Zwiadowcy. Bitwa o Skandię

1 010
Ranger's Apprentice: Oakleaf Bearers aka Battle for Skandia
zwiadowcy, flanagan
pszczoolka

Czwarty tom znakomitej serii Johna Flanagana, która od ponad trzydziestu tygodni nie schodzi z listy bestsellerów „New York Timesa”. Czy ci, którzy jeszcze niedawno byli śmiertelnymi wrogami, mogą połączyć swe siły i walczyć ramię w ramię przeciwko wspólnemu nieprzyjacielowi? Wiosna miała oznaczać koniec niewolniczej doli Evalyn i Willa. Ale gdy tylko przyjaciołom udało się dać nogę z...

Wiosna miała oznaczać koniec niewolniczej doli Evalyn i Willa. Ale gdy tylko przyjaciołom udało się dać nogę z zimowych siedzib Skandian, tajemniczy jeździec porywa dziewczynę. Will, choć zahartowany i sprytny nie jest w stanie stawić czoła sześciu napastnikom… Na szczęście Halt i Horace przybywają w samą porę! Rychło okazuje się, że ci, których wzięto za przypadkowych rzezimieszków są tak naprawdę szpiegami wielkiej armii. Władca Temujai przygotowuje gigantyczną inwazję, która zagrozi nie tylko Skandii, ale również innym niezależnym królestwom. Czworo Aralueńczyków musi przekonać dumnych mieszkańców Północy o tym, że wszystkim grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Will, Evanlyn, Halt i Horace są gotowi stanąć do walki u boku Skandian i wesprzeć ich swoimi umiejętnościami i mądrością – o ile oczywiście Oberjarl wyrazi zgodę na to, by w szeregach jego wojowników znaleźli się obcy…

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2009

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-jaguar.pl/book.php?sr=zwiad...»

wiejskifilozof | 2016-10-02

Cykl jest świetny,o to już przeczytany tom numer 4.Tom,który sprawił mi radość i to ogromną.Gdyż czytanie to cudowna przygody,zwłaszcza kiedy pojawiają się łucznicy.
Mamy tu opis bitwy,gdzie są ubrani w futrzane czapy Temudżini,i Skandianie z ich toporami i okrągłymi tarczami.

Ja bardzo lubię,opisy przyrody a tu było tego pełno.
Przepiękne lasy,takie dzikie i cudowne.
Bitwa o Skandię,to bardzo dobra książka.

veinylover | 2016-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2016

Bardzo dobrze opowiedziana i zakończona historia z happy endem. Ci, których lubimy kopią tyłki tych, których nie lubimy. Świetnie opowiedziana emocjonująca wojenka z Tataro-Kozako-Ruskimi zwanymi niesłusznie Temudżeinami :D . Jak mówiłem ludy uniwersum Flanagana wzorowane na ludach naszego świata, tym razem wojna finlandzko-radziecka w wersji Flanagana. Halt jak zwykle świetny, forma Willa i Horace'go rośnie, księżniczka pozbyła się much w nosie, oberjarl i Erak w szale bojowym, fruwają strzały, błyskają klingi i topory bojowe, zdrajca dostaje za swoje (bardzo nie lubimy tego typka), na końcu kopniak powrotny dla agresorów i Erak Rex. Od teraz Araluen i Skandia przepełnione narastającą wzajemną miłością.
Fajniuteńkie!

MarCyśka | 2015-08-26
Przeczytana: 20 sierpnia 2015

Po trzeciej księdze, myślałam, że już każda następna będzie gorsza, jednak bardzo się myliłam! Książka lepsza od poprzedniczki, wciągająca :)
Bardzo chętnie sięgnę po kolejne części. "Czarnoksiężnik z Północy" już na mnie czeka w księgarni :P

