Dom błękitnych mango

The House of Blue Mangoes
83-7311-516-1
saga Indie
Klaudia

Saga chrześcijańskiej indyjskiej rodziny Dorai obejmuje pięćdziesiąt lat burzliwej historii Indii w pierwszej połowie dwudziestego wieku, splatając się nierozerwalnie z dramatycznymi wydarzeniami ruchów wolnościowych. Świat pędzi naprzód, wstrząsają nim kolejno dwie wielkie wojny. Indie pragną się wyzwolić spod panowania Brytyjczyków, a rodzina Dorai z pokolenia na pokolenie walczy o...

Świat pędzi naprzód, wstrząsają nim kolejno dwie wielkie wojny. Indie pragną się wyzwolić spod panowania Brytyjczyków, a rodzina Dorai z pokolenia na pokolenie walczy o utrzymanie założonej przez ich dziada wioski.

Historia Solomona Dorai, jego synów i wnuków jest bogata w porywające szczegóły, narracja tryska dowcipem i sarkastycznym humorem, a autor zadziwia mnogością olśniewających wątków, które wywołują w wyobraźni czytelnika wręcz namacalne wrażenie obcowania z widokami, dźwiękami i aromatami typowymi dla południowych Indii.

Monika | 2015-11-03
Przeczytana: 23 października 2015

Poplątanie z pomieszaniem podane w bardzo nużącej formie. Kompletnie nie mogłam się na tej książce skupić.

allison | 2011-04-22
Na półkach: Przeczytane, Orient

Magiczna i zarazem realistyczna saga indyjska - przeczytałam jednym tchem, chociaż dość długo się do tego zabierałam...

javiper | 2016-11-07
Na półkach: 2016, Przeczytane