Zamek Złudzeń

Tłumaczenie: Leszek Ryś
Cykl: Opowieść Barda (tom 1)
Wydawnictwo: ISA
Castle of Deception
Opowieść Barda, fantastyka

Młody bard stawia czoła misternym sieciom kłamstw i oszustw w świecie, w którym nic nie jest tym, czym się wydaje a wszędzie kryją się pułapki na nieświadomego tego faktu człowieka. Kiedy młody Kevin został uczniem barda, sądził, że jego nowe życie będzie wypełnione podniecającymi przygodami.

źródło opisu: Opis autorski

Z przyjemnością mogę stwierdzić, że treść lepsza od okładki. Chociaż o to akurat nie trudno. Książka prościutka, schematyczna i zupełnie niezaskakująca. Idealna jeśli, ktoś potrzebuje odmóżdżenia. Do innych celów niezdatna.

Ginny11 | 2018-02-14
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 13 lutego 2018

Wybrałam tę książkę, bo miałam ochotę na coś lekkiego, prostego i łatwego do czytania. Pod tym względem na pewno się nie zawiodłam. Zaczynając lekturę, sięgałam po nią z przyjemnością, jednak po pewnym czasie jej prostota i naiwność zaczęły mnie irytować. "Zamek złudzeń" to raczej książka do przeczytania w jeden wieczór, w innym wypadku zaczyna trochę nudzić. Jest to type opowiadanie fantastyczne, dosyć przewidywalne i raczej mało oryginalne. Mimo to czyta się w miarę przyjemnie, bo akcja dzieje się szybko,a bohaterowie od razu zdobywają sympatie czytelnika. Jednak raczej nie sięgnę po następne części z tej serii.

sav | 2010-05-23

Nie zapoznałam sie nigdy z piórem pani Sherman, nie orientuję się nawet czy ma jeszcze coś do zaoferowania, ale mogę łatwo stwierdzić, że stylu M. Lackey w tej książce uświadczyć nie można. Całość sprawia wrażenie marnej podróby przygodowego fantasy, nieuzasadniona mieszanka ras kalkowanych z różnych źródeł stawia ten twór o wiele niżej niż resztę powieści tej autorki. Brakuje klimatu i polotu, a postacie są mdłe. O książce można zapomnieć dwie minuty po odłożeniu.

Fillon | 2016-02-28
Przeczytana: 27 lutego 2016

Po przeczytaniu mam ochote w Baldur's Gate'a zagrać.

Katrina | 2016-04-15
Przeczytana: 03 marca 2016

Kevin ma serdecznie dość siedzenia na prowincji. Ma szesnaście lat i jest uczniem wielkiego barda dlatego chyba należałoby mu się nieco rozrywki i przygód! Pewnego dnia mistrz wzywa go do siebie, każąc mu wykonać niezwykle ważne zadanie. Początkowy zapał chłopca gasi wieść o tym, co tak na prawdę ma zrobić. Bard każe mu przepisać cały, długi manuskrypt znajdujący się w najbliższym zamku. Nie wie jednak, że od tego dokumentu może zależeć los całego królestwa i że w pozornie przyjaznym mu miejscu są ludzie, którzy koniecznie chcą przeszkodzić mu w wykonaniu zadania...

Firma zajmująca się planszówkami i kartami nie powinna zajmować się wydawaniem książek - to była jedna z pierwszych myśli, jakie przeszły przez moją głowę po pierwszych stronach Zamku Złudzeń oraz sprawdzeniu, kto jest wydawcą tej powieści. Oj, tak, nie dość, że do czynienia mamy z tanią fantastyką dość niskich lotów, to na dodatek niewątpliwie tłumacz pogorszył moją ocenę tej książki. Czemu? Bo przynajmniej na...

Khaari Virta | 2012-06-19
Paulina0987 | 2018-07-02