Linie Krwi

Cykl: Cykl Artefaktów (tom 4)

Przelano krew.
Nakreślono linie bitwy.
Kończy się czas dany Tolarii na znalezienie tego, kto wykorzysta potęgę Dziedzictwa. Mroczny Władca wewnętrznego kręgu Yawgmoth, wydaje edykt: zabić Urzę Wędrowca.
Z linii krwi równin Benalii, rodzi się bohater.

Marek Bednarczuk | 2012-09-15
Przeczytana: 17 lipca 2012

Przygotowania do wojny o Dominarię nadal trwają. Phyrexia szykuje przyczółek, zaś Urza rozpoczyna swój kolejny, szalony program obrony ojczyzny pod nazwą Linie Krwii. Tym razem Wędrowiec eksperymentuje z genami ludzi.
Niestety w samej książce niewiele się dzieje, a może dzieje się bardzo wiele leczy wszystko to pobieżnie. Niby mamy Benalię, Keld, Tolarię i kilka innych miejsc. Niby mamy kliku bohaterów pobocznych, leż żadne z nich nie wzbudziło mojej sympatii i tęsknoty. Akcja tutaj nie jest wartka, opisy wyszukane, a bohaterom brak głębi. Ucierpiał nawet sam Karn.
Niestety po przeczytaniu książki nie mam ochoty do niej więcej wracać, choć zakończenie rozbudziło mą ciekawość i zrodziło pytanie – co dalej z Phyrexią?

Aries | 2013-09-19

Może ocenił bym lepiej jednak poprzednie tomy podniosły poprzeczkę na tyle wysoko, iż nieco się zawiodłem... bywa

karczu24 | 2015-11-14
Jo0484 | 2015-01-31