Prędkość mroku

Wydawnictwo: Znak

Pan Eckmann jest samotnym karłem, mistrzem miniaturyzacji i mrocznych przemian, obsesyjnie zakochanym w pięknej tancerce Poppei. Jego miłość pozostaje nieodwzajemniona, a Eckmann nie cofnie się przed niczym, aby zawładnąć swoją wybranką.

Bunia | 2011-10-19
Przeczytana: 18 października 2011

Mój wybór książek w bibliotece jest dosyć prosty: wyciagam na chybił trafił jakąkolwiek książkę z półki, która mnie aktualnie interesuje i szukam kluczowych słów na odwrocie okładki lub którejś ze stron. W tej książce okazały się nimi być słowa "karzeł", "miniaturyzacja", "nieprzenikniony", "obsesyjnie zakochany" i "Tim Burton". To rewelacyjna, niewiarygodna opowieść, głeboko wnikająca w charakter człowieka. Pan Eckmann wydaje się być tylko "niepozornym kurdupelkiem", a jest na wskroś mądry, opiekuńczy i ...samotny. Do tego stopnia, że dopuści się do potwornych rzeczy, aby to zmienić.

Saszen | 2013-08-27
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 26 sierpnia 2013

Dosyć nudna.

monyku | 2014-12-02

Wartościowa książka - chyba to określenie najbardziej do niej pasuje :-) Nie sądzę że jest odpowiednia dla dzieci i młodszej młodzieży (choć tak się reklamuje) lecz dla (młodych) dorosłych. Porusza przede wszystkim tematy miłości, samotności, cierpienia jakie wynika z odrzucenia, pragnienia bycia kochanym i posiadania rodziny. Bardzo fajnie napisana, wzrusza i bawi. Nie spodziewałam się takiego końca. Książka zawiera sobie wiele mądrości, i niektóre fragmenty są naprawdę warte zapamiętania. polecam :-)

Lena | 2012-09-15

Bardzo dobra książka. Serdecznie polecam każdemu kto oczekuje jakichś przemyśleń po lekturze.

Metmisiek | 2016-10-24
mizerny | 2016-09-27