Okładka książki Błękitna zatoka

Błękitna zatoka

Autor:
Cykl: Saga rodu Quinnów (tom 4)
tłumaczenie
romans
typ
papier
dona
6,73 (302 ocen i 19 opinii)

Opis książki

Seth Quinn wyjeżdżał z rodzinnego miasteczka jako młody chłopak, wychowany przez przybranych rodziców. Teraz jest wziętym malarzem. Po studiach w Europie wraca na stałe do domu i rodziny, która mu ten dom stworzyła. Wreszcie jest u siebie - w błękitno-białym domku, z przystanią, w której zawsze zacumowana jest łódź, z fotelem bujanym na ganku. Od czasu, gdy opuścił miasteczko, wiele się tu zmieniło. Najbardziej intryguje go Dru - dziewczyna, która kupiła dom nad zatoką i radzi sobie bez pomocy swej wpływowej rodziny. Gdy Dru zostaje modelką Setha, oboje czują, że łączy ich już więcej niż przyjaźń. Rozkwitający związek szybko zostaje wystawiony na próbę. Seth jest obiektem szantażu - pewna tajemnica skrywana przez lata grozi ujawnieniem i zniszczeniem jego nowego życia, nowej miłości...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
deana | 2014-11-12
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 11 listopada 2014

Zabierałam się do tej książki zdecydowanie wolniej niż to jest u mnie normalne. Czytanie też szło mi dużo wolniej. Nie było to jednak spowodowane tym, że książka jest kiepska. Raczej tym, że miałam świadomość, że jak skończę to będę musiała rozstać się z chłopakami. Starałam się jak najdłużej to możliwe przedłużać pobyt razem z nimi.

Fabularnie, wracamy razem z Sethem nad zatokę w Marylandzie po 18 latach od momentu w którym zakończył sie trzeci tom. Razem z nim wkraczamy do kuchni Anny i mamy wrażenie, że czas .. się zatrzymał. No może nie do końca. Bohaterowie się postarzeli, mają dorosłe dzieci, rokręcili prężnie funkcjonującą firmę ale pod tym nadal pozostali ciepłymi, kochającymi ludźmi znającymi siłę miłości, braterstwa, wzajemnej troski i współpracy.

Oczywiście, Seth też spotka wyjątkową kobietę, zakocha się, pojawią się problemy. Ale to trzeba przeczytać. Nie będę opowiadać.

Czytałam powieść Nory Roberts najczęściej w drodze do i z pracy. I chyba musiałam śmiesznie...

detektywmonk | 2014-10-13

Lubię te historie Nory Roberts,które się toczą nad morzem.Gdzie plaża,woda.I to tego fajny domek stoi.
A,tu mamy też co lubię również,czyli perypetie rodzinne.
Może,to nie jest znowu jakaś rewelacja (autorka,potrafi lepiej pisać),ale było mi przyjemne spotkać się z bohaterami książki.

Świetna książka, niesamowite opisy twórczości bohaterów, ogromna różnorodność postaci, wciągająca akcja, pomysł na losy bohaterów to wszystko to elementy aby stworzyć książkę fantastyczną, książkę idealną, taką od której nie można się oderwać co ważniejsze nie chce się przestawać czytać, ponieważ w "Błękitna zatoka" jest coś co porusza nasze serca, coś co sprawia, że czujemy się tak jakbyśmy sami byli uczestnikami akcji i przeżywali te wszystkie fascynujące, wzruszające, romantyczne, piękne, smutne czy tragiczne chwile.

Ogromnie szanuję Norę Roberts za jej ogromny talent do poruszania mego serca, a także wyobraźni.

Gorąco polecam...

Sabinka | 2012-08-27
Przeczytana: 24 sierpnia 2012

Nora Roberts jest dla mnie Autorką, którą ogromnie szanuję, wręcz uwielbiam. Podziwiam ją. Jest pisarką na najwyższym poziomie. W swoim życiu napisała mnóstwo odrębnych powieści, sag, czy choćby serii. Zamierzam do końca mojego życia przeczytać wszystko co wydała i zostało przetłumaczone na język polski...
Rzadko zdarza mi się, że sięgam po historię rodzinne zaczynając od ostatniej części...Cóż. Zawsze musi być ten pierwszy raz...

"Błękitna zatoka" to czwarty i zarazem ostatni tom dotyczący rodu Quinnów. Ostatnia część poświęcona jest najmłodszej latorośli - Sethowi. Seth jest mężczyzną przed trzydziestką, ale znanym już w Europie dobrze zapowiadającym się malarzem. Po latach spędzonych w Europie powraca do swojego rodzinnego miasteczka. Mało kto wie, że Seth jest synem alkoholiczki i narkomanki. Jednak dostał swoją szansę na normalne życie. Jako dziesięcioletni chłopczyk trafia pod skrzydła swojego dziadka Roya Quinna i jego adoptowanych synów. To oni stworzyli mu normalny dom i...

Marta | 2012-03-05
Przeczytana: 06 sierpnia 2009

piękny klimat, odrobina magii i niebanalne perypetie. Niby książka jakich wiele, a jednak wyjątkowa bo tylko ta autorka potrafi tak wykwintnie opisać historię, by żaden element nie był przesadzony. Wciągająca lektura. Polecam:)

Marta | 2013-03-21
Przeczytana: 21 marca 2013

Książka jest bardzo dobra, jak chyba wszystkie książki Nory Roberts.
Autorka pokazuje w niej jak ważna jest rodzina i jaki ma wpływ na nasz charakter, to ona właściwie nas kształtuje. Gdy mamy w niej oparcie to wiemy że cokolwiek by się działo zawsze możemy się do niej zwrócić.

