Klejnoty słońca

romans
typ
papier
dona
6,68 (215 ocen i 22 opinie)

Opis książki

Jude Murray, młoda psycholog z Chicago, jest bliska załamania nerwowego. Nieudane małżeństwo podkopało jej wiarę w siebie i we własną kobiecość.Jude chce uciec od wielkomiejskiego zgiełku i pracy, która przestaje jej odpowiadać. Wyjeżdża do Irlandii. Zaszywa się w malowniczej wsi, gdzie życie toczy się w spokojnym rytmie pór roku. Wśród zielonych łąk, wichrowych wzgórz i bieli groźnych klifów znajduje upragniony spokój i... miłość.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

„Tej kobiecie udało się to, czego nikt nie dokonał w ciągu trzydziestu jeden lat. Złamał ten mój cholerny nos.”

„Klejnoty Słońca” jest lekką, słodką i przyjemną lekturą o miłości, o rozpoczęciu nowego życia, o przyjaźni i cudownej Irlandii z delikatną nutką magii i wzruszających legend.

Jude Murray z dużej ilości powodów stara się znaleźć ukojenie na łonie Irlandii. Zaczyna pisać książkę, przeżywa gorący romans, znajduje przyjaciółki i stara się ułożyć na nowo życie, które nagle wydaje się jej o niebo lepsze. Nasza droga pani przed trzydziestką nasłucha się starych legend, odnajdzie nowe zainteresowania i zrobi rzeczy, których nie odważyłaby się w przeszłości, a co najważniejsze... znajdzie w końcu tą prawdziwą miłość!

Ta książka odnalazła ukojenie dla mego serca! Oderwała mnie od nauki, problemów i życia, po czym przeniosła w zupełnie inny, wspaniały, pełen miłości i radości świat. Odetchnęłam z tą lekturą pełną piersią i jestem nią zachwycona. Niby coś prostego, zwykła...

MariaMR | 2013-11-06
Przeczytana: 2013 rok

Czytałam, posiadałam, oddałam w dobre ręce :)

Historia bardzo ciekawa, przyjemnie się ją czytało, z nutką humoru, z odrobinką napięcia.... Piękna, polecam.

gosia123 | 2013-03-09
Przeczytana: 08 marca 2013

Ciepło,magia i legendy irlandzkie. Fajna,ale szału nie ma :)

betina360 | 2014-03-18
Na półkach: Przeczytane, 2014, Nora Roberts
Przeczytana: 18 marca 2014

Milosc magia i duzo usmiechu przynosi ta ksiazka.Nora pisze bardzo fajnie i milo sie przy jej ksiazkach relaksuje.

Nula | 2012-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2012

Książka nieco irytująca. Może nie sama książka, co bohaterka. Bardzo zirytowało mnie to jak zapierała się przeciwko jakiejkolwiek myśli że to co widzi, ta cała magia, która ją otacza, która jest wręcz namacalna, jest prawdziwa. Za to pokazała klasę odmawiająca Aidanowi - bohaterowi zabiegającemu o jej względy.
Książka interesująca, Nora wplotła wątek magii, który tak bardzo ludzie w książkach. Już nie mogę się doczekać, gdy przeczytam następną część sagi o Irlandczykach.

Agata | 2012-07-24
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 24 czerwca 2012

Owszem romansidło ale uwielbiam wątki magiczne, które Nora Roberts wplata w swoje utwory.
Czytając poczułam się trochę jakbym przebywała w Irlandii, gdzie wszystko jest możliwe a pub Gallagherów stał przede mną otworem.

dona | 2011-04-16

To jest początek wspaniałej historii trójki rodzeństwa. Koniecznie trzeba przeczytać wszystkie. Polecam też dalsze części: Łzy księżyca i Serce oceanu.

Wildstyle | 2012-09-16
Przeczytana: 16 września 2012

Jedna z lepszych książek tej autorki.

maggie | 2013-12-30
Przeczytana: 25 listopada 2013

Nora Roberts, właściwie Eleanor Marie Robertson, amerykańska pisarka, swoją karierę literacką rozpoczęła w roku 1981 powieściową sagą „Irlandzka wróżka”. Od tego czasu napisała dziesiątki po mistrzowsku opowiedzianych, fantastycznie skonstruowanych książek stanowiących efektowne połączenie romansu, powieści przygodowej, sensacyjnej i obyczajowej. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród.

„Klejnoty słońca” są pierwszą częścią „Irlandzkiej trylogii” powstałej w latach 1999-2000. Pozostałe jej części to: „Łzy księżyca” i „Serce oceanu”.

Kim są główni bohaterowie powieści? Otóż…

Jude Frances Murray – młoda pani psycholog z Chicago, która po nieudanym małżeństwie z Williamem, jest bliska załamania nerwowego. Nie wierzy w nic, a przede wszystkim w swoją wartość i swoją kobiecość – uważa się za życiowego nieudacznika. Przestaje jej również odpowiadać praca na uniwersytecie, więc porzuca ją w trakcie trwania semestru bez słowa usprawiedliwienia. Ma dość wielkomiejskiego zgiełku,...

Marta | 2012-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2012

Bardzo romantyczna, bardzo irlandzka :) Piękne klify, piękne zwyczaje. Bardzo mi się podobała, "pożarłam" w jeden dzień i chętnie sięgnęłam po kolejną z tej serii.

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Antoni Libera
    66. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Pierre Lemaitre
    64. rocznica
    urodzin
    To zawsze błąd mieć rację zbyt wcześnie.
  • Sven Hassel
    98. rocznica
    urodzin
    - Taka jest wola Boga. Jeśli wojna nie zabija, to nie jest to wojna. Misja, na którą was wysyłam, bez wątpienia skończy się śmiercią. Ale będzie to śmierć żołnierska. Honorowa śmierć.
    - No to, kurwa, hurra. - mruknął Mały głośno.
  • Katarzyna Rygiel
    40. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    95. rocznica
  • George Gordon Byron
    191. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Jerzy Andrzejewski
    32. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    26. rocznica
    śmierci
    Szczęście nie jest wartością, którą można ocenić, jest to sposób myślenia, stan umysłu.
  • James Graham Ballard
    6. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcj... pokaż więcej
  • Tadeusz Rittner
    Trzeba marzyć
  • Ladislav Klíma
    87. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Karol Darwin
    133. rocznica
    śmierci
    Wiele małp lubi bardzo herbatę, kawę i napoje alkoholowe oraz, co sam zaobserwowałem, z przyjemnością pali tytoń.
  • Kamil Giżycki
    47. rocznica