Okładka książki Klejnoty słońca

romans
typ
papier
dona
6.6 (174 ocen i 20 opinii)

Opis książki

Jude Murray, młoda psycholog z Chicago, jest bliska załamania nerwowego. Nieudane małżeństwo podkopało jej wiarę w siebie i we własną kobiecość.Jude chce uciec od wielkomiejskiego zgiełku i pracy, która przestaje jej odpowiadać. Wyjeżdża do Irlandii. Zaszywa się w malowniczej wsi, gdzie życie toczy się w spokojnym rytmie pór roku. Wśród zielonych łąk, wichrowych wzgórz i bieli groźnych klifów znajduje upragniony spokój i... miłość.

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
MariaMR | 2013-11-06
Przeczytana: 2013 rok

Czytałam, posiadałam, oddałam w dobre ręce :)

Historia bardzo ciekawa, przyjemnie się ją czytało, z nutką humoru, z odrobinką napięcia.... Piękna, polecam.

betina360 | 2014-03-18
Na półkach: Nora Roberts, 2014, Przeczytane
Przeczytana: 18 marca 2014

Milosc magia i duzo usmiechu przynosi ta ksiazka.Nora pisze bardzo fajnie i milo sie przy jej ksiazkach relaksuje.

Nula | 2012-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2012

Książka nieco irytująca. Może nie sama książka, co bohaterka. Bardzo zirytowało mnie to jak zapierała się przeciwko jakiejkolwiek myśli że to co widzi, ta cała magia, która ją otacza, która jest wręcz namacalna, jest prawdziwa. Za to pokazała klasę odmawiająca Aidanowi - bohaterowi zabiegającemu o jej względy.
Książka interesująca, Nora wplotła wątek magii, który tak bardzo ludzie w książkach. Już nie mogę się doczekać, gdy przeczytam następną część sagi o Irlandczykach.

gosia123 | 2013-03-09
Przeczytana: 08 marca 2013

Ciepło,magia i legendy irlandzkie. Fajna,ale szału nie ma :)

maggie | 2013-12-30
Przeczytana: 25 listopada 2013

Nora Roberts, właściwie Eleanor Marie Robertson, amerykańska pisarka, swoją karierę literacką rozpoczęła w roku 1981 powieściową sagą „Irlandzka wróżka”. Od tego czasu napisała dziesiątki po mistrzowsku opowiedzianych, fantastycznie skonstruowanych książek stanowiących efektowne połączenie romansu, powieści przygodowej, sensacyjnej i obyczajowej. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród.

„Klejnoty słońca” są pierwszą częścią „Irlandzkiej trylogii” powstałej w latach 1999-2000. Pozostałe jej części to: „Łzy księżyca” i „Serce oceanu”.

Kim są główni bohaterowie powieści? Otóż…

Jude Frances Murray – młoda pani psycholog z Chicago, która po nieudanym małżeństwie z Williamem, jest bliska załamania nerwowego. Nie wierzy w nic, a przede wszystkim w swoją wartość i swoją kobiecość – uważa się za życiowego nieudacznika. Przestaje jej również odpowiadać praca na uniwersytecie, więc porzuca ją w trakcie trwania semestru bez słowa usprawiedliwienia. Ma dość wielkomiejskiego zgiełku, ważnych sp...

Agata | 2012-07-24
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 24 czerwca 2012

Owszem romansidło ale uwielbiam wątki magiczne, które Nora Roberts wplata w swoje utwory.
Czytając poczułam się trochę jakbym przebywała w Irlandii, gdzie wszystko jest możliwe a pub Gallagherów stał przede mną otworem.

Wildstyle | 2012-09-16
Przeczytana: 16 września 2012

Jedna z lepszych książek tej autorki.

Marta | 2012-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2012

Bardzo romantyczna, bardzo irlandzka :) Piękne klify, piękne zwyczaje. Bardzo mi się podobała, "pożarłam" w jeden dzień i chętnie sięgnęłam po kolejną z tej serii.

dona | 2011-04-16

To jest początek wspaniałej historii trójki rodzeństwa. Koniecznie trzeba przeczytać wszystkie. Polecam też dalsze części: Łzy księżyca i Serce oceanu.

Larysa | 2012-10-21
Przeczytana: 21 października 2012

Czytając tą książkę, czułam się oczarowana. Była to wyjątkowa książka, pełna rodzinnego ciepła i miłości, legend oraz magi.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • James Baldwin
    90. rocznica
    urodzin
    - Mówiąc, że jestem kobietą, mam na myśli to, że mogę wyjść za ciebie za mąż i żyć z tobą pięćdziesiąt lat, i przez cały czas mogę być dla ciebie obca, a ty nawet możesz tego nigdy nie widzieć. - A gdybym ja był obcy... wiedziałabyś o tym? - Dla kobiety - odparła - mężczyzna pozostanie chyba zawsze... pokaż więcej
  • Isabel Allende
    72. rocznica
    urodzin
    Szczęście polega na zdobywaniu tego, na co od dawna się czekało
  • Robert Holdstock
    66. rocznica
  • Stanisław Baliński
    116. rocznica
  • Jussi Adler-Olsen
    64. rocznica
    urodzin
    Bałagan nie był przecież tylko zjawiskiem zewnętrznym. Wewnątrz czuł się wyjątkowo dobrze zorganizowany.
  • Raymond Carver
    26. rocznica
    śmierci
    Chciałbym być taki jak wszyscy w naszej dzielnicy- być skromnym, normalnym, niewyróżniającym się niczym miernotą- wrócić na górę do sypialni, położyć się w łóżku i zasnąć.
    (Str 64).
  • William Seward Burroughs
    17. rocznica
    śmierci
    Życie to szkoła, w której każdy uczy się innej lekcji.
  • Leslie Esdaile Banks
    3. rocznica