Przypadki starościca Wolskiego

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Przypadki, starościca, Wolskiego
historyczna
Serafin

Akcja tej przygodowo-awanturniczej książki rozgrywa sie na początku XVII wieku. Postacią wiążącą poszczególne części jest młody starosta jurydyczny, Piotr Wolski, który z urzędu zajmuje się sprawami naruszania prawa przez samowolną magnaterię i szlachtę znaną z warcholstwa. Za każdym razem Wolski zostaje wciągnięty w perypetie różnych ludzi, którzy są właściwymi bohaterami poszczególnych części. Na podstawie książki został nakręcony serial RYCERZE I RABUSIE z Tomasze Stockingerem w roli głównej.
Na serie składają się następujące opowiadania:
- W walce z infamisem
- Miłość Piotra

Krystuś | 2010-04-16
Przeczytana: 09 kwietnia 2010

Gorąco Polecam !
Bardzo dobra książka, może trochę trudna w czytaniu dla młodszych, jak ''Potop'' czy ''Ogniem i Mieczem''.
Cóż tu więcej pisać... jeśli ktoś interesuje się historią a głównie szlachtą i jej przygodami książka jest dla niego. :)

cristofae | 2013-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2013

To może być interesująca książka.Kryminał w realiach XVII-wiecznej Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Matys | 2016-08-05
mch | 2016-02-20