Bezpieczna przystań

Wydawnictwo: OXFORD Educational Sp. z o. o.
Safe Harbour
powieść, tragedia, plaża, miłość
dona

Spokój, spacery niekończącą się plażą i łagodny szum oceanu nie dają Ophelie ukojenia po niedawno przeżytej tragedii. Wszystko się zmienia dopiero wtedy, gdy w jej życiu pojawia się Matthew. Mężczyzna udziela córce Ophelie lekcji rysunku, ale jego uwaga skupiona jest przede wszystkim na matce. Czy teraz los ześle kobiecie same szczęśliwe chwile?

Kasia | 2014-06-08
Przeczytana: 07 czerwca 2014

O Danielle Steel nie trzeba chyba nikomu opowiadać. Jej książki są czymś więcej niż tylko martwymi przedmiotami i miłym urozmaiceniem czasu. Dla wielu czytelniczek stają się przyjaciółkami o których pamięta się przez bardzo długi czas. Wprowadzają do naszego życia wartości, dzięki którym łatwiej stawiamy czoło wielu trudnościom życia codziennego. Są podporą i ostoją każdego dnia. W wielu sytuacjach przypominamy sobie bohaterki wyjęte spod pióra autorki i zdajemy sobie sprawę, że nasze problemy w porównaniu z ich trudnościami są błahostkami, z których szybko znajdziemy jakieś wyjście. Nie bez powodu Daniele Steel nazywana jest królową romansu. Dorównuje królowi tej tematyki, jakim jest Nicholas Sparks. Z każdą książką udowadnia, że zasługuje na to miano. Spod jej berła, jakim jest pióro, wychodzą powieści, dzięki którym w tak cudowny sposób możemy spędzić swój wolny czas.

„Bezpieczna przystań” jest lekkim romansem, po który bez problemu można sięgnąć w wolnym czasie. Opowiada o...

betina360 | 2017-12-01
Na półkach: Przeczytane, Steel, 2017
Przeczytana: 01 grudnia 2017

Nowa milosc jest w stanie ukoic najwiekszy bol o czym przekonuja sie Ophelia i jej corka Pip. Obie nawzajem sie wspieraja po wielkiej stracie ktorej doznaly i otworzyly na przyjazn i bezinteresowna milosc. Zycie ciezko je doswiadczylo lecz przekonaly sie ze we dwie sa silne.

tooloudsilence | 2014-07-08
Przeczytana: 07 lipca 2014

Odkąd pamiętam, odnosiłam się do tego typu książek z niewielką pogardą, uważając je za do bólu przewidywalne, z oklepaną fabułą, a więc niezbyt wysokiej wartości intelektualnej, czyli krótko mówiąc, książki "gorsze".
Rzeczywiście - fabuła jest do bólu przewidywalna. Książka jednak porusza temat śmierci bliskich osób, a Autorka bardzo wiarygodnie opisuje przeżycia najbliższych, którzy tej straty doświadczyli. I to ona, a nie rozwijająca się miłość, jest tak naprawdę tematem tej książki. Powieść dała mi więcej, niż jestem to w stanie wyrazić. Autorka pokazuje kolejne etapy żałoby, pokazując dwa różne punkty widzenia: głównej bohaterki Ophelie i społeczeństwa. To bardzo wnikliwa analiza, ukryta na pozór w zwykłym romansie. Czyta się go szybko i przyjemnie. Jednym słowem - polecam!

EvilClown | 2013-09-08
Na półkach: Przeczytane, Zagraniczna
Przeczytana: 08 września 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Banalna, przewidywalna historia.
Wiedziałam co się stanie kilkadziesiąt stron zanim to się stało. Do przewidzenia było to, że mąż zdradzał główną bohaterkę z jej najlepszą przyjaciółką (nie zaskoczyło mnie to, wręcz się tego spodziewałam), do przewidzenia atak na główną bohaterkę podczas akcji drużyny i do przewidzenia, że wyjdzie z tego bez większego uszczerbku na zdrowiu. A ślub był wręcz oczywisty. Nie kupuję tego. Nie wierzę w takie bajki.
Matt i Ophelia zdecydowanie zbyt wyidealizowani.
Chwila, ona miała dwoje dzieci z mężem, który miał dziecko na boku z jej najlepszą przyjaciółką. A potem wzięła ślub z facetem, który miał dwoje dzieci z kobietą, która miała dwoje dzieci z facetem, który miał czworo dzieci z inną kobietą! I ona na końcu zaadoptowała dziecko zmarłej kochanki męża!

Sylwia28 | 2014-09-16

To pełna ciepła i miłości opowieść o ludziach,którzy dostają od losu drugą szansę na szczęście.Ich losy splatają się gdy oboje są zagubieni,a w ich życiu panują chaos i pustka.Razem próbują pokonać złe dni i stawić czoła przeszłości,w której wciąż tkwią.Książka uczy nas,że najważniejsza w życiu jest rodzina i ukochane osoby,przy których zawsze będziemy się czuli jak w bezpiecznej przystani.Gorąco polecam!

klaudiabla2 | 2013-03-16
Przeczytana: 19 stycznia 2013

Zrozpaczona wdowa Olivia i jej córeczka Pip spędzają wakacje nad morzem. Tutaj mają na nowo nauczyć się bawić, cieszyć, przestać się zamartwiać. Ich życie zmienia się niespodziewanie, gdy na plaży dziewczynka poznaje Matta- utalentowanego malarza.
Nie spodziewałam się cudów. Takich nie otrzymałam. To zwykła powieść obyczajowa, wiele takich na rynku książkowym. Samotna, zrozpaczona wdowa, przystojny rozwodnik w tym wypadku malarz. Chociaż autorka wzbogaciła ją o kilka wątków i tak wiadomo jak się skończy. Mi się jednak podobało. Lubię czytać o ludzkich losach, uczuciach i emocjach. Książki nad którymi nie muszę myśleć mi nie przeszkadzają, a po dniu w szkole są wręcz wskazane. Wymagam, aby zapewniała mi ona trochę rozrywki co też uczyniła. Zabrakło więcej emocji, ale i tak książkę uważam za udaną.

Angelika | 2015-12-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2013

Książka jest super czytana jednym tchem . Wciąga od pierwszej kartki.

Emilia | 2014-03-12
Przeczytana: 2008 rok

Safe Harbour
wydawnictwo: Oxford Educational
data wydania: 2008 (data przybliżona)

Dwoje ludzi okrutnie potraktowanych przez los ,poharatanych przez życie spotyka się, by sobie pomóc.Mimo, iż spotkanie jest przypadkowe wzbudza w nich emocje,z początku tłumione po pewnym czasie wychodzą na światło dzienne ,a piękne okoliczności przyrody sprzyjają znalezieniu miłości i wytchnienia.

anetapzn | 2017-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2017

Danielle Steel to znana pisarka amerykańska. Niezwykle popularna autorka kobiecych romansów i książek obyczajowych . Każda jej książka to bestseller.
Co istotne, pisarka tworzy nie tylko książki dla kobiet. Jej twórczość to lektura dla każdego.
Jest także rzeczniczką praw dzieci. Steel udziela się społecznie – jest przewodniczącą Amerykańskiego Stowarzyszenia Bibliotecznego oraz rzecznikiem prasowym American Human Association, działającego na rzecz dzieci uzależnionych.
Opublikowała ponad 50 książek, których łączny nakład przekroczył rekordową liczbę 300 milionów egzemplarzy, a każda nowa trafia nieodmiennie na czołowe miejsca najpoważniejszych list bestsellerów. Z powodu, iż jej książki utrzymują się na pierwszym miejscu list bestsellerów, Steel trafiła nawet do Księgi Guinnessa. Bardzo popularna jest także w Polsce.
Wczoraj potrzebowałam kolejnej lektury przyjemnej, o której wiem, że da mi odprężenie. Książkę mimo sztampowego przebiegu czytałam...no może nie z wypiekami na...