Dziewczyny z okładki

Tłumaczenie: Magdalena Rychlik
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Three Girls and their Brother
978-83-7648-352-8

Historia sióstr – Darii, Polly i Amelii – których wspólne zdjęcie ukazało się na okładce „New Yorkera”, a później na bilbordzie przy Times Square. To wydarzenie zupełnie odmieniło życie dziewcząt, niekoniecznie zgodnie z ich oczekiwaniami. Trzy „panny nikt” z dnia na dzień stały się najbardziej pożądanymi przez media twarzami… i łatwym kąskiem dla rekinów show biznesu. Przygoda, zainteresowanie, sława, przyjęcia; bardzo szybko zostały zastąpione przez strach, poczucie osaczenia i niepewność, a sielanka zamieniła się w koszmar…

Adrianna | 2011-05-06
Przeczytana: 2010 rok
Anka | 2014-01-29
Na półkach: Czytadła, Przeczytane
Przeczytana: 25 stycznia 2014

Powiem tak: zdarzało mi się czytać gorsze rzeczy. Dotrwałam do końca, pewnie dlatego, że akurat wracałam z urlopu, a siedząc w fotelu pasażera samochodu trudno skupić się na czymkolwiek bardziej skomplikowanym.
Książce można zarzucić to, co zwykle w takich przypadkach: mało zabawna, papierowe postaci, itd, itp., ale czasami czytadła ratują sympatyczni główni bohaterowie, którym chociaż trochę chce się kibicować. Tu, chociaż powtarzam - mam na koncie gorsze lektury - takich osób brak.

Kanakuji | 2014-10-26
Przeczytana: 26 października 2014

Książka bardzo mi się spodobała. Fajnie napisana, można zobaczyć sytuacje ze strony każdego z rodzeństwa, dzięki temu zrozumiałam dlaczego dany bohater/ bohaterka zachowuje się tak, a nie inaczej. Szybko mnie wciągnęła i nie mogłam się doczekać co będzie dalej. Przyznaję, że bardzo łatwo było przewidzieć i domyśleć się ostatnią "aferę" ale nie spodziewałam się tego jak ona przebiegnie, a potoczyła się nieźle. Polubiłam bohaterów, którzy mieli swoje charaktery, każdy inny i dzięki temu interesujący na swój sposób. Jedną z rzeczy, które mi się najbardziej spodobały było pokazanie, że te bohaterki są też ludźmi i nie raz nie mogły się powstrzymać od wulgaryzmów lub po prostu udawania miłych przed innymi ludźmi; pokazanie, że są pewne granice, których nikt nie zniósłby na dłuższą mete, przez co książka wydała mi się realistyczna.

Serdecznie polecam,
Kanakuji :D

Justyna Nowak | 2014-10-13

Szczerze polecam.Ta książka jest jak dla mnie ciekawa pod względem budowy:opowiadają tu 4 osoby,jednak osobiście najbardziej podobała mi się część opowiadana przez Philipa.Ogólnie najciekawszą osobą był właśnie on.POLECAM!

izOOlka | 2014-04-02

Szczerze? Nie polecam, momentami dobrze się czytało, jednak przez resztę książki byłam zanudzona na śmierć. Fabuła niezbyt ciekawa, główne bohaterki mnie denerwowały swoim zachowaniem.

Carolyna | 2012-11-09

czyta sie bardzo przyjemnie. Historie napisana od strony 3 siostr i brata. Polecam. O plusach i minusach slawy i o tym co najwazniejsze

Artemida | 2012-07-30

Styl autorki miał być zabawny ale był taki, że po kilkudziesięciu stronach musiałam porzucić tą książkę.

Anysta | 2014-10-26
Przeczytana: 24 października 2014

Nie jest to literatura wielkich lotów, to na pewno. Nie jest to jednak też najgorsza książka jaką można wziąć do ręki.
Czyta się ją lekko i przyjemnie. Faktycznie narracja prowadzona z perspektywy 4 różnych osób jest fajnym zabiegiem i chyba najmocniejszą stroną tej książki.
Dzięki temu fabuła staje się pełniejsza z każdą kartką a historia układa nam się w całość.
Jeśli szukacie książki do zabrania na wakacje lub czegoś co pozwoli Wam się bez wysiłku zrelaksować sięgnijcie po tą pozycję.

alinap | 2016-01-19
Przeczytana: 18 stycznia 2016

Można przeczytać ale żeby rewelacja to raczej nie.

Kathy | 2012-05-16
Przeczytana: 15 maja 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kolejna książka, którą oceniam dość wysoko. Historia Polly, Darii, Amelii i ich brata Philipa, mimo iż na początku nieco nudna, jest naprawdę ciekawa. Ukazuje świat mody od nieco innej strony. Narracja Philipa jest dla mnie chyba najnudniejsza. Może dlatego, że jestem dziewczyną. Za to w narrację sióstr naprawdę się wkręciłam. Zaciekawiła mnie opowieść Darii, królowej śniegu. A także momentu z jej życia, który został wspomniany we fragmencie Polly. Byłam zdenerwowana, gdy matka wyrzuciła Philipa z domu. Przeżywałam to tak, jak Amelia. Książka jest naprawdę ciekawa. W niektórych momentach może się jednak zrobić trochę nudno...