Sześć medalionów i Srebrna Szkatułka

83-07-02371-8
sztuka, esej, kultura
sztuka
Snoopy

W owalach sześciu tytułowych medalionów pojawiają się kolejno portrety Parmy i Sieny - dwóch spośród niezliczonych włoskich skarbnic wspaniałych dzieł architektury i sztuki - po nich zaś wizerunki czterech malarzy: rewolucjonisty Caravaggia, geniusz Rembrandta, tajemniczego Vermeera van Delft, i "mistrza ziemskiego realizmu hiszpańskiego" - Jusepe Ribery. Prawdziwy klejnot w tym zbiorze stanowi opowieść o "Srebrnej szkatułce" - przedmiocie tyle pięknym, co fascynującym zamkniętą w nim tajemnicą.

Mlg | 2016-10-21
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane