Okładka książki Mały Książę odnaleziony

Świat Książki
typ
papier
Ola
6.06 (310 ocen i 14 opinii)

Opis książki

Na malutkiej wysepce wsród bezkresu oceanu rozbitek Jean-Pierre Davidts spotyka złotowłosego chłopca. To Mały Książę odbywający powtórną podróż na Ziemię w poszukiwaniu ratunku dla swojej planetki, której zagraża drapieżny tygrys. "Mały Książę odnaleziony" nie jest prostą kontynuacją powieści Saint-Exupéry'ego. Davidts nawiązuje dialog z autorem pierwowzoru; nie gubiąc klimatu tamtej książki, stawia nowe pytania o sens i cel naszych dorosłych poczynań.

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2000

Polecamy

Opinie czytelników
Książkowo | 2012-02-29
Przeczytana: 01 lutego 2010

Ponownie spotykamy się z Małym Księciem, który będąc w trakcie powtórnej podróży na Ziemię spotka na swojej drodze różnych ludzi...

Osoby te odzwierciedlają wiele różnych priorytetów, które niestety nacechowane są stronniczością, gdyż często gdy dbamy o jeden aspekt naszego życia zaniedbujemy, a co za tym idzie w pewnym sensie niszczymy jakiś inny...

Utwór podobnie jak jego pierwowzór utrzymany jest w tonie metaforycznym i poetyckim.
Myślę, że utwór ten jest nie lada gratką dla entuzjastów "Małego Księcia"...

Katherina87 | 2012-11-21

Na malutkiej wysepce wśród bezkresu oceanu autor spotyka złotowłosego chłopca. To Mały Książę odbywający powtórną podróż na Ziemię w poszukiwaniu ratunku dla swojej planetki, której zagraża drapieżny tygrys.

karuzela | 2013-05-12

Wlasciwie mozna bylo sie tego spodziewac, ale mimo wszystko oczekiwania mialam ogromne wobec tej ksiazki. Autor prezy sie i spina, zeby utrzymac klimat rodem z "Malego Ksiecia", ale robi to tak nieudolnie, ze az mi go szkoda. Czasami lepiej wstrzymac zapedy pisarskie, zwlaszcza gdy bierze sie na swoje barki perle literatury, zeby zaoszczedzic sobie zenady. Tej nie udalo sie, niestety, uniknac, Panie Davidts.

Agnieszka | 2013-10-08
Na półkach: 2013 r, Przeczytane, Wymienie
Przeczytana: 20 września 2013

Zdecydowanie lepsza niż "Mały książę". Zwiera ogromy przekaz i sposób zrozumiały dla każdego.

Polecam serdecznie ;D

Agnieszka | 2011-12-06
Na półkach: Opowiadania, Przeczytane
Przeczytana: 2002 rok

"Kiedy jesteś daleko, dom jest zawsze tutaj - powiedział filozoficznie, dotykając piersi w miejscu, gdzie bije serce"
/J. P. Davidts/

Powrót do Małego Księcia, czyta się dobrze.

yootsuu | 2012-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2012

nie nazwałabym tej książki kontynuacją kultowego już "Małego Księcia", raczej pewną odpowiedzią, korespondencją. autor odpowiada na życzenie Saint-Exupery'ego i pisze długi list z opisem swojego spotkania z Małym Księciem.

Mały Książę wyrusza na poszukiwania łowcy tygrysów, który uratowałby jego planetę, a przede wszystkim różę. przemierza długą drogę, jak zawsze spotykając na niej różnych ludzi - statystyka, ekologa, a także lwa i węża [który połknął słonia i wygląda jak kapelusz :)]. kolejny raz możemy wysłuchać refleksji Małego Księcia, uważnego obserwatora świata i ludzi, podziwiać jego przywiązanie do planety i szczerość. nie ma w tej książce nic odkrywczego, bo Mały Książę pozostał taki sam - może tylko więcej widział i więcej wie. nadal jest uroczy, oddany sprawie i zadumany. ;)

książka utrzymana jest w podobnym klimacie, co "Mały Książę", jest wiele nawiązań, np. spotkanie węża czy opis tego, jak zmieniła się Ziemia od ostatniej wizyty. nie mogę napisać, że jest to obowiązkow...

