83-200-2430-7
skóra, choroby, dermatologia
zdrowie, medycyna
okruszek

Autorami tego podręcznika są znani dermatolodzy - badacze i wybitni klinicyści. Oprócz wnikliwego omówienia klasycznych chorób skóry zawiera on informacje o chorobach z pogranicza innych dziedzin medycyny, w których zmiany skórne stanowią istotną część składową lub mają znaczenie rozpoznawcze. Cechą szczególną dzieła jest szeroko rozbudowana i bogato ilustrowana immunopatologia kolagenoz oraz chorób pęcherzowych, przydatna dla specjalistów rożnych dziedzin i lekarzy ogólnych, gdyż stanowi podstawy nowoczesnej diagnostyki i wyznacza kierunki terapeutyczne. Studenci medycyny mogą wykorzystać te opracowania w swojej przyszłej praktyce lekarskiej. Bardzo przystępnie przedstawiono w publikacji najnowsze zdobycze wiedzy medycznej dotyczące mechanizmów patogenetycznych i nowoczesnej terapii nie tylko chorób wyłącznie skórnych, ale i schorzeń układowych, autoimmunologicznych, alergicznych, wirusowych, nowotworowych oraz genetycznych, w których występują zmiany skórne. Podręcznik w pełni odpowiada nowym kierunkom zintegrowanej medycyny.

miss_stress1 | 2012-04-09
okruszek | 2010-04-13