Konrad, Chłopiec z puszki

Konrad oder Das Kind aus der Konservenbuchse
83-7236-190-8
literatura dziecięca
Pistacia

Pani Bartolotti, kobieta „w kwiecie wieku”, która nie ma doświadczenia w wychowywaniu dzieci, dostaje pewnego dnia niezwykłą drogą – bo w formie przesyłki pocztowej – siedmioletniego synka. Mały Konrad jest dzieckiem z puszki. Autorka dowcipnie i z humorem opisuje czasem wesołe, czasem jednak kłopotliwe, a nawet groźne sytuacje, w jakie popada pani Bartolotii z powodu pojawienia się w jej życiu Konrada. Przezabawna, wzruszająca i mądra opowieść. W końcu szczerze go pokochawszy, broni go bohatersko, kiedy się okazuje, że otrzymała go przez pomyłkę.

[opis wydawcy]

bromba | 2016-08-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ramotka
Przeczytana: 05 sierpnia 2016

Mam mieszane uczucia - tekst na okładce zupełnie mija się z prawdą co do treści tej książki, więc spodziewałam się zupełnie czegoś innego. Niezły język książki (tłumaczenia?) i niektóre pomysły fabularne, jednak książka kompletnie zabiła mi ćwieka jako całość; nie wiem, jak ocenić jej tzw. przesłanie ani jaką tezę chciała postawić autorka wymyślając idealne 'fabryczne' dziecko i obdarowując nim barwną jak ptak rękodzielniczkę i mdłego nudziarza-aptekarza...
???

hestia | 2013-05-14
Przeczytana: 08 lipca 2011

Moim zdaniem ta książka przeznaczona jest dla czytelników w każdym wieku.Opowiada ona o chłopcu, który został przywieziony z fabryki dzieci,które otrzymywało się w puszce za pośrednictwem zamówienia z kolorowego czasopisma.Ta książka jest najlepszym przykładem na to, że nie trzeba być ideałem żeby być kochanym przez drugiego człowieka.

Gosia Ptaszek | 2011-09-12
Przeczytana: 11 września 2011

Książka ta może dla troszkę mniejszego czytelnika, jednakże opowiada historię o tym, że nie trzeba być idealnym aby znaleźć przyjaciół i być kochanym. Szybko, miło się czyta. W sumie fajna.

Martyna | 2013-02-09

Nie jest to żadne arcydzieło, ale z pewnością ciepła, łatwa i przyjemna książka z dzieciństwa do której można powrócić.

FujFaraon | 2013-02-07
Przeczytana: 2011 rok

Pięknie napisana, mądra i wzruszająca książka. Absolutnie dla każdego. Dla rodziców - lektura obowiązkowa!

kika777 | 2016-07-20
Mary | 2016-03-04