Finalmusik

Finalmusik
978-83-7495-718-2
Włochy, tajemnica
Pistacia

Bohater i zarazem narrator jest tłumaczem. Właśnie kończy przekład powieści kryminalnej włoskiego pisarza, opowiadającej o tajemniczym morderstwie, które miało miejsce we Włoszech za czasów Mussoliniego. Za sześć dni opuści miasto i wyjedzie do rodzinnej Granady. Na kartach książki postanawia pożegnać się z ludźmi, których poznał w Rzymie. Wspomina swoją kochankę, jej męża, właściciela kamienicy, w której mieszka, bolońską panią profesor od semiotyki, znajomego ekonomistę związanego ze skorumpowanym rządem. Wszyscy oni noszą w sobie jakąś tajemnicę, ich historie są niesłychanie prawdziwe, a zarazem poprzez specyficzny sposób narracji wydają się nierealne.

[opis wydawcy]

Nachtigall | 2016-09-10