Głos Bogów

Wydawnictwo: Galeria Książki
Voice of the Gods
enedtil

Inne wydania

W swej nowej roli obrończyni Siyee, Auraya śledzi dostrzeżonego w ich krainie obcego. Spotyka tajemniczą kobietę twierdzącą, że jest przyjaciółką Mirara, która składa jej propozycję nie do odrzucenia. Musi jednak ukrywać ją albo narazić się na gniew bogów. Na południu Mirar zyskuje akceptację i szacunek, kiedy zajmuje dawną pozycję wśród swego ludu, ale ta wolność ma swoją cenę. Tymczasem Emerahl może w końcu przyłączyć się do Myślicieli w ich poszukiwaniach Zwoju Bogów, ale być może prawda nie zostanie jej objawiona w formie, jakiej się spodziewa. Pentadrianie, rozczarowani klęską z rąk Cyrklian, spiskują, by pokonać swych nieprzyjaciół sposobami innymi niż bezpośrednia walka. Kiedy umiera szansa na pokój, dwoje ludzi znów nieubłaganie wciąganych jest w wojnę. Auraya nie może uniknąć konfliktu. Kluczem do wszystkiego mogą jednak być Dzicy, którzy wyruszają na poszukiwanie sekretów pogrzebanych dawno temu. Sekretów, które mogą zmienić świat.

źródło opisu: http://galeriaksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.empik.com/

Olsko_Ulrich | 2011-02-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2011, Posiadam
Przeczytana: 12 lutego 2011

Świetna książka - czyta się jednym tchem (mimo, że dość długa, to warto wytrzymać na tym bezdechu)
Interesujący pomysł, niesamowite zakończenie (choć detektywi już we wcześniejszych częściach mogli się domyślać pewnych faktów) i zaskakujące zwroty akcji - wszystko to złożyło się na książkę po którą muszą sięgnąć miłośnicy fantasy.

Do minusów mogę zaliczyć to, że coś mi się (może mam tylko takie wrażenie) kojarzy ta książka z poprzednią trylogią wydaną przez Trudi. Okładka też może nieco przypominać tamtą serię (znowu mag w szatach), ale cóż... To tylko moja opinia :)

creatures | 2014-07-21
Przeczytana: 20 lipca 2014

RECENZJA ŁĄCZĄCA 3 TOMY.

Trudi Canavan bestsellerowa australijska pisarka. Kto by o niej nie słyszał?
Prawie w każdej biblioteczce, u moich znajomych znajduje się ona na któreś z półek, jak nie na przeczytanych, to zaplanowanych. Myślałam sobie, a niech to, może wreszcie znajdę książkę, która wciągnie mnie tak, iż zacznę gustować w powieściach przygodowych?
Miałam wielką nadzieję. Pewnego dnia, zauważyłam na półce w bibliotece całą serię „Era Pięciorga” postanowiłam ją wypożyczyć. Bardzo ucieszyłam się, że wreszcie i ja poznam tą wybitną pisarkę fantazy…, lecz teraz się zastanawiam czy na pewno było warto.

„…Ale człowiek nie jest stworzony do tego, by w chwilach uniesienia cokolwiek analizować.”*

Pierwszą część odebrałam bardzo pozytywnie. Co najważniejsze zawiało NOWOŚCIĄ, żadnych wampirów, wiedźm, młodzieży, aniołów: tylko kapłani, Bogowie i bitwy. Trudi wręcz za dobrze wykreowała świat władających przez pięcioro bogów :Chaio, Huan, Lore, Yranno i Saru. Czułam się tak...

"Era pięciorga" bardzo mi się podobała. Polecam fanom pisarki.

Virginia | 2014-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2014
pablo | 2010-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2010

Jako zagorzały fan fantastyki we wszelakiej formie, musiałem prędzej lub później poznać się bliżej z panią Trudi Canavan. Na trylogię Czarnego Maga jakoś się nie załapałem za to Era Pięciorga, już nie zdołała mi umknąć. Pierwszy tom „Kapłanka w bieli”, był próbą mojej cierpliwości, „Ostatnia z dzikich” czyli część kolejna, była bliska wylądowania na niechlubnej półce zwanej „mimo usilnych chęci…”. Czy „Głos bogów” wyciągnął trylogie z niskich stanów średnich? A może nie dałem rady w ogóle go doczytać do końca?

III tom zachowuje pełną ciągłość historii opowiedzianej w poprzednich częściach. Była kapłanka Auraya, po odmowie wykonania nakazu Bogów czyli zabiciu tkacza snów Mirara, zmaga się z kolejnymi dylematami. Jak daleko może się posunąć w swojej niezależności by nie rozgniewać Bóstw? Jednocześnie Pentadrianie tym razem podstępem, nie bezpośrednią walką, próbują zaszkodzić Cyrklianom. W tym czasie Dzicy zaczynają się jednoczyć i podążają śladem starożytnej tajemnicy, która ich...

