Tryumf Ropucha

Tłumaczenie: Hanna Pasierska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "O czym szumią wierzby". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Toad Triumphant
83-7180-874-7
Jenny_89

Jeden z najbardziej lubianych w Wielkiej Brytanii pisarzy współczesnych - William Horwood - postanowił kontynuować cieszącą się wielką popularnością, opisaną w powieści Kennetha Grahama "O czym szumią wierzby", historię przygód czterech przyjaciół - Kreta, Szczura, Borsuka i, naturalnie, Ropucha. Tak powstały książki: "Zima pośród wierzb", "Tryumf Ropucha" oraz "Nad Rzeką i Tam Dalej". "Tryumf Ropucha" opowiada, jak Ropuch odbudowuje swój spalony dwór, rozkoszuje się jego wygodą i elegancją i teraz urządza ogród. Zastanawia się, w jaki sposób mógłby zapewnić sobie nieśmiertelność. Kret zaś i Szczur Wodny wyruszają na niebezpieczną wyprawę w szeroki świat.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca