Niezidentyfikowany obiekt halucynogenny

Wydawnictwo: Znak
978-83-240-0866-7
yuurita

W mieście młodego bohatera powieści wszystko na pozór wygląda zwyczajnie. Kiedy pewnego dnia chłopak przypadkowo poznaje śmiertelnie chorą dziewczynę, trafia do osobliwego miejsca. Przekracza bramę do świata na opak, zmysłowej Dzielnicy Miłości. Z każdą kolejną wizytą bohater odkrywa jej tajemnice, poznaje smak zakazanego, zanurzając się coraz głębiej w ten niepokojący zakątek miasta. Debiutancka powieść Pauliny Bukowskiej to feeria obrazów, pulsująca metaforyką snu i wizji, zaskakująco dojrzałe spojrzenie siedemnastoletniej autorki na rzeczywistość, która niepostrzeżenie zaczyna tracić kontury.

dopei | 2016-03-28

Cóż, może zważając na fakt, iż jest to debiut autorki, książki nie można do końca skrytykować. Poczynając od zalety (która niestety i tak przeradza się w wadę) - naprawdę ciekawe słownictwo, straszliwie ciekawe ujmowane nawet najprostsze czynności. No właśnie. Nawet najprostsze.I tak, jak zdecydowaną fanką jestem wplatania ciekawych, niestandardowych porównań w historie - tak tutaj całe "opowiadanie" jest nią właściwie opisane i to - już bardzo, bardzo męczy.
Szczerze mówiąc sama fabuła nie była dla mnie tym co autorka, jak mogę się spodziewać, chciała osiągnąć - zakrętasy niestety nie skręciły się w nic ciekawego.
Na szczęście krótka, więc z samej ciekawości dobrnęłam do końca.
Nie polecam.

AnnCh | 2017-09-30