Wieża Zielonego Anioła: Toczące się koło

Wydawnictwo: Rebis
To Green Angel Tower; Part III
837120096X
leosia

Ostatni tom wspaniałej trylogii, której z niecierpliwością oczekuje wielu czytelników 'Smoczego Tronu' i 'Kamienia Rozstania'. Książka, w której - tak jak w poprzednich - wojna przeplata się z czarami, romans z podstępem, a wszystko jest powiązane wartką akcją. Książka przynosi niesamowite zakończenie magicznego konfliktu, który złamał wszelkie granice czasu i przestrzeni i rzucił przeciwko sobie ludzi różnych ras i kultur.

ewa | 2017-04-21

Armia Josui wędruje do Nabbanu.Obóz księcia atakuje trzech Nornów,którzy probują zabić Camarisa.W walce ginie Geloe,a Leleth zapada w śpiączkę.
Josua zdobywa Nabban.Benigoris ginie w pojedynku z Camarisem;jego matka-Nessalanta odbiera sobie życie.Nowym władca Nabbanu zostaje Camaris.
Vorzheva rodzi bliźnięta,którym Aditu wieszczy tajemniczą przyszłość.
Sithowie wraz Eolairem i Maegwin docierają do Naglimund.Nornowie zostają pokonani,lecz dzięki swej czarnej magii zamykają się w ostatnim bastionie twierdzy,gdzie nie potrafią dostać się nawet Sithowie.Maegwin zostaje dotknięta złą moca Króla Burz i zapada w sen,z którego nie potrafi się obudzić.
Simon i Miriamele podróżują w stronę zamku Hayholt.W czasie podróży Miriamele wyznaje Simonowi,że wcześniej oddała się innemu.Simon i księżniczka natykają się na Tancerzy Ognia,którzy chcą ich zgładzić w krwawym rytuale.W ostatniej chwili zostają uratowani przez Binabika,który już od jakiegoś czasu podążał za nimi.
Simon,Miri i troll...

Michał Konkol | 2012-03-06

Książka na równym poziomie, a nawet wyprzedzająca o włos 'Władcę Pierścieni'. Nie ma w niej momentów, które nudziłyby mnie, rasy, mimo, ze podobne do powszechnie spotykanych, róznia sie od nich nie tylko nazwami, fabuła spójna i ciekawa.

lucanus | 2012-12-25

Analogicznie do cz.2 Zielonego Anioła...

LordVaderJunior | 2017-04-27
LazyFalcon | 2017-04-11