Młody Budda

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

I znów mam to wspomnienie przed oczyma. Widzę go, jak biegnie lekko w górę schodów, ubrany w starą, czerwoną koszulkę ze smokiem, wielką niczym żagiel. Któż dziś nosi takie rzeczy? Nikt, tylko Jinsen. Biegnąc odwraca głowę i śmieje się z tego, co ktoś właśnie powiedział. Do niego? O nim? Trudno powiedzieć.

Barbara | 2010-06-23
Na półkach: Przeczytane, 000 - Posiadam
Przeczytana: 2007 rok

Po dość ciężkiej "Skórze" autorka serwuje nam przyjemną, lekką przypowieść. Mimo to historia ta także daje do myślenia, sprawia, że człowiek po zamknięciu książki przystaje na chwilę i popada w małą zadumę.

Artistisch | 2016-03-31
Przeczytana: 31 marca 2016

Bardzo krótka, lekka książeczka. Uznaję, że pisana z myślą o dużo młodszych czytelnikach, i z mocno europocentrycznego punktu widzenia. Nie mówi zbyt wiele ani o buddyzmie, ani o Buddzie, taki literacki 'baitclick' jak na mój gust. I choć akcja rozgrywa się w szkole, to jedynymi postaciami, które polubiłem w stu procentach to Jinsen, nauczyciel od sztuki (?) i rodzice głównej postaci. Nie porywa w zasadzie, ale dla zabicia czasu można sięgnąć.

Patty | 2015-03-02
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 11 lipca 2007

Jak dla mnie jest to jedna z najpiękniejszych książek, opisująca przyjaźń między dwojgiem chłopców. Obowiązkowa pozycja dla każdego mola książkowego ;)

krystyna kalinowska | 2012-03-21

Dobra iciekawa książka