Głos Bogów

Okładka książki Głos Bogów Trudi Canavan
Okładka książki Głos Bogów
Trudi Canavan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Era pięciorga (tom 3) fantasy, science fiction
Era pięciorga (tom 3)
Voice of the Gods
Galeria Książki
2010-04-21
2010-04-21
Piotr W. Cholewa
Era Pięciorga fantasy głos bogów mirar auraya

Sporo się działo, niestety zakończenie dość przewidywalne, a od powieści oczekuję przede wszystkim zaskoczeń. Ciekawie wykreowani bohaterowie, lekkie pióro

Po zakończeniu tego cyklu spodziewałam się zdecydowanie czegoś więcej. Myślę, że wiele wątków zostało potraktowanych po macoszemu.
Jednak muszę podkreślić, że autorce udało się wykreować ciekawy świat.

Jednak muszę podkreślić, że autorce udało się wykreować ciekawy świat.

Uwielbiam pióro Pani Canavan, przenosi w inny świat. "Era Pięciorga" to kolejna bardzo udana seria tej autorki. Historia w której jest dużo intrygi i która wywołuje w czytelniku mieszane uczucia. Co powinien zrobić bohater, czy to słuszne czy nie. Kolejne ciekawe spojrzenie na magię. Niesamowite jest to, że w każdej swojej serii potrafi inaczej poprowadzić wątek magiczny, dzięki czemu czytelnik nie nudzi się jej książkami. Polecam całą serię 😉

Te opisy i wszechobecne tytuły naprawdę mnie drażniły. Na duży plus że jak bohater ma 1000 lat to tak się zachowuje, a nie jakby miał 15 lat. Podobała mi się nawet całkiem, niestety dla tej książki równolegle zaczęłam czytać coś innego, co porwało mnie bardziej, w związku z tym Głos Bogów wydawał się nudny, ale tak naprawdę taki nie był.

Szczerze mówiąc, to przemęczyłem się przez całą serię w ramach zakładu. Nie żałuję, że przeczytałem, ale uważam ją za generyczną. Niektórzy twierdzą, że ma zaskakujące zakończenie, ale mi zostało zaspojlerowane więc nigdy nie dowiem się, jak bym na nie zareagował. Daję 6, bo jest to dobra książka, ale w żadnym wypadku nie urywa odbytnicy.

“Przeszłości nie da się zmienić, ale przyszłość wygląda całkiem nieźle. Jest pełna nieskończonych możliwości.”

“Głos bogów” to ostatni tom trylogii “Era pięciorga” napisanej przez Trudi Canavan. Ależ to była przygoda! Czytałam tę książkę pełna fascynacji co do dalszych losów pokochanych przeze mnie postaci i oczekiwania co tym razem zgotowała dla nich autorka. Tajemnice otaczające bohaterów coraz bardziej się zagęszczały, by na koniec wyjść na jaw w pełnej krasie.

Niezwykle cudownym elementem twórczości Trudi Canavan, co znalazło swoje miejsce także w tej trylogii jest to, że pisze o wydarzeniach, które mają gigantyczne znaczenie dla całego stworzonego przez nią świata. Czytając o nich czuję, że jestem obserwatorem czegoś niezwykłego, monumentalnego i wpływowego, dzięki czemu książka wciąga mnie jeszcze bardziej.

Religijno-polityczne rozgrywki są w tym tomie jeszcze intensywniejsze i groźniejsze, sprawiają też że już nie wiadomo gdzie leży racja i po czyjej stronie się opowiadać. Nierówność społeczna i nienawiść do mniejszości jest tu fantastycznie przedstawiona, budziła we mnie ciągły sprzeciw. Czego bowiem nie zrobią ludzie w imię swoich bogów, błędnych przekonań czy uprzedzeń i strachu?

Mimo, że już od pierwszego tomu odgadłam pewną część zakończenia trylogii, to nadal samo zakończenie było dla mnie genialne i pełne emocji.

Niezwykłym morałem tej książki jest mądrość, która jest i na pewno będzie aktualna jeszcze przez lata. Otóż nie zawsze ci, którzy na pierwszy rzut oka wydają się źli tacy właśnie są, tak samo jak ci którzy wydają się bez skazy mogą mieć krew na swoich rękach, której czasem nie da się zmyć.

Cóż, chyba nikt nie lubi być do niczego zmuszany, ale ja mam jeden wyjątek. Kocham być zmuszana przez twórczość Trudi Canavan do uruchomienia mojej wyobraźni na najwyższych obrotach i dawać się jej porwać. Jak dla mnie nic dodać nic ująć. Bawiłam się wspaniale i nie mogę się doczekać czytania najnowszej serii Trudi Canavan! :)

Bardzo fajna ksiazka chociaz widze w niej pare niedociagniec. Po przeczytaniu Trylogii Czarnego Maga spodziewalam sie ciut wiecej po autorce, ale mozliwe, ze mialam wygorowane oczekiwania ;) wciaz - bardzo fajna ksiazka

Czyta się szybko ale to raczej ze względu na styl pisania. Ogólnie rzecz biorąc nie porwała mnie ta trylogia. Każdą część kończyłem z myślą "w następnej na pewno będzie ciekawiej", brakowało mi tu czegoś, magii (poza nieustannym czytaniem w umysłach) było bardzo mało, brakowało jakiejś tajemnicy (zakończenie bardzo przewidywalne),książka miała wielu bohaterów ale poza Mirarem i Aurayą praktycznie sie nie spotykali, no i postać Aurayi bardzo denerwująca - uparta jak osioł i niezbyt mądra do samego zakończenia. Niestety nie mogę nikomu polecić tej trylogii

Szybko się czyta. Można podejrzewać, co się wydarzy, ale często są ciekawe zwroty akcji.

Zakończenie przewidywalne. Całość przeciągnięta.

Zakończenie przewidywalne. Całość przeciągnięta.

• Trudi Canavan