Sztuka nie tylko dla dzieci

Tłumaczenie: Barbara Kęsek
Wydawnictwo: Znak
The Art Book for Children
83-240-0671-0
sztuka
albumy
jusola

Książka otrzymała główną nagrodę Dużego Donga w konkursie Fundacji Świat Dziecka na Dziecięcy Bestseller Roku 2006. Pierwsze kroki w świecie sztuki! Czy przebieranie się można uznać za sztukę? W jaki sposób malował Vincent van Gogh? Czy można namalować hałas? Na czym polegała tajemnica Mony Lisy? Sztuka nie tylko dla dzieci ułatwia pierwsze spotkania z dziełem - niezależnie od tego, czy jest...

Pierwsze kroki w świecie sztuki!
Czy przebieranie się można uznać za sztukę?
W jaki sposób malował Vincent van Gogh?
Czy można namalować hałas?
Na czym polegała tajemnica Mony Lisy?

Sztuka nie tylko dla dzieci ułatwia pierwsze spotkania z dziełem - niezależnie od tego, czy jest to obraz, rzeźba, fotografia czy grafika.
Ta zabawna i przystępna książka prezentuje pomysły i dokonania trzydziestu dwóch różnych artystów tworzących na przestrzeni ostatnich sześciuset lat. Zadaje intrygujące pytania, pobudza wyobraźnię i uczy, jak patrzeć na dzieła sztuki. Pomaga zrozumieć znaczenie koloru, formy, struktur czy dekoracji.

Mariusz | 2014-12-19
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 16 grudnia 2014

Bardzo ciekawa książka na początek, może zainspirować, może spowoduje chęć odkrywania nie tylko obrazów. W zasadzie o każdym dziele sztuki można napisać książkę, o jego powstaniu i o jego treści. Moje dwie córki bardzo chętnie i aktywnie słuchały jak czytałem im na dobranoc. Myślę, że od takiej książki można zacząć pokazywać sztukę dzieciom, najlepiej tuż przed pójściem na przykład na wystawę. Uważam, że to dobra książka dla rodziców którzy nie posiadają wykształcenia związanego ze sztuką. Polecam.

| 2013-02-23
| 2011-12-07