Kule snów

Cykl: Pieśni i Miecze (tom 5) | Seria: Forgotten Realms
Wydawnictwo: ISA
The dream spheres
837418051X

Witaj w Waterdeep. Tu wystawia się na sprzedaż wszystko, co tylko można sobie wyobrazić. Gdy sprzedaż kul snów zagrozi życiu jego nowo odnalezionej przyrodniej siostry, Danilo Thann połączy siły z Arilyn Księżycową Klingą, aby odkryć, kto stoi za tym zabójczym handlem.

Na szczęście to już koniec "Pieśni i Mieczy".
Danilo może szczęśliwie wyprawiać się z Arilyn w poszukiwaniu przygód, Bowyn handlować, a Elaith chyba uzyskał wybaczenie. Chyba. Wątki nadal się mieszają, urywają, działania postaci są pełne chaosu i absurdalności. Mimo szczerych chęci, ciężko jest zaobserwować logikę w postępowaniu kolejnych osób. Autorka zdaje się chcieć złapać za wiele srok za ogon, co w konsekwencji przypomina radosny misz-masz, i "domyśl się czytelniku co dalej".
Szkoda, bo seria miała spory potencjał, mogła wprowadzić wiele dobrego. Nie jest źle, ale nie jest też najlepiej. Mimo to, czyta się nieźle, znośnie, i bez większego wysiłku można oderwać od wątków przedstawionych, by do nich znów wracać.
Co i ja znów uczynię za jakiś czas.

Aza Guilli | 2016-11-29
Na półkach: 2005-2010, Przeczytane, Posiadam