Zwiadowcy. Czarnoksiężnik z Północy

Wydawnictwo: Jaguar
Ranger's Apprentice: The Sorcerer of the North
zwiadowcy, flanagan, Halt, Will
pszczoolka

Piąty to bestsellerowego cyklu dla młodzieży, który pobił „Eragona” Paoliniego na liście bestsellerów „New York Timesa”, epicka opowieść o honorze, przyjaźni i wielkiej przygodzie. Od wydarzeń opisanych w Bitwie o Skandię minęło pięć długich lat. Will, niegdyś uczeń Halta, dziś sam jest pełnoprawnym zwiadowcą. Wraz z dawną towarzyszką Alyss, wyrusza na północne rubieże, by zbadać niepokojące...

Od wydarzeń opisanych w Bitwie o Skandię minęło pięć długich lat. Will, niegdyś uczeń Halta, dziś sam jest pełnoprawnym zwiadowcą. Wraz z dawną towarzyszką Alyss, wyrusza na północne rubieże, by zbadać niepokojące pogłoski o mających tam miejsce, dziwnych wydarzeniach. Pozbawiony wsparcia tych, do których obecności przywykł, Will stara się dociec prawdy o mitycznym Czarnoksiężniku, który ponoć objął we władanie okoliczne ziemie. Nawet Halt, choć jego doświadczenie nie ma sobie równych, nie był w stanie przygotować swojego ucznia na spotkanie z istotami rodem z najgorszych koszmarów! Zagubiony w bezkresnych lasach, ścigany przez echa i dziwne, okryte mgłą sylwetki, Will zadaje sobie pytanie – czy magia naprawdę istnieje?

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-jaguar.pl/book.php?sr=zwiad...»

MarCyśka | 2016-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2016

Wreszcie po długim czasie skończyłam czytać tę książkę i powiem szczerze.. Troszeczkę mnie nudziła. Zbyt długie opisy, mało dialogów, niestety gorsza od poprzednich części.. Przewidywalna. Mam nadzieję, że kolejne będą lepsze.
Ogólna ocena: 7-

veinylover | 2016-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2016

Znowu mamy pół książki, zamiast całej, wrrrrrrrr...
Początek czyta się nieźle, wydaje się, że tom będzie poświęconu przebywaniu Willa na pierwszej placówce.
No i tak dobrze żarło i zdechło.
Zrobiła się z tego jakaś rozwlekła cegła rozciągana sztucznie na dwa tomy (pisałem wcześniej, co o tym myślę: zwykłe oszustwo-chwyt marketingowy). Za połówkę tomu autor dostanie ode mnie w nagrodę połowę oceny, godne to i sprawiedliwe: za cały tom dostałby osiem, a otrzymuje 4 gwiazdki. Pewnie ma to gdzieś, ale tylko tyle mogę.
Pomysł, by zająć się przesądami jako tematem budując napięcie pseudomagiczne, które potem rozwiewa realna rzeczywistość, to pomysł dobry, jestem za. Byle w następnym tomie, bo w tym należało Willa obsadzić na pierwszej placówce i dać mu się wykazać rozwijając obiecującą historię ze Skandianami. A w następnym tomie spokojnie dałoby się motyw odbrązawiania magii spokojnie zmieścić. Niekonsekwentna z pomysłem na odbrązawianie magii jest przesada z tymi kamieniami: strasznie...

wiejskifilozof | 2016-10-04

Ha jak mi szybko idzie,bo akcja pędzi bardzo szybko.
Przy tej książce nie da się nudzić.
Co nowego u Willa ? Ano moi drodzy dzieje się dzieje.
Gdzieś w głębokim lesie podobno czarownik jest :-)
Will wyrusza więc do niego,p[rzez lasy i doliny.
Na początek miałem pewne zgryzoty,że książka przegadana i nie będzie jak wtedy.
Ale szybko zdanie zmieniłem i czytałem zafascynowany.
A potem ta świetna akcja na wieży,zachęcam do lektury :-) warto.

