Mea Kuba

Mea Cuba
83-7236-170-3
Kuba
Pistacia

Mea Kuba to nieustające J'accuse Zoli, które dla odpędzenia złych politycznych duchów posługuje się kubańską frazeologią. Polecam tę książkę wszystkim dobrym duchom, politycznym i literackim. Hiszpański krytyk literacki nazwał tę książkę pamfletem. Podnoszę rzuconą mi rękawicę i ogłaszam, że to prawda. Jest to pamflet domagający się demokracji i wolności. Także największy kubański pisarz wszechczasów, José Martí, za życia a nawet po śmierci bywał oskarżany – wręcz oczerniany – przez podłe umysły o pisanie pamfletów. Czyż można mieć lepszego mistrza w sztuce demaskowania wewnętrznych i zewnętrznych wrogów Kuby? Powtórzę więc teraz za moim Martim: Tolle lege. Weź to, czytaj.

[opis wydawcy]

książek: 1925
gattara | 2013-06-22
Przeczytana: 2012 rok

Jak każda zbieranina - ma niektóre teksty do opuszczenia przy ponownej lekturze i takie, do których chcę wracać i wracać

mbertman | 2015-03-09
Ever | 2016-07-28
agatapartyka | 2016-06-27
kaiko | 2016-06-15
Mea Kuba

Fidel, rewolucja, bieda, Hawana, cygara, Karaiby – to pierwsze skojarzenia, jakie często słyszy się na hasło „Kuba”. Wskazanie kilku kubańskich pisarzy nie jest już jednak tak intuicyjne. Dlatego dziś będzie właśnie o nich.