Salem's Lot: 30th anniversary edition
powieść, zło, strach, śmierć, wampiry
horror
dona

„Miasteczko Salem”, klasyczny horror Stephena Kinga, zostało wydane po raz pierwszy w roku 1975. Demoniczna opowieść natychmiast przeraziła i oczarowała czytelników. Książka, sprzedana w milionach egzemplarzy na całym świecie, po 30 latach doczekała się specjalnej rozszerzonej edycji. Wydanie zawiera 40 stron (w tym alternatywne zakończenie) materiału usuniętego z pierwotnego maszynopisu...

Wydanie zawiera 40 stron (w tym alternatywne zakończenie) materiału usuniętego z pierwotnego maszynopisu przez samego autora, nowy wstęp i posłowie Stephena Kinga oraz dwa krótkie opowiadania powiązane z powieścią („Dola Jerusalem” i „Strzemiennego”). Tekst nabiera wyjątkowej siły dzięki niesamowitym zdjęciom Jerry'ego Uelsmanna dopełniającym obrazu prowincjonalnego miasteczka w stanie Maine, którego mieszkańcy ulegają diabelskiej mocy nowego rezydenta.

Ekskluzywne wydanie „Miasteczka Salem” ma kształt, który w pełni usatysfakcjonował Stephena Kinga, i powinno się ono pojawić w zbiorach każdego fana Mistrza Grozy.

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2005

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Miasteczko_Salem-p-4918-.html

LittleSiteOfHorror | 2019-03-02
Na półkach: Przeczytane, Horror

Opowieść wampiryczna. Robi wrażenie.

Edyta | 2018-09-13
Przeczytana: 13 września 2018

z notatek, które prowadzę podczas czytania zostały tylko dwa zdania: "Tajemnicze pierwsze strony sprawiły, że czułam, że King powrócił. W tej dobrej formie jak z Lśnienia."
dalej nie było nic. bo król powrócił i nie było mnie przez kilka dni. po przekroczeniu pewnego progu jest niezwykle wciągająca. tęskniłam za nią kiedy byłam w pracy... czytałam z rana i późnym wieczorem, dopóki nie padłam.
dla mnie to klasyk i będzie postawiony z najlepszymi książkami, które posiadam.

AramisBB | 2018-06-30
Przeczytana: 2016 rok

Rewelacja dla mnie

chanka | 2017-11-08

Przyjeżdżam do miasteczka, wisząc tuż nad ramieniem głównego bohatera. Razem z nim poznaje zwyczaje i rytuały spokojnej mieściny, można by rzec że zabitej dechami dziury, o którą nikt nigdy się nie upomni. Ale czemu miałby się upominać? Stopniowo, dzień po dniu włos na karku bohatera się jeży, a im bardziej jeży się jemu, tym bardziej moja czupryna staje dęba. Dlaczego? Ano dlatego, że dopingując jego działania ze wszystkich sił, wiem, że zbliża się nieuchronne, tak bardzo wiem, że niemal słyszę w środku nocy cichutkie chrobotanie paznokcia w okno mojej sypialni.....

konto_usuniete | 2017-10-14

W literaturze wampirów było wielu. Od Draculi z Transylwanii, który szukał miłości w Londynie, przez melancholijne i zadumane wampiry z okolic Nowego Orleanu po wampiry, które miały zaćmienie i nie mogły doczekać zmierzchu. Wszystkie to nie jest na tyle krwawe (lub o zgrozo jest kiczowato melodramatyczne co skutecznie mnie odstrasza) aby w pełni zadowolić fana horroru.
I wtedy pojawia się niezawodny Stephen King i zaprasza nas do miasteczka Salem.
Jest to historia w której nie ma zmiłuj.
King biorąc na warsztat wampiry nie brał jeńców, nie tworzył półśrodków, nie próbował uczłowieczyć krwiopijców i nie stworzył ckliwej relacji między ofiarą a nocnym oprawcą.
Stworzył istną jatkę i ulicami polała się krew a Salem zamieniło się w istne piekło.
Zanim jednak sprezentował sobie i czytelnikom krwawą łaźnie od początku powieści budował odpowiednią atmosferę i klimat. Akcja dzieje się w sennym miasteczku ale od początku wyczuwamy że dzieje się coś złego i wiemy że coś się stanie. I...

Anna | 2017-05-22

Jedna z najlepszych z zarazem pierwsza książka Kinga jaką przeczytałam i to ona sprawiła, że sięgnęłam z ochota na inne dzieła tego autora. Wspaniała historia,która przyprawiła mnie o dreszcze.

gromik99 | 2017-03-10
Przeczytana: 1997 rok

Pierwszy egzemplarz nie przeżył nadmiernej eksploatacji, drugi dostałam już w twardej oprawie. Ale do dziś "Miasteczko Salem" to mój sczytany, rozpadajacy się towarzysz wielu wieczorów. Od niego zaczęła się moja długoletnia przygoda z Kingiem. Raz bardziej, raz mniej ekscytująca. Ale "Miasteczko..." pozostanie ukochanym horrorem i książką, do której wracałam niezliczoną ilość razy. Żadna inna powieść Kinga nigdy już tego nie powtórzyła.

Dzisiaj - nic nowego.

Aleksandra | 2016-07-17

Przeczytać to dzieło mistrza horroru jakim jest dla mnie Stephen King, miałam okazję kilka lat temu jednak do tej pory spoglądam na jego okładkę z sentymentem. Za każdym razem jak żywe wracają do mnie wspomnienia tych 2 dni i dwóch nocy, w ciągu których pochłonęłam tę książkę nie dając sobie wytchnienia nawet podczas spożywania posiłków.

Myślę, że któregoś dnia wiedziona chęcią skonfrontowania ze sobą opinii gimnazjalistki i dorosłej już kobiety, ponownie oddam się lekturze tej trzymającej w napięciu opowieści.

tvinge | 2016-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2016

To jest powieść o wampirach. Nie o czarownicach! Może to głupie, ale byłam przekonana, że książka o takim tytule musi być o czarownicach - nie przeczytałam wcześniej żadnych recenzji, ani nawet opisu z tyłu na okładce, stąd ta rażąca niewiedza i zaskoczenie ;)

Powieść jest przede wszystkim niesamowicie klimatyczna - można się z łatwością wczuć w wykreowany małomiasteczkowy nastrój i poczuć jak uczestnik tych wszystkich upiornych zdarzeń. Jak w wielu powieściach Stephena Kinga, także i w tej bohaterów jest dużo, niektórzy są ciekawi i pełnokrwiści, a niektórzy trochę mniej. W każdym razie niemal wszyscy giną z bezwzględną stanowczością pióra Kinga - co również mnie nie dziwi, po przeczytaniu już kilku jego książek.

Czy bałam się czytając? Nie. Przerażają mnie powieści w stylu "Misery", gdzie zło jest niemal namacalne i w stu procentach rzeczywiste, a sytuacje możliwe do zaistnienia w realnym życiu. Wampiry mnie nie przestraszyły, ale i tak uważam, że ta powieść jest świetna.

A...