczenie i uzupełnienie, nic więc dziwnego, że pani Roberts zgrabnie połączyła ich w parę. Postać Blair wywołała u mnie mocne skojarzenia z inną pogromczynią wampirów - filmową Buffy (mam nadzieję, że był to celowy zabieg), na szczęście Larkin nijak nie kojarzył mi się z serialowym Angelem.

Prawie cała akcja książki toczy się w Gaelii, krainie, z której pochodzą Larkin i Moira, to tu wśród mrocznych skał, ma odbyć się wielka bitwa z siłami ciemności i zła prowadzonymi przez wampirzą królową....

wiola | 2015-01-14

Nic innego nie można powiedzieć jak tylko to że dano nie czytałam tak pasjonującej sagi. Wartka akcja, treściwe dialogi, doskonałe wciągająca fabuła. Miłość, zemsta, nienawiść, walka dobra ze złem czy można chcieć coś więcej od książki?? hmm może tylko to, że tak szybko się skończyła :)

aanyaa | 2014-04-04

Historia wciągająca, choć zadawałam sobie pytanie, ile jeszcze te przygotowania potrwają, ileż można o tym pisać :-) A jednak przeczytałam jednym tchem, więc jednak można :-)))

Ervisha | 2011-07-12

Taka leciutkie i niewymagające czytadło

Anna Szafrańska | 2012-04-25

Dziadunio kontynuuje opowieść snutą w leniwy,deszczowy dzień, których odbiorcami są wyczekujące wnuczęta klęczące na dywaniku przed kominkiem, z wypiekami na policzkach. Czekają, aż słowa płynące z ust starca zamienią się w żywą opowieść o dzielnych wojownikach i wojowniczkach gotujących się do boju na śmierć i życie, w imię dobra a przeciw złu, ku zwycięstwu. Drugi tom powieści niesie za sobą jeszcze więcej okrucieństwa, więcej strachu i poświęcenia. Oraz więcej miłości.
Przyznaje, trochę scen zawartych w tej książce aż zmroziło mi żyły ze strachu i narastających emocji. Weźmy na ten przykład moment ryzykownego zwiadu głównej kwatery wampirów. Aż ciarki przeszły mi po plecach, gdy po raz pierwszy czytałam (na bezdechu) coraz to dramatyczniejsze wydarzenia... ale i również te namiętne wywołały ognisty rumieniec na policzkach.
W Tańcu Bogów główny wątek miłosny skupia się na niezrównanej, zarówno w boju jak i w urodzie, Blair Murphy, która powoli zaczyna się łamać w swoich...