Okładka książki Mały Książę odnaleziony

Świat Książki
typ
papier
Ola
6,06 (324 ocen i 14 opinii)

Opis książki

Na malutkiej wysepce wsród bezkresu oceanu rozbitek Jean-Pierre Davidts spotyka złotowłosego chłopca. To Mały Książę odbywający powtórną podróż na Ziemię w poszukiwaniu ratunku dla swojej planetki, której zagraża drapieżny tygrys. "Mały Książę odnaleziony" nie jest prostą kontynuacją powieści Saint-Exupéry'ego. Davidts nawiązuje dialog z autorem pierwowzoru; nie gubiąc klimatu tamtej książki, stawia nowe pytania o sens i cel naszych dorosłych poczynań.

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2000

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Książkowo | 2012-02-29
Przeczytana: 01 lutego 2010

Ponownie spotykamy się z Małym Księciem, który będąc w trakcie powtórnej podróży na Ziemię spotka na swojej drodze różnych ludzi...

Osoby te odzwierciedlają wiele różnych priorytetów, które niestety nacechowane są stronniczością, gdyż często gdy dbamy o jeden aspekt naszego życia zaniedbujemy, a co za tym idzie w pewnym sensie niszczymy jakiś inny...

Utwór podobnie jak jego pierwowzór utrzymany jest w tonie metaforycznym i poetyckim.
Myślę, że utwór ten jest nie lada gratką dla entuzjastów "Małego Księcia"...

Katherina87 | 2012-11-21

Na malutkiej wysepce wśród bezkresu oceanu autor spotyka złotowłosego chłopca. To Mały Książę odbywający powtórną podróż na Ziemię w poszukiwaniu ratunku dla swojej planetki, której zagraża drapieżny tygrys.

karuzela | 2013-05-12

Wlasciwie mozna bylo sie tego spodziewac, ale mimo wszystko oczekiwania mialam ogromne wobec tej ksiazki. Autor prezy sie i spina, zeby utrzymac klimat rodem z "Malego Ksiecia", ale robi to tak nieudolnie, ze az mi go szkoda. Czasami lepiej wstrzymac zapedy pisarskie, zwlaszcza gdy bierze sie na swoje barki perle literatury, zeby zaoszczedzic sobie zenady. Tej nie udalo sie, niestety, uniknac, Panie Davidts.

Agnieszka | 2013-10-08
Na półkach: Przeczytane, Wymienie, 2013 r
Przeczytana: 20 września 2013

Zdecydowanie lepsza niż "Mały książę". Zwiera ogromy przekaz i sposób zrozumiały dla każdego.

Polecam serdecznie ;D

Agnieszka | 2011-12-06
Na półkach: 2001-2011, Proza, Przeczytane
Przeczytana: 2002 rok

"Kiedy jesteś daleko, dom jest zawsze tutaj - powiedział filozoficznie, dotykając piersi w miejscu, gdzie bije serce"
/J. P. Davidts/

Powrót do Małego Księcia, czyta się dobrze.

yootsuu | 2012-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2012

nie nazwałabym tej książki kontynuacją kultowego już "Małego Księcia", raczej pewną odpowiedzią, korespondencją. autor odpowiada na życzenie Saint-Exupery'ego i pisze długi list z opisem swojego spotkania z Małym Księciem.

Mały Książę wyrusza na poszukiwania łowcy tygrysów, który uratowałby jego planetę, a przede wszystkim różę. przemierza długą drogę, jak zawsze spotykając na niej różnych ludzi - statystyka, ekologa, a także lwa i węża [który połknął słonia i wygląda jak kapelusz :)]. kolejny raz możemy wysłuchać refleksji Małego Księcia, uważnego obserwatora świata i ludzi, podziwiać jego przywiązanie do planety i szczerość. nie ma w tej książce nic odkrywczego, bo Mały Książę pozostał taki sam - może tylko więcej widział i więcej wie. nadal jest uroczy, oddany sprawie i zadumany. ;)

książka utrzymana jest w podobnym klimacie, co "Mały Książę", jest wiele nawiązań, np. spotkanie węża czy opis tego, jak zmieniła się Ziemia od ostatniej wizyty. nie mogę napisać, że jest to...

Ola | 2012-11-26
Przeczytana: 2002 rok

Jedna z tych książek, które lubię czytać z ołówkiem w ręku i podkreślać genialne cytaty - a jest ich wiele.

Mononoke | 2013-05-07
Na półkach: Przeczytane, Filozoficzne
Przeczytana: 2006 rok

Interesująca, ale nie miała szans pobicia oryginału.

BookJunkie | 2012-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2012

Na początku było trochę nudne, ale ciekawe były wizyty Małego Księcia na kolejnych planetach. Książka ogólnie wywarła na mnie dobre wrażenie.

Marta | 2011-01-06
Przeczytana: styczeń 2011

Lepszy od Małego Księcia, bo pojawiło się poczucie humoru ;) Ale nadal bez zachwytu.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Maria Nurowska
    71. rocznica
    urodzin
    ,,Ten kocha naprawdę, kto nie wie, dlaczego kocha.
  • Isabel Abedi
    48. rocznica
    urodzin
    Są w życiu rzeczy, o które trzeba walczyć, ponieważ czas, jaki na nie zostaje, niekiedy jest krótszy, niż sądzimy.
  • Andrzej Maleszka
    60. rocznica
    urodzin
    Mama zapaliła świece, a Filip latarkę i z ziemi dom wyglądał jak jeszcze jedna gwiazda. Miasto zostało daleko pod nimi. Choć stali na balkonie, to żadne z nich nie mogło już zobaczyć, jak czerwone krzesło powoli wstaje z trawy i unosi się w górę.
  • Max Allan Collins
    67. rocznica
    urodzin
    Ludzkie duchy, przemykające bez śladu, niezauważalnie. kiedy któryś z nich znika, nikogo to nie obchodzi.
  • Kazimierz Władysław Wójcicki
    81. rocznica
  • Marguerite Duras
    19. rocznica
    śmierci
    I płacząc robi to. Z początku jest ból, a potem ten ból staje się kolejną zdobyczą, odmieniony, narastający z wolna, wznoszący się ku rozkoszy, spleciony wraz z nią. Morze, nieuchwytne w swym kształcie, po prostu niezrównane.
  • Eugene B. Sledge
    14. rocznica
    śmierci
    Wojna to zorganizowany obłęd niszczący najlepszych ludzi.
  • John Williams
    21. rocznica
    śmierci
    Jakże porządni i przyzwoici wydajemy się samym sobie, dopóki nie mamy okazji ani powodu, żeby się zachować nieprzyzwoicie! Potrzeba dopiero miłości, żebyśmy mogli czegoś się dowiedzieć o sobie samych.
  • Arthur Koestler
    32. rocznica