Okładka książki Błękitna zatoka

Błękitna zatoka

Autor:
Cykl: Saga rodu Quinnów (tom 4)
tłumaczenie
romans
typ
papier
dona
6.71 (303 ocen i 17 opinii)

Opis książki

Seth Quinn wyjeżdżał z rodzinnego miasteczka jako młody chłopak, wychowany przez przybranych rodziców. Teraz jest wziętym malarzem. Po studiach w Europie wraca na stałe do domu i rodziny, która mu ten dom stworzyła. Wreszcie jest u siebie - w błękitno-białym domku, z przystanią, w której zawsze zacumowana jest łódź, z fotelem bujanym na ganku. Od czasu, gdy opuścił miasteczko, wiele się tu zmieniło. Najbardziej intryguje go Dru - dziewczyna, która kupiła dom nad zatoką i radzi sobie bez pomocy swej wpływowej rodziny. Gdy Dru zostaje modelką Setha, oboje czują, że łączy ich już więcej niż przyjaźń. Rozkwitający związek szybko zostaje wystawiony na próbę. Seth jest obiektem szantażu - pewna tajemnica skrywana przez lata grozi ujawnieniem i zniszczeniem jego nowego życia, nowej miłości...

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
marcia | 2011-09-16
Przeczytana: 16 września 2011

Świetna książka, niesamowite opisy twórczości bohaterów, ogromna różnorodność postaci, wciągająca akcja, pomysł na losy bohaterów to wszystko to elementy aby stworzyć książkę fantastyczną, książkę idealną, taką od której nie można się oderwać co ważniejsze nie chce się przestawać czytać, ponieważ w "Błękitna zatoka" jest coś co porusza nasze serca, coś co sprawia, że czujemy się tak jakbyśmy sami byli uczestnikami akcji i przeżywali te wszystkie fascynujące, wzruszające, romantyczne, piękne, smutne czy tragiczne chwile.

Ogromnie szanuję Norę Roberts za jej ogromny talent do poruszania mego serca, a także wyobraźni.

Gorąco polecam...

Sabinka | 2012-08-27
Przeczytana: 24 sierpnia 2012

Nora Roberts jest dla mnie Autorką, którą ogromnie szanuję, wręcz uwielbiam. Podziwiam ją. Jest pisarką na najwyższym poziomie. W swoim życiu napisała mnóstwo odrębnych powieści, sag, czy choćby serii. Zamierzam do końca mojego życia przeczytać wszystko co wydała i zostało przetłumaczone na język polski...
Rzadko zdarza mi się, że sięgam po historię rodzinne zaczynając od ostatniej części...Cóż. Zawsze musi być ten pierwszy raz...

"Błękitna zatoka" to czwarty i zarazem ostatni tom dotyczący rodu Quinnów. Ostatnia część poświęcona jest najmłodszej latorośli - Sethowi. Seth jest mężczyzną przed trzydziestką, ale znanym już w Europie dobrze zapowiadającym się malarzem. Po latach spędzonych w Europie powraca do swojego rodzinnego miasteczka. Mało kto wie, że Seth jest synem alkoholiczki i narkomanki. Jednak dostał swoją szansę na normalne życie. Jako dziesięcioletni chłopczyk trafia pod skrzydła swojego dziadka Roya Quinna i jego adoptowanych synów. To oni stworzyli mu normalny dom i norm...

Marta | 2013-03-21
Przeczytana: 21 marca 2013

Książka jest bardzo dobra, jak chyba wszystkie książki Nory Roberts.
Autorka pokazuje w niej jak ważna jest rodzina i jaki ma wpływ na nasz charakter, to ona właściwie nas kształtuje. Gdy mamy w niej oparcie to wiemy że cokolwiek by się działo zawsze możemy się do niej zwrócić.

Marta | 2012-03-05
Przeczytana: 06 sierpnia 2009

piękny klimat, odrobina magii i niebanalne perypetie. Niby książka jakich wiele, a jednak wyjątkowa bo tylko ta autorka potrafi tak wykwintnie opisać historię, by żaden element nie był przesadzony. Wciągająca lektura. Polecam:)

Pami | 2014-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2014

Większość książki jak dla mnie ciągła się. Zby długie i senne opisy zniechęciły mnie. Dopiero pod koniec książka mie wciągła. Mroczna przeszłość, tajemnice, miłość. Koniec książki był świetny, ale do przewidzenia.
Ksiażka nie dla mnie.

wierka | 2013-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2013

Na ta ksiazke natrafilam przypadkowo.Lekka, w sam raz na dlugie zimowe wieczory aczkolwiek jak dla mnie zbyt nudna,typowe romansidlo.

Aneta | 2013-08-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 16 stycznia 2007

Ta seria jest świetna, wzruszająca i zaskakująca! Historia 4 adoptowanych braci... piękna powieść! łzy i radość znajdziesz we wszystkich tomach Polecam:)

Lenka8891 | 2011-03-15
Przeczytana: 14 marca 2011

Książka jest dobra, miło i szybko się czyta. Jedyne co mi się nie podobało to imię głównej bohaterki. Plus kupiłam sobie książke z bardzo małym druczkiem i oczy troche mi sie męczyły.

wiosenka27 | 2013-01-23

Historia najmłodszego z braci Quinnów. Pewne wątki łatwe do przewidzenia ale główny bohater jak najbardziej poztywny

Ola | 2013-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2013

Super ...zresztą,jak każda tej autorki :)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Jacek Dukaj
    40. rocznica
    urodzin
    Lepiej znamy intencje naszych czynów niż owe czyny. Lepiej wiemy, co chcieliśmy powiedzieć, niż co naprawdę powiedzieliśmy. Wiemy, kim chcemy być - nie wiemy, kim jesteśmy.
  • Ann Brashares
    47. rocznica
    urodzin
    Jeśli nie ma wyjścia, trzeba je stworzyć. Nie można pozwalać, by świat po prostu nam się przydarzał(...).
  • Patricia Schröder
    74. rocznica
    urodzin
    Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć.
  • Mario Spezi
    45. rocznica
  • Arnold Schwarzenegger
    67. rocznica
    urodzin
    Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie.
  • Cherie Priest
    39. rocznica
    urodzin
    Nawet anioły załkają, gdy ujrzą, co ci zrobiłam.
  • James Blish
    39. rocznica
  • Maeve Binchy
    2. rocznica
  • Ingmar Bergman
    7. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest absolutnie samotny. Wszystko inne jest złudzeniem. (...) Nie spodziewaj się niczego oprócz zła. Jeśli zdarzy się coś przyjemnego - tym lepiej. (...) Nie będziesz rozczarowana, kiedy wszystko wróci do dawnego porządku. Trzeba żyć ze świadomością, że samotność jest absolutna. Wtedy człow... pokaż więcej
  • Jun'ichirō Tanizaki
    49. rocznica
    śmierci
    Każdy powinien tworzyć sobie system moralny odpowiadający jego naturze, a następnie zgodnie z nim postępować.

Znajdź nas na Facebooku