Okładka książki Klejnoty słońca

romans
typ
papier
dona
6,66 (189 ocen i 21 opinii)

Opis książki

Jude Murray, młoda psycholog z Chicago, jest bliska załamania nerwowego. Nieudane małżeństwo podkopało jej wiarę w siebie i we własną kobiecość.Jude chce uciec od wielkomiejskiego zgiełku i pracy, która przestaje jej odpowiadać. Wyjeżdża do Irlandii. Zaszywa się w malowniczej wsi, gdzie życie toczy się w spokojnym rytmie pór roku. Wśród zielonych łąk, wichrowych wzgórz i bieli groźnych klifów znajduje upragniony spokój i... miłość.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników

„Tej kobiecie udało się to, czego nikt nie dokonał w ciągu trzydziestu jeden lat. Złamał ten mój cholerny nos.”

„Klejnoty Słońca” jest lekką, słodką i przyjemną lekturą o miłości, o rozpoczęciu nowego życia, o przyjaźni i cudownej Irlandii z delikatną nutką magii i wzruszających legend.

Jude Murray z dużej ilości powodów stara się znaleźć ukojenie na łonie Irlandii. Zaczyna pisać książkę, przeżywa gorący romans, znajduje przyjaciółki i stara się ułożyć na nowo życie, które nagle wydaje się jej o niebo lepsze. Nasza droga pani przed trzydziestką nasłucha się starych legend, odnajdzie nowe zainteresowania i zrobi rzeczy, których nie odważyłaby się w przeszłości, a co najważniejsze... znajdzie w końcu tą prawdziwą miłość!

Ta książka odnalazła ukojenie dla mego serca! Oderwała mnie od nauki, problemów i życia, po czym przeniosła w zupełnie inny, wspaniały, pełen miłości i radości świat. Odetchnęłam z tą lekturą pełną piersią i jestem nią zachwycona. Niby coś prostego, zwykła opowieść,...

MariaMR | 2013-11-06
Przeczytana: 2013 rok

Czytałam, posiadałam, oddałam w dobre ręce :)

Historia bardzo ciekawa, przyjemnie się ją czytało, z nutką humoru, z odrobinką napięcia.... Piękna, polecam.

gosia123 | 2013-03-09
Przeczytana: 08 marca 2013

Ciepło,magia i legendy irlandzkie. Fajna,ale szału nie ma :)

betina360 | 2014-03-18
Na półkach: Nora Roberts, 2014, Przeczytane
Przeczytana: 18 marca 2014

Milosc magia i duzo usmiechu przynosi ta ksiazka.Nora pisze bardzo fajnie i milo sie przy jej ksiazkach relaksuje.

Nula | 2012-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2012

Książka nieco irytująca. Może nie sama książka, co bohaterka. Bardzo zirytowało mnie to jak zapierała się przeciwko jakiejkolwiek myśli że to co widzi, ta cała magia, która ją otacza, która jest wręcz namacalna, jest prawdziwa. Za to pokazała klasę odmawiająca Aidanowi - bohaterowi zabiegającemu o jej względy.
Książka interesująca, Nora wplotła wątek magii, który tak bardzo ludzie w książkach. Już nie mogę się doczekać, gdy przeczytam następną część sagi o Irlandczykach.

Agata | 2012-07-24
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 24 czerwca 2012

Owszem romansidło ale uwielbiam wątki magiczne, które Nora Roberts wplata w swoje utwory.
Czytając poczułam się trochę jakbym przebywała w Irlandii, gdzie wszystko jest możliwe a pub Gallagherów stał przede mną otworem.

dona | 2011-04-16

To jest początek wspaniałej historii trójki rodzeństwa. Koniecznie trzeba przeczytać wszystkie. Polecam też dalsze części: Łzy księżyca i Serce oceanu.

maggie | 2013-12-30
Przeczytana: 25 listopada 2013

Nora Roberts, właściwie Eleanor Marie Robertson, amerykańska pisarka, swoją karierę literacką rozpoczęła w roku 1981 powieściową sagą „Irlandzka wróżka”. Od tego czasu napisała dziesiątki po mistrzowsku opowiedzianych, fantastycznie skonstruowanych książek stanowiących efektowne połączenie romansu, powieści przygodowej, sensacyjnej i obyczajowej. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród.

