Rycerz Morgennes

Morgennes
978-83-7183-730-2
Rycerz, Morgennes
Pistacia

Drugi tom cyklu powieściowego Davida Camusa o rycerzu Morgennesie poszukującym Krzyża, na którym zmarł Chrystus. Fabułę tego tomu tworzą wcześniejsze losy Morgennesa. Młody rycerz przemierza świat, by pomścić rodziców zamordowanych bestialsko przez krzyżowców. Od lasów północnej Francji, przez Konstantynopol i spalone ziemie Etiopii, aż po złote piaski Egiptu, Morgennes bez wytchnienia zdąża w...

Fabułę tego tomu tworzą wcześniejsze losy Morgennesa. Młody rycerz przemierza świat, by pomścić rodziców zamordowanych bestialsko przez krzyżowców. Od lasów północnej Francji, przez Konstantynopol i spalone ziemie Etiopii, aż po złote piaski Egiptu, Morgennes bez wytchnienia zdąża w kierunku Krzyża, posłuszny ostatnim słowom swojego ojca.Opowiadając jego przygody, David Camus tworzy fascynującą epopeję, która rozgrywa się w XIII-wiecznej scenerii, pełnej tajemnic, legendarnych postaci, mistycznych, a nawet baśniowych rekwizytów.

[opis wydawcy]

KrissDeValnor | 2012-04-10
Przeczytana: 05 kwietnia 2012

Bezpośrednio po zakończeniu lektury ''Rycerzy Królestwa'' sięgnąłem po drugi tom cyklu, opisujący wcześniejsze losy głównego bohatera powieści - francuskiego rycerza Zakonu Joannitów Morgennesa. Fakt, że tom drugi, wydany w Polsce po prostu pod tytułem ''Rycerz Morgennes'' stanowi prequel pierwszego, nie nastrajał mnie zbyt optymistycznie, jako że wolałbym, aby narracja cyklu była prowadzona chronologicznie, jednak na tyle byłem ciekaw jego wcześniejszych dziejów, jak i losów innych bohaterów ''Rycerzy Królestwa'', że postanowiłem po niego sięgnąć.
W przeciwieństwie do pierwszego tomu, którego krótką recenzję także zamieściłem w tym serwisie, w tym przypadku autor już konsekwentnie postawił od początku na konwencję stricte fantastyczną, wręcz bajkową. Świadczy to niewątpliwie o dużej wyobraźni potomka noblisty, jednak nie do końca pozytywnie wpłynęło na klimat powieści, który w mojej ocenie ewidentnie psują motywy czysto bajkowe (baśniowe), jak np. bieg Morgennesa po grzbietach...

snowwhite25 | 2011-02-09
Przeczytana: 23 stycznia 2011

Hmmm... po jej przeczytaniu miałam mieszane uczucia jak ją ocenić. W ogólnej ocenie wypadła "tak sobie", to i tak przyzwoicie chociaż nie zachwyciła mnie na tyle jak I część przygód Morgennes'a. Spodziewałam się, że będzie równie porywająca jak jej poprzedniczka, ale przyznaję, że mocno się rozczarowałam ;/

Kasia | 2012-06-28

Nie umywa się do I tomu