Dorota | 2014-05-02
Przeczytana: 02 maja 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

10 i 12 rozdział totalnie mnie rozwalił xD fajny pomysł z piosenką o Halcie, myślałam, że padne ze śmiechu =D. Najbardziej wzruszyła mnie historia dzieciństwa Trobara :'( WARTO PRZECZYTAĆ. Patrząc po tytule " Czarnoksiężnik z Północy" byłam pewna, że pojawi się magia (według mnie zniszczyło by to klimat w ksiażce), ale tak się nie stało. Pojawiały się momenty podporządkowania sobie ludzi. Nawet w dzisiejszym świecie człowiek potrafi tak manipulować ludźmi, że są całkowicie poddani osobie, która się nimi posługuje. Cudowna akcja. Ta część Zwiadowców jest równie dobra a wręcz wspaniała. Nie ma szans by nudzić się przy książce.

Canis | 2012-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Znów bardzo było mi przykro z powodu ,,braku-Gilana" (tak, kolejny raz!) ale chyba jednak muszę pogodzić się z tym, że to raczej postać, która nie ma zbytniego znaczenia w ,,Zwiadowcach" i pewnie już nawet nie będzie miał jakiejś ważniejszej roli, więc muszę sobie z nim odpuścić i teraz już na zawsze wziąć Halta jako ulubionego bohatera.

Gdy wzięłam książkę do ręki i zaczęłam czytać i po pierwszych stronach dowiedziałam się, że minęło 5 lat i Will jest już dorosły, myślałam, że ,,Zwiadowcy" stracą swój urok i zaczną mnie nudzić... a jednak. Znana seria Johna Flanagana wcale się nie pogorszyła, ale zrobiła się jeszcze ciekawsza - akcja zaczyna mieć coraz bardziej szalony obrót.
Chyba najbardziej w tej części rzuca się w oczy piosenka wymyślona przez Willa o jego mistrzu...

,,Halt Siwobrody znany jest,
Ten co waleczne ma serce,
Z tego, że nożem strzyże się,
A czesze się widelcem.
Bywaj zdrów, Halcie Siwobrody,
Bywaj mi, bywaj zdrów.
Bywaj zdrów, Halcie Siwobrody,
Jutro spotkamy...

Estera | 2015-07-22

Will jest już pełnoprawnym zwiadowcą. Jednak zanim zdążył już w pełni zacząć działać w lennie Seacliff, zostaje skierowany do lenna Norgate, gdzie dzieją się dziwne rzeczy. Ludzie mówią, że w ciemnym lesie żyje czarnoksiężnik Malkallam, który przysiągł zniszczyć ród barona, rządzącego najważniejszym pod względem strategicznym lennem. I wszystko zdaje się wskazywać, że tak właśnie jest.

Książka jest wciągająca, akcja wartka. Świetnie się czyta, ciężko jest się oderwać od lektury. Wydarzenia opisane są w sposób niezwykle realistyczny, dlatego w środku lektury zaczęłam czuć lekki niepokój, który towarzyszy mi przy słabych horrorach. Co tylko dodało tej książce uroku. Polecam najbardziej osobom nielubiącym czytać.

W tej części cały czas czekałam na dalszy rozwój akcji. Niby coś się działo, ale jakoś nie do końca. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy, ale jakoś czegoś mi brakowało.

anika | 2016-12-04
Na półkach: 2016, Audiobook, Przeczytane
Przeczytana: 04 grudnia 2016

Tego tomu słuchało mi się lepiej niż poprzednich, fabuła zaczęła mnie wciągać, moją sympatię wzbudził Will jako minstrel i na pewno całą serię poleciłabym młodzieży.

kahori | 2011-03-08
Przeczytana: 08 marca 2011

"Pochłaniałam" - strona po stronie, rozdział po rozdziale. Uwielbiam książki z serii o Zwiadowcach. I oczywiście grzechem byłoby nie wspomnieć o wymyślonej przez Will'a piosenki o Halcie. Świetny pomysł :D.

Adrian Jeżak | 2016-08-01
Na półkach: Zwiadowcy, Przeczytane
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

Znów historia ucięta praktycznie w połowie jedynie ze względów ekonomicznych aby przyciągnać nabywców i fanów historii zakupem nowej książki. Można by zamiast tego złączyć tę i kolejną część aby zamknąć historię. Złości mnie takie podejście autora, że względy ekonomiczne górują nad twórczością. Co do historii, błędy bohaterów niezmienne. Nie domyślają się najoczywistszych rzeczy, myślą schematami a wszystko sprowadza się do zaskakujących zbiegow okoliczności.
Zapoznajcie się i oceńcie sami,
Polecam,
Adrian Jeżak