„Klejnoty słońca” są pierwszą częścią „Irlandzkiej trylogii” powstałej w latach 1999-2000. Pozostałe jej części to: „Łzy księżyca” i „Serce oceanu”.

Kim są główni bohaterowie powieści? Otóż…

Jude Frances Murray – młoda pani psycholog z Chicago, która po nieudanym małżeństwie z Williamem, jest bliska załamania nerwowego. Nie wierzy w nic, a przede wszystkim w swoją wartość i swoją kobiecość – uważa się za życiowego nieudacznika. Przestaje jej również odpowiadać praca na uniwersytecie, więc porzuca ją w trakcie trwania semestru bez słowa usprawiedliwienia. Ma dość wielkomiejskiego zgiełku, ważnych sp...

Marta | 2012-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2012

Bardzo romantyczna, bardzo irlandzka :) Piękne klify, piękne zwyczaje. Bardzo mi się podobała, "pożarłam" w jeden dzień i chętnie sięgnęłam po kolejną z tej serii.

książek: 1941
Wildstyle | 2012-09-16
Przeczytana: 16 września 2012

Jedna z lepszych książek tej autorki.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Jorge Bucay
    68. rocznica
    urodzin
    Zawsze uważałem, że najpiękniejszą odpowiedzią na "Bardzo cię kocham" jest zdanie: "A ja czuję się bardzo kochana".
  • Krzysztof Daukszewicz
    67. rocznica
  • Hanka Lemańska
    55. rocznica
    urodzin
    Facet jak facet, dwie ręce, dwie nogi, głowa od góry.
  • Fiodor Dostojewski
    193. rocznica
    urodzin
    Zełgać po swojemu – to nieomal lepsze niż powtórzyć prawdę za kim innym. W pierwszym wypadku jest się człowiekiem, w drugim tylko papugą.
  • Maria Kuncewiczowa
    119. rocznica
    urodzin
    ...jakże ja będę umierać, kiedy nie żyłam ja wcale?
  • Chris Claremont
    64. rocznica
  • Philip Craig Russell
    63. rocznica
  • Joseph Campbell
    27. rocznica
    śmierci
    [...] jeśli idziesz za tym, co cię uszczęśliwia, to jakbyś podążał jakimś szlakiem, który istniał od zawsze, czekał na ciebie, i że życie, które właśnie przeżywasz, jest tym, które było ci jakoś pisane.
  • Michael Palmer
    1. rocznica
    śmierci
    Każde równanie zawierające czynnik ludzki jest nierozwiązywalne
  • Harry Mulisch
    4. rocznica
    śmierci
    Ważne decyzje zawsze należy podejmować od razu, ponieważ inaczej nic z tego nie wychodzi
  • Wacław Gąsiorowski
    75. rocznica
    śmierci
    -Gadajcie, coście za jedni?!
    –Joanna Żubr, markietanka pierwszej legii, pierwszego batalionu – odparła dumnie baba– A to mój stary niedołęga...
    –Maciej Żubr, podoficer pierwszej legii, pierwszego batalionu, drugiej kompanii! – poprawił chłop.
  • Henryk Niewiadomski
    7. rocznica
    śmierci
    To wpływa na psychikę. Mogę to stwierdzić z całkowitą pewnością. Siedzę już trzy lata odizolowany od żony i trzepię się ręką przez ten cały czas. Jak po roku w więzieniu zobaczyłem, że trzęsie mi się ręka, myślałem początkowo, że to albo na tle nerwowym, albo choroba Parkinsona. Walnąłem konia, od r... pokaż więcej
  • Claude Lévi-Strauss
    5. rocznica