Mały Książę odnaleziony

Świat Książki
typ
papier
Ola
6,06 (327 ocen i 14 opinii)

Opis książki

Na malutkiej wysepce wsród bezkresu oceanu rozbitek Jean-Pierre Davidts spotyka złotowłosego chłopca. To Mały Książę odbywający powtórną podróż na Ziemię w poszukiwaniu ratunku dla swojej planetki, której zagraża drapieżny tygrys. "Mały Książę odnaleziony" nie jest prostą kontynuacją powieści Saint-Exupéry'ego. Davidts nawiązuje dialog z autorem pierwowzoru; nie gubiąc klimatu tamtej książki, stawia nowe pytania o sens i cel naszych dorosłych poczynań.

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2000

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Książkowo | 2012-02-29
Przeczytana: 01 lutego 2010

Ponownie spotykamy się z Małym Księciem, który będąc w trakcie powtórnej podróży na Ziemię spotka na swojej drodze różnych ludzi...

Osoby te odzwierciedlają wiele różnych priorytetów, które niestety nacechowane są stronniczością, gdyż często gdy dbamy o jeden aspekt naszego życia zaniedbujemy, a co za tym idzie w pewnym sensie niszczymy jakiś inny...

Utwór podobnie jak jego pierwowzór utrzymany jest w tonie metaforycznym i poetyckim.
Myślę, że utwór ten jest nie lada gratką dla entuzjastów "Małego Księcia"...

Katherina87 | 2012-11-21

Na malutkiej wysepce wśród bezkresu oceanu autor spotyka złotowłosego chłopca. To Mały Książę odbywający powtórną podróż na Ziemię w poszukiwaniu ratunku dla swojej planetki, której zagraża drapieżny tygrys.

karuzela | 2013-05-12

Wlasciwie mozna bylo sie tego spodziewac, ale mimo wszystko oczekiwania mialam ogromne wobec tej ksiazki. Autor prezy sie i spina, zeby utrzymac klimat rodem z "Malego Ksiecia", ale robi to tak nieudolnie, ze az mi go szkoda. Czasami lepiej wstrzymac zapedy pisarskie, zwlaszcza gdy bierze sie na swoje barki perle literatury, zeby zaoszczedzic sobie zenady. Tej nie udalo sie, niestety, uniknac, Panie Davidts.

Agnieszka | 2013-10-08
Na półkach: Przeczytane, Wymienie, 2013 r
Przeczytana: 20 września 2013

Zdecydowanie lepsza niż "Mały książę". Zwiera ogromy przekaz i sposób zrozumiały dla każdego.

Polecam serdecznie ;D

Agnieszka | 2011-12-06
Na półkach: 2001-2011, Proza, Przeczytane
Przeczytana: 2002 rok

"Kiedy jesteś daleko, dom jest zawsze tutaj - powiedział filozoficznie, dotykając piersi w miejscu, gdzie bije serce"
/J. P. Davidts/

Powrót do Małego Księcia, czyta się dobrze.

yootsuu | 2012-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2012

nie nazwałabym tej książki kontynuacją kultowego już "Małego Księcia", raczej pewną odpowiedzią, korespondencją. autor odpowiada na życzenie Saint-Exupery'ego i pisze długi list z opisem swojego spotkania z Małym Księciem.

Mały Książę wyrusza na poszukiwania łowcy tygrysów, który uratowałby jego planetę, a przede wszystkim różę. przemierza długą drogę, jak zawsze spotykając na niej różnych ludzi - statystyka, ekologa, a także lwa i węża [który połknął słonia i wygląda jak kapelusz :)]. kolejny raz możemy wysłuchać refleksji Małego Księcia, uważnego obserwatora świata i ludzi, podziwiać jego przywiązanie do planety i szczerość. nie ma w tej książce nic odkrywczego, bo Mały Książę pozostał taki sam - może tylko więcej widział i więcej wie. nadal jest uroczy, oddany sprawie i zadumany. ;)

książka utrzymana jest w podobnym klimacie, co "Mały Książę", jest wiele nawiązań, np. spotkanie węża czy opis tego, jak zmieniła się Ziemia od ostatniej wizyty. nie mogę napisać, że jest to...

Ola | 2012-11-26
Przeczytana: 2002 rok

Jedna z tych książek, które lubię czytać z ołówkiem w ręku i podkreślać genialne cytaty - a jest ich wiele.

Mononoke | 2013-05-07
Na półkach: Przeczytane, Filozoficzne
Przeczytana: 2006 rok

Interesująca, ale nie miała szans pobicia oryginału.

BookJunkie | 2012-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2012

Na początku było trochę nudne, ale ciekawe były wizyty Małego Księcia na kolejnych planetach. Książka ogólnie wywarła na mnie dobre wrażenie.

Marta | 2011-01-06
Przeczytana: styczeń 2011

Lepszy od Małego Księcia, bo pojawiło się poczucie humoru ;) Ale nadal bez zachwytu.

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Terry Pratchett
    67. rocznica
    urodzin
    Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre.
  • Nelle Harper Lee
    89. rocznica
    urodzin
    Ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi, przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym. Jedyna rzecz, jaka nie podlega przegłosowaniu przez większość, to sumienie człowieka.
  • Alistair MacLean
    93. rocznica
    urodzin
    - Słyszałeś o SKGP? - Jasne. Stowarzyszenie Kierowców Grand Prix. - Właśnie. No więc SKGP postanowiło, że dla naszego bezpieczeństwa, zawodników i widzów, należy skreślić Harlowa z listy z listy kierowców Formuły 1. Chcemy, żeby nie miał prawa wstępu na żaden tor w Europie. Wiesz, że on pije? - Kto... pokaż więcej
  • Christian Jacq
    68. rocznica
    urodzin
    ... miłość to taki potok, który znosi wszelkie tamy i zalewa istotę ludzką bez reszty.
  • Ian Rankin
    55. rocznica
  • Roberto Bolaño
    62. rocznica
    urodzin
    Nadszedł dzień, kiedy postanowiłem zerwać z literaturą. Zerwałem. Nie ma w tym kroku żadnej traumy poza poczuciem wolności. To tak, między nami mówiąc, jak przestać być prawiczkiem. Co za ulga! Zerwanie z literaturą, to znaczy zerwanie z pisaniem, by ograniczyć się wyłącznie do czytania!
  • Jan Izydor Sztaudynger
    111. rocznica
    urodzin
    On gotyk, ona barok. Renesans zjawi się za rok.
  • Daniel Passent
    77. rocznica
    urodzin
    My nazywamy tenisówki felony shoes (buty przestępcze), bo oni je często noszą [handlarze narkotyków]. Kurtka skórzana, kosztowna, ale na nogach tenisówki.
  • Sven Lindqvist
    83. rocznica
  • Michael H. Hart
    83. rocznica
  • Lois Duncan
    81. rocznica
    urodzin
    W jakiś sposób wspomnienia radosne bardziej bolą niż wspomnienia smutne, bo dotkliwiej zdajemy sobie sprawę, że należą do przeszłości bezpowrotnie.
  • Stefania Grodzieńska
    5. rocznica
    śmierci
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Ludwig Tieck
    162. rocznica
    śmierci
    Nazbyt często to, co szlachetne i wielkie, bywa zapomniane i poniżane przez ludzi małego ducha.
  • Kazimierz Gołba
    63. rocznica