Gra w pochowanego

Wydawnictwo: Fabryka Słów
978-83-7574-125-4
kryminał, miasto, groteska
zbr

Źle się dzieje w Eurocity. Są mordercy, nie ma trupów. Ciała znikają z miejsca zbrodni. Desubstancjacja corpus delicti… Nazwanie rzeczy po łacinie nie może wystarczyć porucznikowi Frankowi Quetzalcoatl Jamesowi. Glinie, któremu śledztwo wypierze niemal mózg. Tak skutecznie, że nieugięty stróż prawa prawie zgodzi się wyparować. Ludzie! Jedność DUSZY i CIAŁA to bujda. Historia ludzkości to...

Ludzie! Jedność DUSZY i CIAŁA to bujda. Historia ludzkości to próba okiełznania CIAŁA przez UMYSŁ. CIAŁO wścieka się, adrenalina uderza mu do głowy, pragnie krwi wrogów i ich śmierci. UMYSŁ marzy o świecie bez wojen i przemocy, w którym wszyscy byliby dla siebie mili i nikt nikomu nie robiłby krzywdy. CIAŁO buzuje hormonami, przeleciałoby wszystkie inne CIAŁA znajdujące się w pobliżu, podczas gdy UMYSŁ marzy o miłości jedynej i czystej oraz wierności do grobowej deski.

WojteK | 2013-09-13
Przeczytana: 04 września 2013

Mocno przeciętna opowiastka sci-fi. Troszkę sekciarstwa, trochę śledztwa, mącenia w głowie i wyborów. Na początku nie mogłem się wyzbyć z głowy głosów osób z Kabaretu Moralnego Niepokoju ale potem po ok. 50 stronach jak rozkręciła się akcja wszystko czytało się dosyć dobrze. Nie jest to wielkie dzieło, humor nie jest nachalny ale też nie najwyższych lotów (w sumie jest go bardzo mało). Akcja jakoś daje radę. Taki wypełniacz pomiędzy poważniejszymi pozycjami dla rozluźnienia zwojów i zatopienie się w historię, która nie wymaga główkowania. Po prostu luźna literatura.

qbard | 2015-05-10

Powieść "Gra w pochowanego" to lekkie kryminalne fantasy, które mimo swojej naiwności zawiera wiele filozoficznych przemyśleń.

PtrK | 2014-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2014

Szczerze przyznam że jestem miło zaskoczony. Książkę kupiłem w sumie za "grosze" na jakiejś przecenie. Leżała tak sobie na półce czekając na swoją kolej.
Książka lekka, dobrze i szybko się czyta. Idealna na odmóżdżenie przed sesją. Historia muszę przyznać ciekawa. Jak najbardziej warto poświęcić kilka godzin na przeczytanie :)

Loki Dobromirski | 2014-05-03

Szczerze, szału nie ma, ale przyjemnie się czyta :)

Xavi | 2012-02-14
Przeczytana: 12 lutego 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ma coś w sobie. A końcówka mnie zaskoczyła, bo myślałam, że to będzie ta pierwsza, a nie ta... Tej nie zdążyłam polubić :)

kelsoo | 2012-04-17

Książka do przeczytanie, choć bez fajerwerków. Fajnie i lekko się czyta.

Marcos | 2012-07-14
Przeczytana: marzec 2012

Kawałek dobrej książki :)

Alip | 2015-07-13
Przeczytana: marzec 2015

Krótka, do przeczytania.
Jak to bywa zawsze zakończanie zaskakujące.
Można przeczytać ;)

Króliczyca | 2012-08-01
Przeczytana: 2011 rok

Nie powala na kolana, ale nie jest najgorsza. Mimo wszystko zawiodła moje oczekiwania.

Józef Śliwiński | 2010-10-06

Dziwna książka, na początku razi brakiem warsztatu. Następnie wywody filozoficzne, w których autor zdaje się zamieszczać wszystkie swe głębokie przemyślenia, budzą mieszane odczucia. Podsumowując wszystko składa się w dość formę dość naiwnego, sztampowego kryminału z sektą w tle.