Carline | 2011-06-18
Na półkach: 2011, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 16 czerwca 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Głos bogów" to już trzecia część Ery Pięciorga, którego autorem jest Trudi Canavan. Po przeczytaniu "Kapłanki w bieli" musiałam zapoznać się z kolejnymi częściami, z których druga wydawała mi się najgorsza.

Gdy Auraya sprzeciwia się Bogom, nie wykonując ich polecenia, którym było zabicie Mirara i przestaje być Białą, zamieszkuje wśród Siyee. Nie żałowała swojej decyzji i cieszy się, że może żyć razem z tymi, którzy już od pierwszego spotkania, stali się dla niej rodziną.

Auraya jednak zaczyna mieć dziwne zdolności,które mogą pomóc jej w walce, która się rozpoczyna. Pentadrianie zaczynają snuć pod przywództwem Pierwszego Głosu, Neukanem, podstęp, którym mają zaszkodzić Cyrklianom. Szerząca się ich religia wśród wrogów, niezauważenie odnajduje co raz więcej zwolenników.

Jednak tym razem to nie Pentadrianie mają wyruszyć na przeciw Cyrklianom. Wojna, która ma się rozpocząć ma zadecydować o przyszłym istnieniu jednej z religii. Czy Bogowie zadecydują o...

Willow_Garden | 2013-01-10

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

I stało się! W końcu zagłuszając i tłamsząc wszelkie podszepty mego udręczonego ducha przeczytałam ostatni z tomów.
Z przykrością stwierdzam, iż zdania o twórczości Pani Canavan nie jestem w stanie zmienić. Oczywiście należy przyznać, że autorka od początku zaplanowała sobie jak książka ma się zakończyć i uparcie do tego dążyła. Pomysł był! Tylko jakoś po tym jakże 'wybitnie spektakularnym' finale nie musiałm ani przecierać oczu ze zdziwiania, ani zbierać szczęki z podłogi. Ot skończyło się i tyle...
Świat przedstawiony jak we wcześniejszych tomach budzi we mnie skojarzenia z bardzo kiepską scenografią. Nie zaprzeczę, iż autorka próbuje sprawić, aby stał się on oryginalny, ale robi to nieumiejętnie, bo czy nadanie czemuś zwyczajnemu i dobrze nam znanemu oddmiennej, obco brzmiącej nazwy to już kreowanie innej rzeczywitości? Kolejny przytyk kieruję w stronę bohaterów książki. Jak wcześniej, jedynym światełkiem w tunelu zdaje się być Emerhal, gdy reszta jest niezwykle płaska...

Chieko_Hana | 2013-09-25
Przeczytana: wrzesień 2013

To już jest koniec. Dlaczego, ja się pytam dlaczego? Na książka powala na kolana, ale Auraya jest przynajmniej lepsza od Sonei. I Mirar. Tak, to perfekcyjny duet. ALe nie zanudzając. "Głos Bogów" jest cudowną książką, która na wiele sposów wciągnie czytelnika w swój świat i pozostawi nieme pytania i domysły. Ale zakończenie, tak czy inaczej podobało mi się, choć miałam nadzieję na coś więcej między dwójką pewnych bohaterów, ale cóż. Nie marudzę.

Natka_Pietruszki | 2017-04-13

"Głos bogów" to ostatnia część Ery Pięciorga. Jak może pamiętacie, druga część mnie zachwyciła. Po tej spodziewałam się czegoś równie dobrego. A co dostałam?

Auraya nie jest już Białą. Mimo to wciąż posiada ogromną moc. Pragnie opiekować się swoimi ukochanymi Siyee.
Mirar wyruszył na południe. Poszukuje innych tkaczy snów.
Emerahl z kolei wyrusza na poszukiwanie tajemniczego Zwoju Bogów, który ma kryć tajemnice Bogów cyrklian i pentadrian.
Bogowie wybrali zastępczynię Aurai – kapłankę Ellę. Czy ona będzie bardziej posłuszna?
Pentadrianie pragną zemsty. Czy do ostatecznego zwycięstwa doprowadzi ich Pierwszy Głos Neukan?

Przyznam, że pierwsza połowa niesamowicie się dłużyła. Przede wszystkim dokładnie można w niej poznać Ellę z Białych – osobę będącą zupełnym przeciwieństwem Aurai. Ella to fanatyczka z krwi i kości. Bezkrytycznie i zupełnie bezmyślnie słucha poleceń Bogów i je wypełnia. Dała się poznać z...

Sidney | 2011-05-22
Na półkach: Ulubione, Przeczytane