Próba Kwasu w Elektrycznej Oranżadzie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
The Electric Kool-Aid Acid Test
8320714842
Jakub Szwedo

Opowieść o czasach dzieci-kwiatów w USA. Głównym bohaterem jest Ken Kesey - pisarz, autor Lotu nad kukułczym gniazdem, ale także charyzmatyczny przywódca Merry Pranksters - jednej z pierwszych komun hipisowskich. LSD, trawka, speed to codzienne menu. Szukanie innych, lepszych wymiarów bytu to cel. Marry Pranksters wyruszają jaskrawo pomalowanym autobusem w podróż po Stanach...

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: żródło własne

inimitie | 2014-05-14
Przeczytana: 13 maja 2014

Niesamowicie wciągająca podróż wgłąb naćpanych amerykańskich umysłów. Narracja powieści świetnie oddaje zmiany myślenia i percepcji pod wpływem kwasu (i nie tylko - bohaterowie nie stronią od wszelkiego rodzaju używek). Momentami zawiła i niezrozumiała dla ludzi, którzy nie przeszli Kwasowej Matury.

Hatszepsut | 2012-07-21
Przeczytana: 18 lipca 2012

Szczerze mówiąc, spodziewałam sie trochę więcej, ale i tak rozbawiły mnie igraszki Keseya z policją. Pościgi lepsze niż w słynnym "Bullitt".

Eulalia Pstryk | 2014-01-09
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: maj 2013

Zawsze wydawało mi się, że lata sześćdziesiąte w Ameryce, to była barwna, buzująca emocjami epoka, i fajnie byłoby w niej żyć. Ta książka jednocześnie potwierdziła opinię o barwności i uświadomiła mi, jak bardzo nie pasowałabym do tamtych czasów. :D Niezła rzecz. Od samego czytania może zakręcić się w głowie.

Czosnkaty | 2014-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Super opowiedziany kawał historii amerykańskiej kontrkultury. Brawurowa narracja pozwala przenieść się do tamtego świata i daje możliwość bliższego zrozumienia tych pokręconych okoliczności.

Enkolpius III | 2014-02-18
Sienna | 2017-10-20
atropa | 2017-10-15
Jarek | 2017-09-19
Zmarł Tom Wolfe

Jeden z prekursorów Nowego Dziennikarstwa, eseista, publicysta, a przede wszystkim pisarz. Tom Wolfe zmarł wczoraj w Nowy Jorku w wieku 88 lat. Informację o śmierci autora potwierdziła jego agentka Lynn Nesbit.