Weronika | 2015-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2015

"ODWAGA I DETERMINACJA NIELICZNYCH PRZECIW NIEPRZEBRANEJ ARMII TEMUDŻEINÓW !"
"Bitwa o Skandię" jest już czwartą częścią serii Zwiadowcy autorstwa Johna Flanagana.Tak samo jak poprzednie tomy ten też wciąga i nie pozwala spać ,gdyż jest się ciekawym co będzie dalej =D.Moim zdaniem,księga 4 to najlepsza część z całej serii.W książce są momenty na ,których można uronić parę łez.Również okładka jest bardzo piękna.
Will i Evanlyn przeżyli zimę mieszkając w chatce w lesie.Chłopak czuje się już lepiej,jednak nie ma już tyle sił co wcześniej.Przyjaciele wiedzą,że z nadejściem wiosny będą musieli wyruszyć w dalszą podróż.Pewnego dnia Evanlyn idzie sprawdzić sidła,gdy nagle zostaje porwana.Chłopiec budząc się ze snu widzi ,że dziewczyna jeszcze nie wróciła.Postanawia ją odszukać.W tym samym czasie Halt i Horacy ruszają do Skandii ,by odszukać dwoje przyjaciół.Nagle coś nie pokoi zwiadowce ,a dokładnie zabici Skandianie pełniący straż przy granicy...Willowi udaje się znaleźć dziewczynę...

Anemay | 2014-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2014

Kolejna opowieść mocno trzymająca czytelnika w napięciu.
Autor pokazał, że z jego książkami nie da się nudzić. Wciąga i zasysa. :)
Polecam! Nie idzie się oderwać. :D

Canis | 2012-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2012

Czwarty tom ,,Zwiadowców" wciągnął mnie bez reszty, jak dla mnie najlepszy z dotychczasowych. John Flanagan idealnie opisuje fragmenty bitew, wojen czy walk, za co prawdę mówiąc podziwiam tą serię. Jednak tak samo jak po ,,Ziemi skutej lodem" czuję pewien niedosyt w postaci ,,braku Gilana" - miałam nadzieję, że przynajmniej się pojawi albo będzie w nim wzmianka w ostatnich stronach *wybaczcie, ale nie chcę spolerować!*. Na szczęście jestem zaspokojona w docinkach i sposobie bycia Halta i mam nadzieję, że nie zostanie nigdy zbyty w żadnej z części - bo bez niego już sobie ,,Zwiadowców" nie wyobrażam.

Dorota | 2014-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2014

Pierwsze rozdziały a ja nie moge powstrzymać się od śmiechu =). "Bitwa o Skandię" trzyma formę poprzednich książek. Tak samo jest cudowna, trzyma w napieciu i nie brak jej humoru.

Wystarczy dobre zorganizowanie a wszystko się uda.

Otwieram książkę i nagle znajduje się w innym świecie. Przed oczami mam te wydarzenia, które dzieją się w Zwiadowcach. Fajnie i lekko opisana bitwa. Po tej części, od razu przeszłoby się do następniej. Wierzę, że następne części będą na poziomie tych poprzedich, bo przygody bohaterów są fantastyczne. GORĄCO POLECAM ;).

anika | 2016-10-09
Na półkach: Przeczytane, Audiobook, 2016
Przeczytana: 09 października 2016

Treść książki nadal nie zaskakuje, a akcja toczy się dość wolno. Mam wrażenie, że książkę bez szkody można by skrócić o połowę. Jednak pomimo tych wad książkę poleciłabym swoim dzieciom, ze względu na "przemycane" tam wartości. Ja sama słucham dla Tomasza Sobczaka, który ciągle czaruje swoją interpretacją.

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że to jest moja ulubiona część. Czytałam z zapartym tchem, nie mogłam się od niej oderwać.
Zakończenie po prostu mnie powaliło. Bitwa z Temudżeinami (?) była świetnie opisana. Najbardziej zachwyciło mnie to, z jaką łatwością Will stworzył swój oddział łuczników. Po prostu rewelacja.
To dzięki tej części zaczęłam wariować na punkcie łucznictwa (zawsze je lubiłam, ale od tamtej pory dwa razy bardziej).
Gorąco polecam.

SpinamSię | 2016-04-07

Autor trzyma poziom, wciąga czytelnika, buduje napięcie, powieść pełna ciekawych wątków i postaci.