Dziewczyny z okładki

Tłumaczenie: Magdalena Rychlik
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Three Girls and their Brother
978-83-7648-352-8

Historia sióstr – Darii, Polly i Amelii – których wspólne zdjęcie ukazało się na okładce „New Yorkera”, a później na bilbordzie przy Times Square. To wydarzenie zupełnie odmieniło życie dziewcząt, niekoniecznie zgodnie z ich oczekiwaniami. Trzy „panny nikt” z dnia na dzień stały się najbardziej pożądanymi przez media twarzami… i łatwym kąskiem dla rekinów show biznesu. Przygoda, zainteresowanie, sława, przyjęcia; bardzo szybko zostały zastąpione przez strach, poczucie osaczenia i niepewność, a sielanka zamieniła się w koszmar…

Adrianna | 2011-05-06
Przeczytana: 2010 rok
Kanakuji | 2014-10-26
Przeczytana: 26 października 2014

Książka bardzo mi się spodobała. Fajnie napisana, można zobaczyć sytuacje ze strony każdego z rodzeństwa, dzięki temu zrozumiałam dlaczego dany bohater/ bohaterka zachowuje się tak, a nie inaczej. Szybko mnie wciągnęła i nie mogłam się doczekać co będzie dalej. Przyznaję, że bardzo łatwo było przewidzieć i domyśleć się ostatnią "aferę" ale nie spodziewałam się tego jak ona przebiegnie, a potoczyła się nieźle. Polubiłam bohaterów, którzy mieli swoje charaktery, każdy inny i dzięki temu interesujący na swój sposób. Jedną z rzeczy, które mi się najbardziej spodobały było pokazanie, że te bohaterki są też ludźmi i nie raz nie mogły się powstrzymać od wulgaryzmów lub po prostu udawania miłych przed innymi ludźmi; pokazanie, że są pewne granice, których nikt nie zniósłby na dłuższą mete, przez co książka wydała mi się realistyczna.

Serdecznie polecam,
Kanakuji :D

Anka | 2014-01-29
Na półkach: Czytadła, Przeczytane
Przeczytana: 25 stycznia 2014

Powiem tak: zdarzało mi się czytać gorsze rzeczy. Dotrwałam do końca, pewnie dlatego, że akurat wracałam z urlopu, a siedząc w fotelu pasażera samochodu trudno skupić się na czymkolwiek bardziej skomplikowanym.
Książce można zarzucić to, co zwykle w takich przypadkach: mało zabawna, papierowe postaci, itd, itp., ale czasami czytadła ratują sympatyczni główni bohaterowie, którym chociaż trochę chce się kibicować. Tu, chociaż powtarzam - mam na koncie gorsze lektury - takich osób brak.

Ola | 2017-08-02

Piękne, wredne dziewczyny i ich problemy. Wiele nie można wymagać.

Justyna Nowak | 2014-10-13

Szczerze polecam.Ta książka jest jak dla mnie ciekawa pod względem budowy:opowiadają tu 4 osoby,jednak osobiście najbardziej podobała mi się część opowiadana przez Philipa.Ogólnie najciekawszą osobą był właśnie on.POLECAM!

Carolyna | 2012-11-09

czyta sie bardzo przyjemnie. Historie napisana od strony 3 siostr i brata. Polecam. O plusach i minusach slawy i o tym co najwazniejsze

Artemida | 2012-07-30

Styl autorki miał być zabawny ale był taki, że po kilkudziesięciu stronach musiałam porzucić tą książkę.

izOOlka | 2014-04-02

Szczerze? Nie polecam, momentami dobrze się czytało, jednak przez resztę książki byłam zanudzona na śmierć. Fabuła niezbyt ciekawa, główne bohaterki mnie denerwowały swoim zachowaniem.

Anysta | 2014-10-26
Przeczytana: 24 października 2014

Nie jest to literatura wielkich lotów, to na pewno. Nie jest to jednak też najgorsza książka jaką można wziąć do ręki.
Czyta się ją lekko i przyjemnie. Faktycznie narracja prowadzona z perspektywy 4 różnych osób jest fajnym zabiegiem i chyba najmocniejszą stroną tej książki.
Dzięki temu fabuła staje się pełniejsza z każdą kartką a historia układa nam się w całość.
Jeśli szukacie książki do zabrania na wakacje lub czegoś co pozwoli Wam się bez wysiłku zrelaksować sięgnijcie po tą pozycję.

alinap | 2016-01-19
Przeczytana: 18 stycznia 2016

Można przeczytać ale żeby rewelacja to raczej nie.