Ola | 2012-11-26
Przeczytana: 2002 rok

Jedna z tych książek, które lubię czytać z ołówkiem w ręku i podkreślać genialne cytaty - a jest ich wiele.

Mononoke | 2013-05-07
Na półkach: Filozoficzne, Przeczytane
Przeczytana: 2006 rok

Interesująca, ale nie miała szans pobicia oryginału.

BookJunkie | 2012-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2012

Na początku było trochę nudne, ale ciekawe były wizyty Małego Księcia na kolejnych planetach. Książka ogólnie wywarła na mnie dobre wrażenie.

Marta | 2011-01-06
Przeczytana: styczeń 2011

Lepszy od Małego Księcia, bo pojawiło się poczucie humoru ;) Ale nadal bez zachwytu.

Załóż konto za darmo!

64. rocznica
  • Herbert George Wells
    148. rocznica
    urodzin
    Moja pewność siebie zbiła ich z tropu. Zwierzę potrafi być zawzięte i przebiegłe, ale na to, by kłamać w żywe oczy,trzeba być stuprocentowym człowiekiem.
  • Stephen King
    67. rocznica
    urodzin
    Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty.
  • Fannie Flagg
    70. rocznica
    urodzin
    Wiesz, serce może pękać, ale i tak bije dalej
  • Leonard Cohen
    80. rocznica
    urodzin
    Chciałbym, żeby wszystko, co ma się do powiedzenia, można było wyrazić jednym słowem. Nie cierpię tego, co może się zdarzyć między początkiem a końcem zdania.
  • Craig Thompson
    39. rocznica
    urodzin
    Odniosłem porażkę w delikatnych igraszkach przyjaźni.
  • Lars Saabye Christensen
    61. rocznica
    urodzin
    Człowiek się nie uczy na własnych błędach. Człowiek się ich uczy na pamięć.
  • Dymitrij Bilenkin
    81. rocznica
  • Hong Ying
    52. rocznica
    urodzin
    Niemniej są na świecie tacy ludzie, których spotyka się na wąskiej ścieżce życia, a rolę, jaką w nim odegrają, można opisać wyłącznie za pomocą emocji, nie słów. Kiedy takich dwoje zejdzie się na tej samej wąskiej ścieżce, to czy tego chcą, czy nie, przyciągani potężną siłą zmierzają ku sobie, odczu... pokaż więcej
  • Frederic Beigbeder
    49. rocznica
    urodzin
    Świat jest nierealny, z wyjątkiem chwil, kiedy jest wkurwiający.
  • Sarah Rees Brennan
    31. rocznica
  • Walter Scott
    182. rocznica
    śmierci
    Ten, kto jest bez nazwiska, bez przyjaciół, bez pieniędzy, bez ojczyzny, jeszcze zawsze jest człowiekiem. Kto zaś to wszystko posiada także nie jest niczym więcej.
  • Arthur Schopenhauer
    154. rocznica
    śmierci
    Bardzo mało ludzi umie myśleć, ale jakiś pogląd chce mieć każdy. I cóż pozostaje innego, jak przejąć gotowy pogląd od innych, zamiast wypracować go samemu?
  • Sven Hassel
    2. rocznica
    śmierci
    - W co ty się, kurwa, bawisz? Wiesz, kim ja jestem? Germański żołnierz, to ja! Tankist! Bum bum! I mam w dupie twojego Stalina czy jakiegoś innego cholernego Ruska!
  • Jacqueline Susann
    40. rocznica
  • Wergiliusz
    2032. rocznica
    śmierci
    Exoriare aliquis nostris ex ossibus ultor - Niech z naszych kości narodzi się mściciel

Znajdź nas na Facebooku