Pami | 2014-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2014

Większość książki jak dla mnie ciągła się. Zby długie i senne opisy zniechęciły mnie. Dopiero pod koniec książka mie wciągła. Mroczna przeszłość, tajemnice, miłość. Koniec książki był świetny, ale do przewidzenia.
Ksiażka nie dla mnie.

Mańkaaa | 2015-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2015

Nie podejrzewałam siebie, że tak bardzo mogę zżyć się z rodziną Quinnów. Nie umiem obiektywnie ocenić tej książki, patrzę na nią przez pryzmat mojego uwielbienia do głównych postaci, wzruszeń, które mną targały czytając o Sethie - małym, nieporadnym chłopców z wcześniejszych książek.
Nie obchodzi mnie nic innego tylko to co ta książka ze mną zrobiła!
Z zapartym tchem przeżywałam ich wzloty i upadki, walkę i miłość, poświęcenie by dojść - z wielkim smutkiem - do końca.
Seria - będę do niej wracać myślami na pewno często, bo wpisała się we mnie.
Tak wyobrażam sobie idealną rodzinę, idealną więź wiążącą braci i siostry, chciałabym żyć wśród nich.
Kocham ich - co może się wydać śmieszne, bo przecież to romans, tak przewidywalny... ale myślę, że nie o to w tych książkach chodzi...

Nie pozostaje mi nic innego, jak łudzić się nadzieją, że Nora Roberts napisze więcej - dużo więcej - książek o kochanej rodzinie Quinnów!

anett023 | 2013-08-11
Przeczytana: 16 stycznia 2007

Ta seria jest świetna, wzruszająca i zaskakująca! Historia 4 adoptowanych braci... piękna powieść! łzy i radość znajdziesz we wszystkich tomach Polecam:)

wierka | 2013-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2013

Na ta ksiazke natrafilam przypadkowo.Lekka, w sam raz na dlugie zimowe wieczory aczkolwiek jak dla mnie zbyt nudna,typowe romansidlo.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • John Steinbeck
    113. rocznica
    urodzin
    Książki - to na nic się nie zda. Człowiek musi mieć kogoś... kogoś bliskiego. Wszystko jedno kogo, byle to był ktoś bliski
  • Lisa McMann
    47. rocznica
    urodzin
    Gość, który sam przyznaje, że jest palantem, zasługuje na wybaczenie.
  • Aleksander Minkowski
    82. rocznica
    urodzin
    Kobieta, która kocha, zostawia wszystko i idzie za swoim mężczyzną
  • Irwin Shaw
    102. rocznica
    urodzin
    Ludzie pozwalają by rany jątrzyły się przez lata, z wiekiem stają się neurotyczni, mają złą passę i szukają kogoś, komu mogliby przypisać winę (...)
  • Patrick Carman
    49. rocznica
    urodzin
    Myślę, że małe dziewczynki są o wiele sprytniejsze od małych chłopców.
  • Stuart MacBride
    46. rocznica
    urodzin
    Była nawet niepełna tarcza księżyca. W jego bladej poświacie tworzyły się cienie między ubłoconymi terenówkami. Logan niemal spodziewał się zobaczyć czarownicę na miotle przelatującą na tle ospowatej twarzy księżyca. Ale jego matka była zapewne bardzo daleko.
  • Michael Baigent
    67. rocznica
  • Pablo De Santis
    52. rocznica
    urodzin
    Miałem w życiu tylko jedną metodę - niestałość - i tylko jedną pasję - roztargnienie.
  • Jørn Lier Horst
    45. rocznica
    urodzin
    To chyba najstraszniejszy rodzaj samotności (…) Nie być obecnym nawet w myślach choćby jednej osoby na świecie.
  • Derren Brown
    44. rocznica
    urodzin
    Każdy ma pełne prawo zadecydować, że bezstronny i opierający się na faktach dowód go nie interesuje i że woli opierać się na osobistych doznaniach albo niekwestionowanych autorytetach, które uważa za prawdziwe. Może z zadowoleniem podążać taką drogą, dopóki nie zapragnie, aby potraktowano go poważni... pokaż więcej
  • Teofil Lenartowicz
    193. rocznica
  • Jalu Kurek
    111. rocznica
    urodzin
    Jak żałosna królowa idąca na gilotynę prowadzę moje wspomnienia na ścięcie.
  • Daniel Olbrychski
    70. rocznica
  • Lawrence Durrell
    103. rocznica
    urodzin
    Spójrz w głąb siebie i sprawdź, kim jesteś, odtwórz to, co widzisz, albo wypraw się z krucjatą przeciw samemu sobie. - L. Durrell
  • Maria Kownacka
    33. rocznica
  • Władimir Odojewski
    146. rocznica
  • Horacy
    2022. rocznica
    śmierci
    Początkiem i źródłem dobrego pisania jest mądrość
  • Konrad Lorenz
    26. rocznica
    śmierci
    Pod jednym bowiem określonym względem pies jest podobniejszy do człowieka niż najmądrzejsze małpy: jest tak jak człowiek istotą zdomestyfikowaną i tak samo jak człowiek zawdzięcza domestyfikacji dwie zasadnicze właściwości: po pierwsze- uwolnienie się od schematów zachowania instynktownego, co otwor... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku