Zachęta do sztuki. Sztuka współczesna dla dzieci

Wydawnictwo: Muchomor
978-83-89774-28-6
sztuka
jusola

Na przykładzie 25 dzieł polskich artystów współczesnych – Henryka Stażewskiego, Jerzego Nowosielskiego, Edwarda Dwurnika, Katarzyny Kozyry, Wilhelma Sasnala i wielu innych – pokazujemy dzieciom, czym jest sztuka współczesna: Zdjęcie przekrojonej kapusty? Instalacja z wypchanych zwierząt? Rzeźba, która nie mieści się w pracowni? Dwa obrazy namalowane po dwóch stronach tego samego płótna? Obraz...

Zdjęcie przekrojonej kapusty?
Instalacja z wypchanych zwierząt?
Rzeźba, która nie mieści się w pracowni?
Dwa obrazy namalowane po dwóch stronach tego samego płótna?
Obraz stworzony za pomocą kostek do gry?

Zofia Dubowska-Grynberg z wielka prostotą opowiada dzieciom o sztuce, prowokuje do zabawy, a w słowniczku tłumaczy, co to jest abstrakcja, performans, szablon.
Opracowanie graficzne Natki Luniak umieszcza dzieła w ułatwiającym ich odbiór kontekście.

źródło opisu: Wydawnictwo Muchomor, 2008

źródło okładki: http://www.muchomor.pl/pl/p/Zacheta-do-sztuki/122